Keks świąteczny

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Lidqa, no mnie za bardzo nie wyrosły. :roll: Robiłam w dwóch małych keksówkach i w obu wyszły dość niskie. Ale w smaku - pycha!
icon_smile.gif
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Właśnie wczoraj piekłam keks. Przepis podobny tylko trochę więcej jajek (8) a mniej mąki (ok. 30 dkg). Bakalie nie opadły na dno, z czego jestem bardzo dumna. :lol: Nie wiem z czego to wynika, ale gdy wsadzałam to ciasto do piekarnika to już byłam pewna, że nie opadną, gdyż pięknie utrzymywały się na powierzchni ciasta.
Aanita - jeśli możesz wpisz przepis... :denknach:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zrobilam, proporcjie tak jak bajaderka podala w przepisie, wyszly mi dwie keksowki 25 x 12. ciasta ukladalam do polowy wysokosci blaszki, wyroslo na cala blaszke... piekl sie dluzej, ok. 45 minut, jeszcze nie krojony wiec nie wiem czy bakalie osiadly... jeden mi lekko pekl, ale to mu tylko dodaje uroku :mrgreen:

jaka konsystencje mialo wasze ciasto przed pieczeniem?

pzdr
yenn
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Dokładnie nie pamietam, bo piekłam w tamtym roku. Ale na pewno ciasto wyszło mi zbyt geste - dopiero później okazało się, że mąka, której użyłam, była wyjątkowo sucha (potwierdziły to inne wypieki). Przez tą gęstość ciasto trochę mało urosło, ale było upieczone i bardzo smaczne
icon_smile.gif
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
no wlasnie, mnie takie raczej geste bardzo wyszlo... nie podobalo mi sie to i bawalm ze nie wyrosnie, wiec dodalam torche mleka... zrobilo sie luzniejsze i calkiem ladnie uroslo.... poczekamy do swiat i sie okaze wtedy :mrgreen:

pzdr
yenn
 

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
zrobiłam wczoraj - mój pierwszy w życiu keks :mrgreen:
ciasto dość gęste, piekło się dłuuuuuugo, bo wyłożyłam do jednej foremki
icon_smile.gif
ładnie urosło, ładnie pachnie, a smak zostanie sprawdzony w święta :twisted:
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
powiedzcie mi czy tego proszku do pieczenia to ma byc lyzka stolowa,czy od herbaty?
Dziewczyny szybko odpowiadac bo bede piekla jak nie dzisjaj to jutro raniutko
 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Zrobiłam ten keks wczoraj. Mój pierwszy keks
icon_smile.gif
Dałam łyżkę stołową proszku. Robiłam w dłuuugiej blaszce ~43x12cm. Ciasto wyszło dość gęste (konsystencji zmielonego sera białego
icon_smile.gif
) i po wyłożeniu sięgało do połowy blaszki. Pięknie wyrosło tj powiększyło się prawie dwukrotnie. Wygląda pięknie, mam nadzieję że równie pięknie smakuje
icon_smile.gif
Aha, no i piekło się baaardzo długo, ale to pewnie dlatego że forma duża
icon_smile.gif
W każdym razie mam nadzieję że zakalca nie będzie (bo mi w ucieranych ciastach niestety zakalec wychodzi dość często, być może dlatego że mam bardzo stary piekarnik, gazowy, grzejący tylko od dołu i chyba niezbyt szczelny)...
Pozdrawiam serdecznie...
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Ty, ty weź sie zdecyduj. 8)

Raz Asika, raz Margola. To w koncu kto? Kto zacz ja sie pytam? :mrgreen:

Piecz, byle nie po nocy, bo Cię sąsiedzi wyklną. :lol: I zdjęcie zrób.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hihi to ja - bo moja mama marudzi, ze jak ja wyloguje to ona nie umie sie zalogowac.. ach... coz wiec jak nie widzi to jestem asika :mrgreen:
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Hmmm, a mnie jedno zastanawia, dam sobie rękę uciąć, że kiedyś w tym przepisie było podane 225 gram mąki, tak mam skopiowane i z takich proporcji piekłam, teraz widzę podwójną ilość mąki, więc jak to w końcu jest? Dodam, że wersja z 225 g mąki udawała się świetnie, piekłam tak wielokrotnie. Skąd ta zmiana?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
No dziękuję Joanno, że mi odpisałaś, bo już zaczęłam się zastanawiać, czy wszystko ze mną w porządku
dump.gif
. Niestety na mniamie nie mogłam sprawdzić, bo nie mam abonamentu. Ciekawe czy nam autorka odpowie. Ja i tak będę się trzymać wersji z mniejszą ilością mąki, zastanawia mnie tylko ta zmiana.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Dziewczyny, ma rzeczywiscie byc 225 g tej maki!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: