Krem maślany do wykonywania ozdób/butter cream

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Aha i mam jeszcze jedno pytanie: czy róże z butter cream można przechowywać jakiś czas tak jak z marcepanu, czy raczej nie?
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
zunia @ 23 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=838117Ciekwe jak smakuje ten butter cream, planta raczej w smaku nie jest za dobra, ale może w połączeniu z cukrem i masłem będzie ok, nie wiem, a Wy co sądzicie o smaku?
Miałam okazje spróbować ciastka tortowe przełożone butter cream o smaku cytrynowym i były całkiem dobre.Wydaje mi się,ze sok cytrynowy korzystnie wpłynął na walory smakowe.Proponuje żebyś do malej ilości kremu dodawała ulubione aromaty do ciasta i tym sposobem wybrała ten,który najbardziej Tobie odpowiada.
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Ja raczej chciałabym zrobić tort tradycyjnie z bitą śmietaną, ewentualnie obłożyć tort kremem maślanym i zrobić ozdoby z tego kremu, mam nadzieję, że połączenie bitej śmietany i kremu maślanego nie będzie nie na miejscu.
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
ewunia123 @ 23 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=838163http://www.youtube.com/watch?v=uBBoRMWcfNc...feature=related

Robiłam krem z filmiku z białkami .Dodałam sok cytrynowy wyszedł smaczny.

http://www.youtube.com/watch?v=IxWmiHRTMz8...feature=related

dość dokładnie podany jest przepis, też z białkami.
Proszę o pomoc. Jestem osobą starszą, nigdy nie uczyłam się języka angielskiego, więc mam problem ze zrozumieniem.
icon_sad.gif

Chciałabym zrobić lalkę Barbi z tym kremem, dla wnussi
rollbaby.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
terjon @ 24 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=838635Co to za papier( a może coś innego) do którego nie klei się krem i fajnie się wygładza tort?
Wygląda na zwykły papier, w każdym razie ona nic na jego temat nie mówi. Jedynie wspomina, żeby wymienić arkusz na nowy jesli poprzedni zaczyna się przyklejac do masy, bo nasiąknął tłuszczem.

Alll @ 25 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=839183Proszę o pomoc. Jestem osobą starszą, nigdy nie uczyłam się języka angielskiego, więc mam problem ze zrozumieniem.
icon_sad.gif

Chciałabym zrobić lalkę Barbi z tym kremem, dla wnussi
rollbaby.gif
Przepis z pierwszego filmu:

Krem maślany na bazie szwajcarskiej bezy

- 1 część białek
- 2 części cukru drobnego
- 3 części masła

Chodzi o części wagowe nie objętościowe, czyli bierzemy np. 100 g białek, 200 g cukru i 300 g masła.

- szczypta soli
- aromat (olejek)
- barwnik w paście(płynny nadmiernie rozrzedza masę

Białka ubijać ze szczyptą soli w kąpieli wodnej, dodawać stopniowo cukier i ubijac aż osiągnie temperaturę 60*C lub gdy w masie roztartej między palcami nie będzie juz czuć kryształków cukru - potrwa to 3-4 minuty. Następnie masę ubijać aż przestygnie i napowietrzy się, około 4-5 minut. Teraz nalezy zmienić mieszało miksera na płaskie(wiosło, chodzi pewnie o to, żeby nie napowietrazyć zbytnio masy) i mieszając dodawać masło pokrojone na nieduże kawałki. Na początku masa będzie wyglądała na zwarzoną, należy ją więc ubijac aż osiągnie kremową konsystencję i będzie charakterystycznie "plaskać"
icon_wink.gif
Teraz mozna dodać aromat i barwnik.

