Kurczak po węgiersku*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jakże się cieszę, że smakowało w tej bardzo węgierskiej wersji. Ja podałam wersję minimalistyczną, a Ty rozwinęłaś ją do prawdziwego pełnego węgierskiego perkeltu, i to z dużym wyczuciem. Gratulacje i pozdrowienia
wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam wczoraj na obiad. Podałam z ryżem, było na prawdę bardzo smaczne. Smażyłam na smalcu, żeby było po węgiersku, i dodałam boczek.
Robiłam zdjęcia, ale jeszcze nie sprawdzałam, jak wyszły. Jeśli się nadają, to wstawię
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
w_gierski.JPG
 

Załączniki

  • w_gierski.JPG
    w_gierski.JPG
    61.8 KB · Wyświetleń: 0

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Nasz dzisiejszy obiad
icon_smile.gif
.
Pyszny ten kurczak i sos, zjedliśmy go z ryżem, pyszny!
mniam.gif

Dziękuję za smakowity przepis
cvety.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Bardzo się cieszę, że smakowało. W tym sosie można odgrzewać kurczaka nawet i po 2 dniach. To jest danie, które możesz przygotować na zapas. Dobry też z makaronem. Pozdrowienia.
wink.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Wczoraj zjedliśmy go z ziemniakami z wody i sałatą w śmietanie. Słoninkę miałam "własnej produkcji" - podwędzaną.
Czasem zadziwia mnie fakt, że tak proste (w składzie) dania dają tak niesamowty smak.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
W świecie mody mówią, że elegancja jest w prostocie. W kuchni też ma to czasem zastosowanie. Ta słoninka podwędzana to był klasyczny węgierski dodatek. Ogromnie się cieszę, że smakowało
lecker.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
No to teraz mi powiedzcie co zamiast octu winnego ? Czy mozna go calkowicie pominąć? Mój mąż niestety nie toleruje tego posmaku,a planuję zrobić na dzisiejszy obiad.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Iluano, zapewniam Cię, że przy jednej łyżeczce na cały garnek potrawy nie ma żadnego octowego posmaku.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przypuszczam, że nie ucierpi.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nie ucierpi. Ja czasem zapominałam dodać i nic się nie działo.Proponowałabym za to dać trochę więcej papryki w proszku, jakieś 0,5 - 1 łyżki. Sos będzie bardziej wyrazisty i bez octu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Zrobilam. Mąż zachwycony. Dziękujemy za swietny przepis. Może uda mi się zrobić jutro zdjęcia, bo dziś niestety nie zdązylam
rofl.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że smakowało bez octu. A wiesz, że możesz tego kurczaka zrobić na zapas? Świetnie się odgrzewa w tym sosie.
 

ANNEBLACK

Member
Lis 23, 2005
264
0
0
Musze jeszcze raz pochwalić przepis - jest genialnie prosty i genialnie pyszny - z uwagi na ograniczenie kalorii robię go bez mąki i śmietany, ale i bez tego jest super - mogłabym go jeść w kółko, mąż też się o niego ciągle dopomina - w ogóle wszystkim którzy go próbowali bardzo smakował. Któregoś dnia zamiast kurczaka dałam pociętą karkówkę i tez była super. Naprawdę genialny przepis - dziękuję Seniorko!!!!!!
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jest mi niezmiernie miło, czytając takie pochwały. Ja też lubię tego kurczaka, z karkówką nie próbowałam, co nie znaczy, że tego nie zrobię. Smakowite pozdrowienia
wink.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Odswiezam bo fajny przepis
icon_mrgreen.gif


Z czym można podać tego kurczaka ? Poprzednim razem mąż dostal z salatą w smietanie - podobno niezle się lączylo. Ale macie jakieś inne propozycje?