Imbirówka (Nutinki)*

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Dzięki, pójdę w Twoje ślady.
icon_smile.gif


EDIT:
Na litr Finlandii dałam 15 dag imbiru, 3 cytryny i 23 dag łagodnego miodu rzepakowego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Moja tez juz nastawiona
icon_smile.gif

Cukier zastapilam miodem, dodalam jeszcze laske wanilii, pol laski cynamonu i pestki kardamonu.
Czekam
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Licho mnie podkusiło, by też zmodyfikować przepis. Zebrałam wczoraj trochę owoców róży pomarszczonej i pomyślałam, że zamiast nastawiać drugą nalewkę, dodam je wraz z dodatkową wódką do imbirówki dla większej "zdrowotności". Dołożyłam jeszcze kawałek imbiru, jedną cytrynę i cukier do smaku (mniej więcej tyle, ile owoców). Mam nadzieję, że eksperyment wyjdzie udany.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Kiedyś robiłam wino z tych owoców, ale nigdy nie traktowałam ich wódką. Może być ciekawie. Owoce czyściłaś?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
O, dobrze, że przypomniałaś, Yrso.
icon_smile.gif

Też nastawię, zwłaszcza, że Kaczce chyba brakuje kasy, bo zapowiada podniesienie cen na alkohol.
A ja mam miód łąkowy do zagospodarowania. To dobra "medycyna" i może postać, nie starzeje się.
icon_smile.gif


W sklepie medycznym, albo na All, można za kilka zeta kupić wężyk do spuszczania płynu (ściągania wina), z zaciskiem, co bardzo ułatwia filtrowanie. Po prostu spuszcza sie czysty płyn z nad osadu do butelek, a filtruje tylko mętną resztkę z dna.

Joanno, jak Twoje eksperymenty? Dawno to było, ale jeśli efekt spektakularny, to powinnaś pamiętać.
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Kupiłam wszystko poza wódką. W Lidlu jakiś marny wybór był. Albo cały litr, albo pół. Tylko Wyborowa 0,7, a ona mi się jakoś źle kojarzy. Ale może niesłusznie, bo się nie znam zupełnie. Jaką wódkę polecacie do nalewek?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Kupiłam w Biedrze Bolsa. Jakoś to będzie
icon_mrgreen.gif
. Chyba mam tylko litrowy słoik. Co i rusz jakaś kłoda pod nogami. Jak żyć?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Wyborowa może być, chociaż do nalewek najlepiej dawać rozcieńczony spirytus. Nie zawiera żadnych dodatków smakowych, zawsze jednakowy.
Mam taki przelicznik zapisany, nie wiem czyj, więc przepraszam właściciela, jeśli rozpozna swoją własność.
icon_smile.gif

Musze wstawić zdjęcie, bo tabelka się rozjeżdża.
Przeliczniki1.JPG
Przeliczniki2.JPG
 

Załączniki

  • Przeliczniki1.JPG
    Przeliczniki1.JPG
    89.6 KB · Wyświetleń: 13
  • Przeliczniki2.JPG
    Przeliczniki2.JPG
    49.7 KB · Wyświetleń: 13
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Połączenie w nalewce malin z imbirem powinno gwarantować zdrowie w domu przez samą swą obecność.
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Tak pół na pół.
icon_smile.gif
Ale z przewagą zwyczajnej wsi. http://magazynkaszuby.pl/atrakcje/swolowo-...a-krainy-krate/
Tam podobnych wsi jest więcej, to ziemie Słowińców. Wrażenie, jakby się człowiek przeniósł w minione wieki. W pobliskiej Krzemienicy, gdzie mieszka bratanek mojego męża, tez dużo takich domów. Kiedyś, po jakims urlopie pokazywałam na Picasie ich zdjęcia. Wszystkie takie zadbane, pomalowane.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
No proszę, jak ten Cin kształci. Nie miałam pojęcia o czymś takim jak szachulec, myślałam, że to wszystko to mur pruski.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Z grubsza tak wygląda, że to wszystko mur pruski, budowa jest podobna i jak otynkowane nie odróżnisz. W ścianie domu, pomiędzy drewnianym szkieletem jest cegła, a w szachulcu glina z trzciną lub czymś podobnym roślinnym.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: