Lody smietankowe - podstawowe

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Margot @ 25 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=708271tak jak Samanta pisze ,a z tą śmietanka chodzi ,że jak sie ubije to lody sa bardziej śmietankowe ,a jak się doda nie ubitą to bardziej mleczne .
U mnie wkład się mrozi ,a zaraz biorę sie za masę i jutro kręcę
wolę bardziej śmietankowe
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
dziekuje
anbetung.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
JotHa ,lody są bardzo smaczne,nie kłamałaś - smak jest mleczny
banana.gif
!U mnie miały za zadanie być deserem z okazji Dnia Matki !

Mamie też smakowały !
Zdjęcie jutro - bo przy życzeniach trochę się ,,rozkleiłyśmy " a lody topniały ....
Mam trochę( 2 -3 gałki tak na oko) to jutro postaram się zrobić im zdjęcia
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ciesze sie bardzo.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No ja mam dzisiaj znowu, właśnie marzną i kupiłam im jeszcze truskawki i śmietanę do ubicia.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Samanto, truskawki chcesz dodac do masy ? Jesli tak, to proponuje zajrzec do tych lodow.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Do jakiej masy, truskawki pokroję na połowy lub ćwiartki i posypię nimi tę bitą śmietanę co będzie na lodach , nie tę co już jest w lodach. Albo nieprędko pójdę spać albo znowu jutro lody na śniadanie. To już w zasadzie będzie deser lodowy a nie lody. Dopiero przećwiczylam je mikserem i jeszcze daleko im do ideału. Ale nie będę ich tak mocno mrozić jak poprzednio.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
zrobiłam , zrobiłam
banana.gif
herz.gif
zakochałam się w tych lodach . dzis idę po maszynke do lodów ?! tylko nie wiem jaka jest róznica miedzy naszym kreceniem ( robotem ) a maszynka ?????
jedne lody sa z ajerkoniakiem ( dodałam do smaku ) 2 -gie dla mojej dzidzi z czekoladą i serkami monte .....mniam mniam mniam pychota
JOTHA bardzo dziekuję za przepis podstawowy .. oto fotki , jeszcze w pojemnikach ( troszke za bardzo zmrożone ale nie mam mozliwości ustawiania zamroażarnika w 2 temp . ! ) lody2ok.JPGlody1ok.JPG
 

Załączniki

  • lody1ok.JPG
    lody1ok.JPG
    79 KB · Wyświetleń: 5
  • lody2ok.JPG
    lody2ok.JPG
    60.1 KB · Wyświetleń: 5

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ale mi milo
icon_wink.gif


Ewelinko, tak na szybko piszac, maszyna krecac mieszadlem na biezaco napowietrza i schladza plyn (od scianek pojemnika). Mrozac w zamrazarce i zamarza bez mieszania, dopiero niszczysz strukture zamrozona rozbijajac nozykiem, czy innym 'czyms' i pozniej ponownie zamarza w bezruchu.
W dobrze wymeiszanych lodach z maszyny nie powinno czuc sie zmrozonych krysztalkow lodu, tych 'igielek'.
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
JotHA troszke zrozumiałam , ale tylko troszke
dump.gif
ale jedno wiem idę do sklepu ....kupić maszynke do lodów
icon_mrgreen.gif
bardzo dziekuje za odpowiedz
anbetung.gif
( igiełki i kawałki wody w lodzie fuj nie lubie .!!!) serdecznie pozdrawiam
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Robiłam te lody mikserem bez maszyny ale żadnych igiełek nie było. Co prawda termostat zamrażarki jeździł w tę i nazad. Ale maszyna bardzo by mi się przydala, niestety narazie marne widoki...
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
jestem zła
icon_evil.gif
byłam w 3 sklepach i nie mam żadnychszans na zakup maszynki do lodów
baa.gif
przeprowadziłam sie do małej miejscowości i nie mam wiecej mozliwości odwiedzenia sklepów.... zostaje mi zamówienie internetowe
baa.gif
dziewczyny napiszcie jaką kupić , bo na fotkach wszystkie ładnie wyglądaja ........a ja zamówie jutro
icon_mrgreen.gif