Karkóweczka*

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
ja wczoraj piekłam karkówkę, ale ja bez musztardy robię, zwyczajnie: sól, pieprz ziołowy, czosnek, cebulka knoor, majeranek.
Koniecznie oczywiście musi się przespać w lodówce zanim włożę do piecyka
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Kroić będą jutro
icon_wink.gif


kark.jpg

kark_upiecz.jpg
 

Załączniki

  • kark.jpg
    kark.jpg
    85.2 KB · Wyświetleń: 1
  • kark_upiecz.jpg
    kark_upiecz.jpg
    72 KB · Wyświetleń: 1

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Mam pytanie dosyć pilne, a mianowicie trzymam w marynacie kawałek karkówki.

Czy pomimo tego moge ją upieć tym sposobem z solą? Czy ma ktoś podobne doświadczenie?
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Eh, prędzej doczekam się deszczu na pustyni jak odpowiedzi na forum...
icon_exclaim.gif


Karkóweczka pyszniutka. Soczysta, nie za słona. Wielkie dzięki dla autorki przepisu.
anbetung.gif
 

Załączniki

  • PC140005.JPG
    PC140005.JPG
    159.4 KB · Wyświetleń: 0

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Zrobilam. Musialam trzymac ja krocej w piekarniku bo strasznie wysychala. Przez to ze krocej siedziala w piecu , nie przeszla sola tak na wylot. Ale pomimo to byla przepyszna. Troche twardawa i podeschnieta ale PRZEPYSZNA

Bardzo podszedl mi smaczek tej karkowki i na pewno jest ona do powtorki. Do frytek jest mniamniusna
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
karkowka dzis kupiona, jutro bede ja piekla
icon_smile.gif
polecam.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,343
1,608
113
Od niedawna piekę w soli, najpierw szynkę, potem karkówkę - dziś i to i to. Z tym,że nie smaruję musztardą tylko daję przyprawy jakie lubię oprócz soli, i obsypuję solą dookoła, nie tylko na spód. Tworzy się na wierzchu i z boków skorupka,która potem odpada. Wg mnie mięso jest soczyste, nawet w szynce, która zawsze mi sucha wychodziła. Zamierzam jeszcze schab tak upiec. Fajne jest to,że nie ma żadnego polewania, przewracania i pryskania tłuszczem. Ponieważ trwa to długo najlepiej piec 2 kawałki naraz.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
robię na Święta, i gorąco polecam
icon_smile.gif