Lody jezynowe

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Przepis na bazie pewnie 10 innych, ale efekt smaczny i na prosbe Joanny umieszczony tutaj
icon_wink.gif


Skladniki:
1/2 litra mleka
200-250 ml smietanki (mozna ubic, ale niekoniecznie)
ok szklanki cukru (w zaleznosci od slodkosci owocow)
jezyny (dalam 1 1/2 kubka)

Mleko zagotowac z cukrem, ostudzic. Jezyny rozdrobnic blenderem (najprosciej), mozna dodatkowo dosypac 2-3 lyzki cukru. Niestety, nalezy powstaly mus jezynowy przetrzec przez sitko i wyeliminowac pestki. Wszystko polaczyc razem, czyli slodkie mleko, smietanke i mus.
Przed wlozeniem do maszyny polecam schlodzenie w lodowce.

A to efekt:

DSC03837a.jpg


DSC03955a.jpg


A jakie pyszne w polaczeniu ze smietankowymi ....
icon_mrgreen.gif


DSC03966a.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,345
3,598
113
Dzięki!
anbetung.gif

Są przepiękne!
Mam nadzieję, że jutro uda mi się nazbierać jeżyn....
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Wyciagam, bo zrobilam wlasnie z tej samej proporcji truskawkowe. Oczywiscie truskawki tym razem byly mrozone.

truskawkowe1a.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
W wersji z jogurtem truskawkowym.

lody_jogurt_trusk.jpg



Skladniki zmodyfikowano:
1 szklanka mleka (oczywiscie tlustego)
1 szklanka cukru (mozna ilosc zmniejszyc jesli jogurt bardzo slodki)
200-220 ml smietanki kremowki
400 ml truskawkowego jogurtu (uzylam z Lidla mleczarni z Sanoka)

Mleko przegotowac z cukrem, ostudzic. Polaczyc ze smietanka i jogurtem. Calosc dobrze wymieszac i przed kreceniem w maszynie dobrze schlodzic.
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
To są dopiero lody! Nie jakieśtam "sklepowe", ale pyszne domowe. Zrobiłam z jogurtem truskawkowym i kawałkami ogrodowych mych malin. Dzięki za super recepturę. Pozdr.
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
No wiec... nabylam maszynke tchibo i... robie dzisiaj pierwsze w zyciu lody... te pierwsze, choc z malinami zamiast jezyn... Sama za siebie trzymam kciuki, bo chce zrobic niespodzianke mezowi ( nie wie o maszynie)... OBY WYSZLY!!!
 

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
ja tez dzisiaj mam debiut z maszynką i lody będą takie same jak miszki
icon_smile.gif
mam nadzieję, że się udadzą
icon_smile.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
I co... I co??
Bo moje malinowe były pyszne, choć myślę, że ta porcja jest ciut za duża na moja machinę. Albo trzeba potem trochę domrozić, albo zmniejszyć ilość składników. Ja domrozić nie zdążyłam
icon_smile.gif
Nawet sfocić sie nie dało. Efekt mojego debiutu został pochłonięty przez 5 dziobków na pniu... Mniam... Micha już sie mrozi na następną porcje... Szkoda, ze tak długo trzeba czekać...
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Sezon jezynowy rozpoczety !
icon_mrgreen.gif


Gosiu, staram sie chlodzic kazda mase przed mieszaniem. Jednak z mojej maszyny zawsze domrazam. Taki urok Elty. Z tchibowej tez domrazaja. Jedynie chyba Philips daje od razu konsystence taka, jaka trzeba. Prawda taka, ze wiele zalezy tez od temperatury zewnatrznej podczas mieszania.