Królewiec

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Królewiec

Placki miodowe i biszkopt przekładane masą budyniową
składniki
Biszkopt z 3-4 jajek

Ciasto miodowe:
30 dkg mąki
15 dkg margaryny
10 dkg cukru pudru
1 jajko
2 łyżki miodu
1 łyżeczka sody

Krem:
1/2 l mleka
1 kostka masła
1/2 szkl. cukru
c. waniliowy
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1,5 łyżki mąki pszennej

sposób przygotowania
Z podanych składników zagnieść ciasto( można schłodzić przed pieczeniem ). Upiec dwa placki na złoty kolor.
Z mleka, cukru i mąki ugotować budyń , przestudzić. Masło utrzeć, dodając po łyżce budyniu, na puch. Placki przekładać masą w następujący sposób: placek midowy, masa, biszkopt, masa, placek miodowy. Po wierzchu polać polewą czekoladową.

dodatkowe informacje
Ciasto musi trochę postać (np. przez noc)dopiero wtedy placki miodowe zmiękną i będzie dobre.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
kurcze, a ja od mamy, az z ciekawosci jutro na gg ja zlapie i sie zapytam skad ona to wziela:) Nie wiem tylko czy ona sama bedzie pamietac bo te ciacho to juz z 10 lat mama piecze
Z Garbowa niestety nikogo nie znam , nawet nie wiem gdzie to jest :oops: :oops:

Sprawdze dzisiaj jeszcze raz dokladnie skladniki coby sie upewnic czy jest identyczne :mrgreen: :mrgreen:
 

sonja1

Member
Mar 13, 2005
310
0
0
Ciasto kruche:
30 dag mąki,
8 dag cukru,
2 łyżki miodu, może być sztuczny,
1 jajko,
1/2 lyżeczki sody,
15 dag margaryny.


Biszkopt:
5 jajek,
5 łyżek cukru,
5 łyżek mąki,
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Krem:
8 dag cukru,
cukier waniliowy,
2 szklanki mleka,
1 łyżka mąki ziemniaczanej,
1 łyżka mąki pszennej,
1 margaryna.


Zagnieść kruche ciasto, podzielić na dwie równe części, osobno upiec na złoty kolor.
Z białek ubić sztywną pianę, pod koniec ubijania dodawać stopniowo cukier i po jednym żółtku. Połączyć z przesianą mąką i proszkiem. Upiec na złoty kolor w tej samej blasze co kruche placki.
Mleko zagotować z cxukrem i margaryną (odlać pół szklanki). W odlanym mleku rozprowadzić mąkę, wlać na wrzące mleko, podgrzewać aż budyń zgęstnieje (ma być dość rzadki). Na kruchy placek wylej część gorącej masy, przykryć biszkoptem, wylać masę i na wierzch nałożyć kruchy placek spodem do góry. Wierzch można polać masą albo polewą czekoladową, wstawić do lodowki.
Smacznego.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
sonja ciasto to robie od bardzo dawna, i jest dosc czesto na mojej mamy stole- bardzo smac zne
icon_smile.gif
 

sonja1

Member
Mar 13, 2005
310
0
0
Boszzz, mam nadzieję że nie powielilam przepisu, który gdzieś tu już jest???? ten akurat mam od koleżanki z liceum, też robię je od lat, chociaż troszkę mi się już znudziło. jest za to pyszne i nie sposób je zepsuć.
 

żonka73

Member
Lut 27, 2005
85
0
0
Polecam ten placuszek jest dobry na każdą okazje
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif

U mnie na stole gosci dosyć czesto .
Do masy czasem dodaje czekoladę pokrojoną w kostkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Grzechu

Moderator
Cze 15, 2006
3,403
0
0
Wczoraj piekłem z kumplem, żeby poczęstować czymś na jednym międzynarodowym spotkaniu - w końcu nasz Dzień Niepodległości i warto nieco szumu wokół tego zrobić
icon_smile.gif


Przepis był od mamy Roberta - prawie że bliźniaczy. Zatytułowany: "Miodowe". A od dzisiaj mówią tu na to: The Independence Day Cake. (hmmm Ciasto Dnia Niepodległości
gruebel_2.gif
)

Bardzo polecam, znika przeszybko
icon_smile.gif
.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Grzechu aka zombers @ 11 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=393257Wczoraj piekłem z kumplem, żeby poczęstować czymś na jednym międzynarodowym spotkaniu - w końcu nasz Dzień Niepodległości i warto nieco szumu wokół tego zrobić
icon_smile.gif


Przepis był od mamy Roberta - prawie że bliźniaczy. Zatytułowany: "Miodowe". A od dzisiaj mówią tu na to: The Independence Day Cake. (hmmm Ciasto Dnia Niepodległości
gruebel_2.gif
)

Bardzo polecam, znika przeszybko
icon_smile.gif
.
A czy ono jest miękkie od razu czy trzeba czekać?
gruebel_2.gif
Podobny przepis jest na Leona, ale Leon dopiero po 24 godz jest miękki i nadaje się do krojenia. Te placki miodowe...

A przepis na to ciasto jest bardzo często w gazetach itp
icon_lol.gif
jako odświętne
icon_rolleyes.gif

Leona też robię na święta jakieś
dump.gif
 

Grzechu

Moderator
Cze 15, 2006
3,403
0
0
Nasze musiało czekać. Dostało 18 godzin i było świetne, ale wierzę, że przy dłuższym czekaniu byłoby jeszcze lepsze.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0

Liv

Member
Maj 3, 2006
621
0
0
Robię królewca od wielu lat - to jedne z ulubionych ciast w mojej rodzinie. Przepis mam prawie identyczny, tylko masę budyniową robię inaczej - gotuję mleko, cukier i masło - do tego dodaję mąki i takim gorącym budyniem przekładam placki. Do ciasta miodowego dodaję odrobinę cynamonu a polewę obowiązkowo posypuję kokosem. Ciasto musi trochę poleżeć, wtedy jest najlepsze.
 

strzelec

Member
Paź 19, 2006
1
0
0
Witam u nas to jest chyba stefanek,czy ktoś spotkał się z tą nazwą
 

Załączniki

  • 10gda3s.gif
    10gda3s.gif
    50.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
A ja jadłam kiedyś takie cuś, tylko z duza ilością orzechów włoskich na wierzchu. Te orzechy takim jakimś karmelem były posklejane. Macie może pomysł jak to zrobić? To znaczy te orzechy?