Knedle z ciasta serowego z morelami*

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Bajadarko, zrobiłam te knedle moim Rodzicom na obiad, byli zachwyceni! Ja też!
icon_smile.gif
Takie szybkie i proste danie, a takie pyszne. Dzięki Ci za wspaniały przepis!
icon_smile.gif
 

Aśka_Kraków

Member
Lis 26, 2007
73
0
0
dziś zrobiłam na obiad ze śliwkami .... jedyne co mogę powiedzieć REWELACJA wszystkim bardzo smakowały
nie miałam cukru w kostkach więc dałam zwykły wymieszany z cynamonem na pewno będę powtarzać
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Przyznam szczerze, że długo się za nie zabierałam, ale w końcu zrobiłam. Jakie to jest dobre!!
mniam.gif
Dałam tylko jakieś 100g sera więcej (miałam taką kostkę więc całą wrzucilam) i szklankę mąki, wyszło mi 17 dużych knedli ze śliwkami, z masłem i cynamonowym cukrem. Już się przymierzam do następnego razu z morelami
icon_mrgreen.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam wczoraj i zaprzyjaźnię się z tym ciastem na dłużej
daumen.gif
Jest elastyczne, świetnie się ugniata i formuje. Zrobiłam ze śliwkami - kilka dużych knedli z całymi i reszta mniejsze z połówkami śliwek. Z podwójnej porcji wyszło mi 27 knedelków. Wzięłam dzis do pracy, choć zdecydowanie lepsze na ciepło.

( Samo ciasto smakuje podobnie jak leniwe i zastanawiam się nad wytrawnym ostrym nadzieniem
icon_mrgreen.gif
Może taki farsz jak do ruskich pierogów by pasował? A może szpinak? Hm... muszę pokombinować
gruebel_2.gif
)

Edit: zapomniałam dopisać, że podczas gotowania, nawet jeśli ciasto pęknie, to knedle się nie rozpadają i to jest duży atut tego ciasta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zrobiłam dzisiaj ze śliwkami. Z 1 porcji wyszło mi 13 średniej wielkości knedli. Bardzo dobre, ale pewnie jeszcze lepsze będą z prawdziwych jesiennych węgierek. Na pewno powtórzę przepis.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Dzięki za wyciągnięcie przepisu, jutro zrobię, bo mam mnóstwo moreli, a te knedle z tego co pamiętam są przepyszne.
mniam.gif
 

kleks77

Member
Kwi 10, 2009
4
0
0
Zrobiłam dziś na obiad ze śliwkami. Wyszło mi 13 ogromnych knedli.
Były PYSZNE. Tata nawet stwierdził, że ciasto jest tak dobre, że można je jeść nawet bez nadzienia
icon_mrgreen.gif

Ślicznie dziękuję za przepis
anbetung.gif
 

DOROTKA1

Member
Lis 5, 2008
153
0
0
z samego rana przygotowałam ciasto- wsadziłam do lodówki- wieczorkiem zamierzam je zrobić
cook.gif


mam pyanie kochane cinki,
gruebel_2.gif

czy jak uformuję je, to muszę od razu gotować?
czy mogą noc poleżeć czekając na rano do gotowania?
czy jednak lepiej po zrobieniu ugotować i ew rano lekko podgrzać przed podaniem?
aha i jeszcze jedno pytanie czy gotowe można mrozić?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,763
3,016
113
Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej przechować dłużej ciasto w lodówce niż surowe knedle. Po uformowaniu ciasto szybko sie od nadzienia zawilgaca i mimo ułożenia na posypanej mąką desce będzie się przyklejać. Najlepiej ugotować partię zaraz po uformowaniu. Jak mam więcej, to odgrzewam je na drugi dzień w wodzie gotując chwilkę i sa prawie tak samo dobre, jak świeże. Nie mroziłam, szkoda mi miejsca. Wolałabym np. zamrozić owoce do nadzienia, niż całość, bo ciasto można zrobić w każdej chwili.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

DOROTKA1

Member
Lis 5, 2008
153
0
0
bardzo dziękuję za odpowiedz
bussi.gif
w takim razie dziś robię i gotuję a jutro tylko na chwilkę przed podaniem wrzucam do gorącej wody
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
czas przypomniec sobie ten przepis
icon_smile.gif
wlasnie drukuje, i jutro beda na obiad z truskawkami.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,377
1,468
113
Udało mi się kupić malutkie polskie morele i taki był mój dzisiejszy obiad. Jedyna zmiana to po pół łyżeczki cukru do środka zamiast kostki.

Pyszności
icon_exclaim.gif


DSC03837M.JPG
 

Załączniki

  • DSC03837M.JPG
    DSC03837M.JPG
    25.1 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,763
3,016
113
Musiałam zużyć większą ilość sera i zrobiłam sporo ciasta. Z części były knedle ze śliwkami, a z pozostałej ilości rewelacyjne kopytka. Odgrzewane we wrzątku tak samo pyszne, jak świeże. Chyba nie będę robić już innych.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Cóż tu pisać? Trzeba zrobić żeby się przekonać jak są pyszne
lecker.gif

U nas ze śliwkami
mniam.gif

Dziękuję bajaderko za tak pyszny przepis
icon_biggrin.gif


P1050707.JPG
 

Załączniki

  • P1050707.JPG
    P1050707.JPG
    243.6 KB · Wyświetleń: 6