Karkówka, która rozpływa się w ustach*

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Cinka @ 26 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=475272O mamo - no to faktycznie
icon_lol.gif
ja to już bym w życiu nie znalazła.
Podlinkować na mięsa koniecznie
baa.gif
icon_mrgreen.gif
 

musso24

Member
Lis 4, 2007
2
0
0
Witam.
Wlasnie testuje ten przepis. Z tym ze niestety robie to w expresowym tempie. Nastepnym razem bedzie tak jak w tym przepisie... A teraz przepis troche przyspieszylem i niestety robie to w 5 godzin...
icon_sad.gif

Zobacze co z tego bedzie...
 

musso24

Member
Lis 4, 2007
2
0
0
Witam ponownie...
Tamta karkoweczka wyszla smakowita... mniam... Dzisiaj sprobuje ugotowac karkoweczke w piwie, a nastepnie cala reszte tak jak w przepisie...
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0

Villem0

Member
Sie 16, 2007
14
0
0
Wyławiam z otchłani, bo przepis bardzo interesujący i widze, że świetnie się sprawdził ;)
Mam zamiar zrobić na świeta karkówkę tym sposobem ;)
 

kusa37

Member
Paź 9, 2008
467
0
0
wrrrrrrrrrrrrrr
włożyłam kark do garnka, nastawiłam na pyrkotanie i .........................................................................
poszłam do kościoła.
Chyba się kompletnie rozgotował. Nawet nie zaglądam do garnka. Co mam teraz zrobić z tym mięchem???
 

Villem0

Member
Sie 16, 2007
14
0
0
kusa37 to całe szczęście, że dom cały, kij z miesem, ważne, ze pożaru nie było
icon_smile.gif


Właśnie gotuję karkówkę, potem ją zapakuję w marynatę i upiekę w I dzien świąt
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
kusa:jeśli się nie spaliło, wodę porządnie doprawić, zagęścić, zrobić sos. Dodać przesmażone pieczarki. Podać z makaronem
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
taka mięciusieńka będzie super z sosikiem
mniam.gif
 

kusa37

Member
Paź 9, 2008
467
0
0
W poniedziałek była potrawka gulaszowa z karkówki z ziemniaczkami
We wtorek była sałatka makaronowo- śmieciowo- karczkowa.
Dzisiaj zapiekanka ziemniaczano- karkówkowa.
Mięsko jest pyszne. Ugotowane tylko w osolonej wodzie. Na zimno wspaniale się kroi. Przypuszczam że jest lżej strawne niż pieczone iwcale nie takie złe.

Uparzony prawidłowo leżakuje w lodówce cudownie pachnąc. Dzięki dziewczyny za rady i życzę koncentracji przy gotowaniu bo gapiostwo może kosztować w najlepszym wypadku monotonną dietę
 

bib_i

Member
Maj 7, 2010
12
0
0
Hichotko mam tylko 1kg30dag karkówki w zamrażarce. Po odmrożeniu trzeba ją obgotowywać trochę krócej czy też około 40min?proszę Cię o odpowiedź, pozdrawiam
wink.gif
!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Ta karkówka jest pyszna, ale jak dla mnie to zbyt krótko pieczona lub w za duzym kawałku (miałam 1 kg) bo w samym środku mięso miało różowe zabarwienie, więc chyba sie nie przepiekło.