Karkówka, która rozpływa się w ustach*

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zem zrobila, co prawda bez przyprawy do dziczyzny bo nigdzie nie bylo ale i tak pycha - bede robic czesciej

pzdr
yenn
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
potwierdzam jeszcze raz - To jest pyszne!!! :mrgreen:

teraz robilam szyneczke w tej zalewie na grilla - bylo mniam (opinia wszystkich co jedli :mrgreen: )

tylko robie bez przyprawy do dziczyzny bo nie moge dostac

kurcze nie pisze mi niektórych polskich znaków :twisted:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
No więc schab nie jest najlepszy według tej metody
icon_sad.gif
znaczy zjeść się da, oczywiście, nawet jest miękki i nie za suchy, ale jest przeciętny w smaku, podczas gdy karkówka jest wyrafinowana, powiedziałabym :mrgreen:
tluszczyk podkresla smak niestety
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
W koncu i ja zrobilam te pysznosci! Zrobilam z lopatki i wyszlo prze, przepyszne
icon_smile.gif
Jedlismy i na cieplo i na zimno i chyba jako wedlinka bardziej mi smakuje ;)

Wspanialy przepis hihi - dzieki
icon_smile.gif
 

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Aguśś, przyprawę do dziczyzny w Tarnowie można kupić w Almie (dawna Krakchemia) i w Zenicie; zielone torebki firmy Kotanyi
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Jotka co ja się kiedyś tej dziczyzny naszukałam w Almie, razem z córą i nie mogłyśmy znaleźć, więc teraz już nie szukam bo i tak nam smakuje, ale skoro jest to kupię i wypróbuję oryginał

dzieki za pamięć :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Zrobilam z lopatki i wyszlo prze, przepyszne
Bajaderko a po naszemu lopatka jak sie mowi : :dump: :dump:
wynalazlam ze to jest '' pork shoulder '' ale chce sie upewnic
karkowke moge kupic w polskim sklepie albo biodrowke
czy ona by sie nadawala??(biodrowka-jest chudsza )
sorry ze takie zasmiecanie :|
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Moim zdaniem biodrówka, ponieważ jest gorszym gatunkiem mięsa do tego celu się nie nadaje.

Bahus
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
dziekuje
hihihiiiiiii :mrgreen:
robilam kiedys z karkowki i bylo smaczne teraz inny kawalek mieska tak zrobie :cheers:
 

KasiaRybka

Member
Lut 18, 2005
880
0
0
Przepis jest rewelecyjny
icon_smile.gif

Mięso przepyszne
icon_smile.gif

Dzięki za fajny pomysł
icon_smile.gif
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Tak wygląda biodrówka:http://www.beefsan.com.pl/wieprzowe/pages/image001.html
Powyższą potrawę robiłem jeszcze z przepisu zamieszczonego gdzie indziej (a więc dość dawno) i wyszła rewelacyjnie. Nie przeczę, że i z biodrówki wyszła smaczna (szczególnie gdy mięso pochodziło z młodej sztuki i było wstępnie obgotowane). Jednak biodrówki raczej się nie piecze, gdyż poddana działaniu wyższej temperatury robi się twarda i łykowata. Natomiast świetnie się nadaje do potraw typu galarety. jako dodatek do bigosu i niektórych gulaszy (duszonych). Są to wnioski z moich długoletnich obserwacji, ale oczywiście mogę się mylić ;)
Bahus

A za podrzuconą świnkę (kawałek) bardzo dziękuję. Miło nasieszyć oko pięknym kawałkiem mięska. Znasz się na pięknie. ;) ;) ;)