Kostki orzechowo-marcepanowe

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Cieszę się że się udało
icon_smile.gif
Ja w tym roku zrobiłam krajankę piernikową Bajaderki z poczwórnej porcji :dump: :mrgreen: Także kostki orzechowe już sobie darowałam
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
No, ja krajankę Bajaderki robiłam w zeszłym roku i była przepyszna. Miałam robic i w tym roku, ale wyszperałam Twoją kostkę i chyba nie będę żaławała. :mrgreen: Będzie płodozmian. ;)
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Dziunia, jakoś mi to umknęło po świętach. :dump:
Ta krajanka...cud - miód. To była najlepsza słodkość tych świąt. Ja zawsze z rodziną dzielę się przygotowanymi potrawami i ciastami, a ta krajanka to była jednyna, którą w domu potajemnie sami pożarliśmi. :oops: Jak dotąd jeszcze nigdy się to nie zdarzyło. ;)

Dzięki za przepis. Ta krajanka to absolutne mistrzostwo świata.

krajankaorzechowomarcepanowa8u.jpg
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No to mi smaku narobiłaś tym zdjęciem :mrgreen: Widzę że wyszła idealnie i cieszę się że smakowała.A ja w tym roku jej nie zrobiłam,ech.... :mrgreen:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Podciągam do góry, żeby dziunia w tym roku nie zapomniala o swojej krajance.
icon_mrgreen.gif

No i może ktoś jeszcze się skusi, bo absolutne warto.
icon_smile.gif

Ja w każdym razie twierdzę, że ta krajanka bije na głowę wszystkie ciasta świąteczne świata.
mniam.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja mam już zgromadzone i orzechy laskowe i migdały, do zrobienia masy marcepanowej, ale jeszcze nie mam odwagi brać się za krajankę, bo wiem, że długo by nie poleżała.
Czekam twardo do okresu przedświątecznego.
icon_wink.gif
Ale ślinka już mi leci wielkim strumieniem...
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
I ja szykuje sie tej krajanki
icon_mrgreen.gif


...Kupilam kilogram masy marcepanowej( tylko w takim wielkim kawalku byla sprzedawana)- bedzie bardzo marcepanowo u mnie na swieta
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Mam te kostki zaplanowane już od dawna na te Święta, ale mam pytanie do Dziuni albo do kogoś, kto już je robił: a mianowicie, czy ja je mogę zrobić już w najbliższy poniedziałek czy mi się zepsują do Świąt (wszak to niemal tydzień) ? A jeśli faktycznie za wcześnie, to kiedy najwcześniej mogę je robić ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATAle tak: odkrylam w lodowce mase marcepanowa gotowa ale pisze:najlpeiej spozyc do 09.2006 wiec przeterminowana.I nie wiem mozna z takiej zrobic`?`nie wyglada na "chora", czy lepiej niech poleci do kosza a kupic nowa .
spróbuj jak smakuje, wydaje mi się że taka masa jeśli się popsuje to będzie miała zjełczały smak- na pewno to wyczujesz, jesli smak będzie normalny to do pieczenia bym jej uzyła

CYTATczy ja je mogę zrobić już w najbliższy poniedziałek czy mi się zepsują do Świąt
możesz zrobić jak najbardziej, ja też planuję zrobić tę kostki w poniedziałek, one zyskują na smaku jak leżą tylko trzeba je bardzo dobrze schować
fiesgrins.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A ja wlaśnie rozważam, czy lepiej robić już w weekend (czyli np. jutro), czy dopiero wtorek, środa... Pastę marcepanową mam już gotową, orzechy obrane... tylko pieczenie zostanie.
Pech chciał, że tydzień przed Wigilią dość pracowity mi się kroi, z wyjazdami włącznie.
baa.gif

Znowu dylemat...
dump.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Własnie wyjęłam z piekarnika drugą blachę kostek
icon_mrgreen.gif
Teraz muszę je gdzieś schować, przed sobą też
icon_lol.gif
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Pomimo, że mam dość luźną niedzielę, to jednak zacznę robić w poniedziałek jak nikogo w domu nie będzie. Potem wywietrzę kuchnię i do niczego się nie przyznam
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATDziunia robilaś z podwójnej porcji?
z podwójnej
icon_smile.gif
i jeszcze zostało mi troszkę okrawków ciasta na 15 ciasteczek- pyszne były
mniam.gif
icon_lol.gif


CYTATPomimo, że mam dość luźną niedzielę, to jednak zacznę robić w poniedziałek jak nikogo w domu nie będzie. Potem wywietrzę kuchnię i do niczego się nie przyznam
Piegus, dobrze kombinujesz
icon_lol.gif
Ja na razie nie pokroiłam ciasta na kostki, więc leży w całości, ale już dzisiaj widzę jak będzie chodzenie i męczenie 'kiedy w końcu pokroisz kosteczki?'
icon_lol.gif