Kurczak po węgiersku*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mizeria, coleslaw
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Pasować będą wszystkie surowki na bazie zielonej sałaty, np. z dodatkiem pomidora, ogórka, rzodkiewek z sosem winegret, albo białej kapusty z marchewką, jabłkiem, porem itd.z dowolną zalewą. A może wybierzesz coś z tych sałat, lub z tych surówek. Chodzi mi o zalewy przyprawowe. Najbardziej klasyczna była salata ze śmietaną, ale i tutaj da się coś wybrać. A może po prostu mizeria z ogórków ze śmietaną lub z sosem winegret i sporą ilością koperku. Możliwości jest sporo.
Albo po prostu poczekaj, może zgłosi się ktoś z lepszym pomysłem.
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
dalam pokrojone w kostke piersi i boczek. przepyszne:) na pewno beda powtorki;-)
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A ja kupiłam dziś filety z udek kurczaczych i już wykorzystałam przepis. Dzięciecia wpałaszowały z ryżem mlaszcząc i trzęsąc uszami.
mniam.gif

Mała modyfikacja dla bezmlecznych/MM-owych - wyłowiłam z sosu cebulę, a następnie ją zmiksowałam. Lekko zagęściła i rozbieliła sos.

Jutro wykorzystam do sosu czeski knedel.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Szczerze mówiąc, nie wiem. Cinka, na pierwszej stronie, robiła z karkówką uprzednio podsmażaną, ale karkówka jest bardziej miękka od schabu środkowego. Przeczytaj ten post. Ja bym zaryzykowała, tylko należy schab dłużej dusić niż kurczaka. Można go też najpierw podsmażyć. Na forum jest też jeszcze Schab po bałkańsku, może będzie się nadawał. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to jestem do dyspozycji.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Po balkansku juz robilam. Pyszny byl. Ze schabem wyskoczylam dlatego, ze nie mam kuraka ani karczku. Mam wlasnie tylko schab. Zastanowie sie...
Dziekuje za odpowiedz.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
DSC_0330.JPG

Zrobilam z karkowka. Pogrzebalam w mrozniku i znalazlam. Bardzo dobre. Kolejne Twoje danie Seniorko, ktore u nas zagoscilo na dluzej.
 

Załączniki

  • DSC_0330.JPG
    DSC_0330.JPG
    113.7 KB · Wyświetleń: 0

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Pozwolę sobie odświeżyć ,zeby co chwilę nie szukać
Dziś robię z ziemniakami i mizerią ( w wersji kurczakowej oczywiscie)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: