Krem do tortów- lekki, ale zwarty

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a jakbyscie przerobily ten krem na kokosowy? Mam na jutro upiec tort , przeloze go dwa razy - jedna warstwa bedzie z malinami a druga chyba kokosowa, tylko mysle jak to zrobic coby naprawde kokosowo smakowala- same wiorki czy cos jeszcze?
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
Hej, wreszcie mam powod do sprobowania tej masy.
Warzyc, sie warzyla, ale dalam rade. Zrobilam ja w piatek i od tamtego dnia byla w lodowce, zbila mi sie i stwardniala w lodowce, takze widac, ze super by trzymala sie w ciescie.
Wlasnie mam nia smarowac biszkopt, tylko czekam az troche sie ociepli, zebym mogla ja rozprowadzic, ale wydaje sie warzyc... Nie moge znowu wszystkich 27miu stron czytac, ktos cos pisal o mrozeniu i mieszaniu lyzka- ze da sie ja wygladzic, czy musze znowu nad para mieszac i czekac az ostygnie???
Z gory dziekuje za blyskawiczne odpowiedzi ;)
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
faraula @ 13 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553141Hej, wreszcie mam powod do sprobowania tej masy.
Warzyc, sie warzyla, ale dalam rade. Zrobilam ja w piatek i od tamtego dnia byla w lodowce, zbila mi sie i stwardniala w lodowce, takze widac, ze super by trzymala sie w ciescie.
Wlasnie mam nia smarowac biszkopt, tylko czekam az troche sie ociepli, zebym mogla ja rozprowadzic, ale wydaje sie warzyc... Nie moge znowu wszystkich 27miu stron czytac, ktos cos pisal o mrozeniu i mieszaniu lyzka- ze da sie ja wygladzic, czy musze znowu nad para mieszac i czekac az ostygnie???
Z gory dziekuje za blyskawiczne odpowiedzi ;)
Dolaczam do tych, ktorzy dziekuja za przepis.
Tort przelozony byl dzemem truskawkowym, w mase powciskane mrozone truskawki, krem z biala czekolada. Ratowalam nad para, a po wyjeciu z lodowki dolewalam wrzacego masla tak, jak Margot radzila .
Chcialabym tez zaapelowac do moderatorow, zeby te przydatne rady, jak i dokladne ilosci skladnikow dopisali do glownego postu, bo meczacym jest przegladanie juz 27 stron(!). Rady o tym jak ratowac warzaca sie mase, o temperaturach, miksowaniu na srednich obrotach, o tym ze mozna mrozone owoce powciskac, o tym, ze mozna kremu uzywac jako podklad pod mase cukrowa, o tym, ze tym kremem mozna dekorowac ciasto ( te roze ze szprycy)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
faraula @ 15 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553485Chcialabym tez zaapelowac do moderatorow, zeby te przydatne rady, jak i dokladne ilosci skladnikow dopisali do glownego postu, bo meczacym jest przegladanie juz 27 stron(!). Rady o tym jak ratowac warzaca sie mase, o temperaturach, miksowaniu na srednich obrotach, o tym ze mozna mrozone owoce powciskac, o tym, ze mozna kremu uzywac jako podklad pod mase cukrowa, o tym, ze tym kremem mozna dekorowac ciasto ( te roze ze szprycy)
Do moderatorów najlepiej apelować poprzez przycisk Report po lewej stronie każdego postu, lub poprzez zwykłą PW
icon_smile.gif
Żeby nie jedna Cinka, która właśnie zaraportowała ten post, to bym tego nie zauważyła
icon_wink.gif


Dopisać poprawki/uwagi do pierwszego postu mogę bez problemu, ale bardzo proszę o ich zebranie w kolejnym poście przez osobę, która to wszystko ogarnia
icon_smile.gif
 

agnik

Member
Sty 17, 2013
34
0
0
Ja jedynie ogarniam jak skutecznie ratować masę gdy się zwarzy
fiesgrins.gif
Niestety zamiast poczytać tu to sama się głowiłam, ale widzę że nie tylko ja miałam takie pomysły
icon_rolleyes.gif

Robiłam ją dziś i wszystko było jak w przepisie. Temperatury składników podobne ale mimo to po dodaniu wszystkiego masa zwarzyła się. Najpierw ratowałam masę ubijając ją na wolnych obrotach nad parą wodną i o ile krem znów się zrobił kremowy bez grudek to po ponownej próbie ubicia znów efekt zwarzenia.
Ubijając dodałam gorące masło... masa uratowana. Krem idealnie gładki, puszysty i co najważniejsze pyszny
icon_lol.gif

 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
Mi sie wydaje, ze ta moja masa i tak byla jakas zwarzona, ale ze pyszna, to nikt nic nie zauwazyl. Teraz, kiedy patrze na zdjecie, to widze...

Moge przepis podac na moim blogu?

 

mycha miki

Member
Sty 5, 2017
14
0
0
Czytajac wpisy nabralam odwagi i checi do zrobienia tego kremu tylko pytanie czy jak na wierzch poloze lukier plastyczny albo mase cukrowa to czy dobrze mi bedzie ja przycisnac do tortu nie bedzie mi sie zsuwalo ?
 

mycha miki

Member
Sty 5, 2017
14
0
0
Wielki dzien robie te mase do torta mam juz budyn ugotowany czekolada ze smietana rozpuszczona i stoi w lodowce,zeby byla ta sama temperatura to wstawic budyn i maslo do lodowki i ucierac takie twarde zimne maslo ?
 

mycha miki

Member
Sty 5, 2017
14
0
0
Tort zrobiony oczywiscie masa sie zwazyla troche przy lsczeniu obu mas ale na parze ubilam I byla ok po zrobieniu tortu wstawilam do lodowki dzisiaj wyciagnela do konsumpcji do kawy I normalnie nasa mega twarda az takie kawalki twarde byly tak ze mada mega zwarta
lecker.gif
I pyszna
Troche malo nasaczylam wydawalo mi sie ze bedzie za duzo
A o to dzielo
 

Załączniki

  • IMG_20170114_110639.jpg
    IMG_20170114_110639.jpg
    2.5 MB · Wyświetleń: 0

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Tort wygląda świetnie! Cieszę się, że wszystko się udało !
icon_smile.gif
 

mariola233

Member
Kwi 4, 2006
8
0
0
Witam robiłam dzisiaj tą masę i czekolada ze śmietaną nie ubiła się (miała ubić się tak jak białka na sztywno???) jak dodałam smietan -fix to trochę zaistniało ale miałam wielką niespodziankę jak połączyłan wszystko, masa wyszła rodzince smakowała dla mnie za słodka ale ja jestem wybredna, masę będę robić zawsze pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG_20170131_WA0002.jpeg
    IMG_20170131_WA0002.jpeg
    531.1 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_20170131_WA0002.jpeg
    IMG_20170131_WA0002.jpeg
    531.1 KB · Wyświetleń: 0

mycha miki

Member
Sty 5, 2017
14
0
0
diekuje za pohwaly teraz znowu mam zamiar robi torik maly tak dla wyprobowania kremu i hhe ten z nutella i z wisniami badz z tymi mmsami tylko te cukierki do masy czy do ozdoby