gofry drożdżowe cudowne

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Malgosimi @ 6 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=461747a czy robil ktos w koncu z jakimis dodatkami w stylu jagod czy sera?
Robiłam z serem. Były pyszne w smaku. Jak dla mnie nawet lepsze niż w wersji saute.
icon_smile.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Robie eksperyment - z minimalna ilościa masła i uwaga: na mące z pełnego przemiału (2000) ciekawe, co to będzie
pinggrins.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nojiii?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o! a skad je macie!!!!

a ja dzis zrobilam innowacje. Wczoraj dalam do ciasta same zoltka a dzis ubite bialka. Nie warto sie klopotac
icon_smile.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
małgo, ja z bazarku
icon_lol.gif
tak naprawde to jest taka mała fantazyjna (bo z serduszkiem) suszarka do naczyn, ale pasuje znakomicie.
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Zrobilam je dzisiaj (a wlasciwie zakrecilam wczoraj, dzisiaj pieklam). Wyszly bardzo dobre, ale nie mam pewnosci, czy dobrze odmierzylam skladniki. Uzylam amerykanskich cups w miejscach szklanek. I teraz mam dwa pytania:

1. 1 szkl maki - jak odmierzanej? Ja odmierzam metoda dip and sweep, czyli nabieram make bezposrednio z pojemnika miarka i wyrownuje. Nie wiem czy nie dalam jej w takim razie za duzo, bo moze ty odmierzasz sypiac make do szklanki, wtedy bedzie jej mniej. Jakos czuje sie pewniej jak mam skladniki w gramach.

2. 4 lyzki masla - czy to odpowiednik amerykanskich 4 tbsp, czyli 1/2 stick, czyli 55g? Czy tez odmierzamy juz roztopione maslo lyzkami? Jesli tak, ile nalezy go roztopic (w gramach), zeby otrzymac te 4 lyzki?

Pytam, bo gofry wyszly dobre, ale mialam wrazenie, ze ciasto bylo troche za geste. Prawie sie nie rozlewalo w gofrownicy, musialam mu pomoc lyzka i w efekcie gofry nie byly wcale takie lekkie. Na pewno ciezsze od proszkowych. Mysle, ze schrzanilam proporcje, wiec chce sie dokladnie dopytac.

Aha, czy po wyjeciu z lodowki mieszacie ciasto lyzka, czy takie wyrosniete ostroznie nakladacie do gofrownicy?

I pytanie do Tatter. Plain flour jest ok do tych drozdzy? Bo takiej uzywalam. Moze powinnam wziac Bread flour?

Kurcze, niby tylko gofry, a tyle mam problemow.
icon_smile.gif
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Podnosze. Nikt mi nie pomoze??? Malgosiiiiimiiiii!
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ananke...wlasnie dotarlam do Twego posta i pytania...gofry drozdzowe Malgosimi przerobilam na wszystkich mozliwych bialych pszennych makach (za wyjatkiem self-rising) i nie dostrzeglam jakiejs istotnej roznicy....
robilam na wloskiej 00, francuskiej T55, plain, bread, strong plain, polskiej tortowej, polskiej poznanskiej i wroclawskiej....gofry zawsze sa pyszne...a ciasto idealne!
Co do Twoich pomiarow...mysle, ze nadal powinnas odmierzac "swoja" miarka, tylko nastepnym razem dodaj odrobine wiecej plynu...moje ciasto rozlewa sie w gofrwnicy...a proporcje sa jak w przepisie...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Ananke @ 16 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=487851Zrobilam je dzisiaj (a wlasciwie zakrecilam wczoraj, dzisiaj pieklam). Wyszly bardzo dobre, ale nie mam pewnosci, czy dobrze odmierzylam skladniki. Uzylam amerykanskich cups w miejscach szklanek. I teraz mam dwa pytania:

1. 1 szkl maki - jak odmierzanej? Ja odmierzam metoda dip and sweep, czyli nabieram make bezposrednio z pojemnika miarka i wyrownuje. Nie wiem czy nie dalam jej w takim razie za duzo, bo moze ty odmierzasz sypiac make do szklanki, wtedy bedzie jej mniej. Jakos czuje sie pewniej jak mam skladniki w gramach.

2. 4 lyzki masla - czy to odpowiednik amerykanskich 4 tbsp, czyli 1/2 stick, czyli 55g? Czy tez odmierzamy juz roztopione maslo lyzkami? Jesli tak, ile nalezy go roztopic (w gramach), zeby otrzymac te 4 lyzki?

Pytam, bo gofry wyszly dobre, ale mialam wrazenie, ze ciasto bylo troche za geste. Prawie sie nie rozlewalo w gofrownicy, musialam mu pomoc lyzka i w efekcie gofry nie byly wcale takie lekkie. Na pewno ciezsze od proszkowych. Mysle, ze schrzanilam proporcje, wiec chce sie dokladnie dopytac.

Aha, czy po wyjeciu z lodowki mieszacie ciasto lyzka, czy takie wyrosniete ostroznie nakladacie do gofrownicy?

I pytanie do Tatter. Plain flour jest ok do tych drozdzy? Bo takiej uzywalam. Moze powinnam wziac Bread flour?

Kurcze, niby tylko gofry, a tyle mam problemow.
icon_smile.gif
1. odmierzam dip and sweep niby, ale niezbyt dokladnie
2. ja odkrawam kawalek masla... albo jak mieksze, nabieram lyzka. Licza sie lyzki nieroztopionego
3. moje sie rozlewa w gofrownicy, ale nakladane lyzka sie ciagnie nieco, bo nie mieszam po wyrosnieciu
icon_smile.gif
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Dzieki wielkie wam obojgu!!!
anbetung.gif

Bede probowac znowu, kiedy tylko bede miala na widoku powolny, leniwy poranek na sniadanie. I rzeczywiscie, po prostu dodam wiecej plynu.
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam dzisiaj na obiad wersję wytrawną z tego co było w lodówce
fiesgrins.gif
Ciasto zmiksowałam z 1,5 porcji ok. 11, do środka dodałam 4 plastry goudy pokrojonej drobno, chyba z 6 plastrów polędwicy dębowej też drobno pokrojonej i małą garść bazylii potraktowanej mezzaluną, aha i dodałam dobre pół łyżeczki soli, potem postawiłam na chłodnym korytarzu. Smażyłam przed chwilą, są bardzo smaczne, bazylii mogłoby być więcej ale wtedy sama bym musiała jeść wszystko
icon_wink.gif
Z plastrem pomidora smakowały bardzo dobrze, sałata/surówka jakas byłaby idealnym dodatkiem
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A ja dzisiaj zrobiłam gofry w wersji kombinowanej, bo zamiast mleka krowiego (obecnie mam zakaz produktów nabiałowych) - dałam mleczko kokosowe (rozcieńczone z wodą). Trochę dłużej musiały się piec, ale w smaku ok.
Jedliśmy na słodko z syropem klonowym.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
malgosia, jesli nie mozesz mleka krowiego bardzo polecam kokosowe pankejki pascala, swietne sa na sniadanie, zachwycily mnie i ama je robilam wiele razy
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ach, a ja wreszcie odkupilam sobie gofrownice, jak sie ciesze, jutro robie te gofry!

ciekawscy: nie nie dezala, moulinexa, nowszy model tego, ktory mialam.