Przepis z filmu drugiego:

Krem maślany na bazie włoskiej bezy

- 5 białek z dużych jajek
- 284 g bardzo drobnego cukru
- 1/4 szklanki wody
- 454 g masła niesolonego

Odmierzyć 227 g cukru, wsypac do garnka, dodać 1/4 szklanki wody i gotować na wolnym ogniu syrop, aż osiągnie temperaturę 118*C.
Białka ubić z resztą cukru (czyli 57 g) Gdy są już dobrze ubite nalezy stopniowo i powoli wlewać gorący syrop i ubijać dalej na wysokich obrotach. Następnie obroty zmniejszyć i dodawać miękkie masło po kawałku, miksować aż będzie gładkie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
icon_smile.gif


Jednak uwaga, poprawiłam w pierwszym przepisie to, że chodzi o części wagowe nie objętościowe, to na pewno ważne.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja myślę że to nie o papier a od konsystencję i własciwości samego kremu chodzi - wcześniej pani wyciska wałek z kremu dookoła wierzchu tortu a później poprawia go palcami - coprawda w rękawiczkach ale widać że i do nich się nie klei a łączy ze sobą i wygładza doskonale. Krem zachowuje się po prostu jak plastelina.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Myślę podobnie jak Cinka. Wyglada, na to że konsystencja kremu jest najwazniejsza. Co do papieru zastosowałabym pergamin ew. kalkę techniczną.
Przyłączam się do podziękowań - dziuniu
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Pewnie macie racje z tym papierem.Może właśnie ten krem butter cream ma takie nieklejące właściwości.Ja, przy moich dotychczasowych kremach jestem zawsze nieźle upaprana i na pewno papier by takiej próby na czysto nie przeszedł.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
To jest chyba jednak specjalny papier, bo kobieta uzywa okreslenia 'bench paper' i 'bench scraper' przy torcie kwdratowym.

Jesli chodzi o smak - dla mnie beznadziejny, ale ja zawsze uwazalam jedzenie masla z cukrem lyzka za torture.
Przegladam masy z nadzieja, ze znajde cos lepszego.
Tego rodzaju icing jest w przepisie na ciasto z Guinness'em. Piwo jest zamiast mleka.
Uwazam, ze wszelkie 'mocne' akcenty jak kakao (duzo), kawa, sok z cytryny, czy alkohol moga tylko pomoc, ale nie na tyle, zeby sie tym zajadac.

Cudownym wynalazkiem jest icing z serka. Pierwszy raz widzialam przepis na tort awaryjny z 7-8 lat temu i wyobrazam sobie, ze musi swietnie smakowac a i konsystencje ma ulatwiajaca obrobke, ale niestety my cierpimy ze wzgledu na niemoznosc uzycia produktow mlecznych.

Tort awaryjny tez musi fajnie smakowac: pound cake (zwykle ciasto ucierane z maslem) nasaczony Grand Marnier i przelozony i posmarowany kremem z serka kremowego z cukrem.
Nic, pomarzyc mozna, ja ide szukac dalej.
 

ldorcia

Member
Sty 18, 2010
14
0
0
buttercream, przepisik

cześć
mam przepi na buttercream ale mi nie wyszedł czy ktoś z was moze mi powiedziec czemy?
10 uncji cukru
5 białek
1/4 szkl wody
45 dag m

ubilam białka dodałam 8 uncji cukru.
z reszty cukru i wody ugotowałam syrop i goracy dodałam do bialek
ubilo sie pieknie ale jak dodalam maslo to zrobilo sie plynne i grudkowate.

jaka moze byc przyczyna?
czy powinnam poczekac az masa ostygnie ?
bo wrzucalam maslo na cieplą
ratunku prosze o pomoc
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwiuńka

Member
Lut 15, 2011
23
0
0
bench oznacza ławkę, słyszałam też jak ktoś używał tego słowa opowiadając o stolarce w kontekście kolejnych powłok warstw lakieru na meblu. paper wiadomo- papier. Koś ma jakieś pomysły co to może być za wyrażenie? Napaliłam się na taki papier bo lubię ten krem i mając taki papier porzuciła bym próby robienia masy plastycznej ;D
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
sylwiuńka myślę, że słowo-klucz brzmi :impregnowany
icon_wink.gif
co najprawdopodobniej oznacza po prostu papier do pieczenia (jest pokryty silikonem ,dlatego nie przywiera do blachy i ciast) .