Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Pieguss @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1090942Megi w biedronce są puste w niedużych paczuszkach
icon_smile.gif
dzieki
bussi.gif
- będę musiała zatem poszukać
 

ulinqa

Member
Sty 9, 2011
132
0
0
KÓŁKA
W aucie wykrajam wgłębienia na koła a w biszkopcie wykrajam kółka mniejsze od wgłębień.
Koła okładam czarnym lukrem(grubszą warstwą) a nożem(tępą stroną), bokami sztućcy lub narzędziem stożkiem(drugą stroną-stożkową gwiazką) robię bruzdy na kołach. Jak wyschną przyklejam do auta.
Ja dałam 100g gluzkozy i 3 łyżeczki margaryny z mlekovity, 70ml wody, 4 łyżeczki żelatyny na zimną wodę i ok 700g cukru pudru. i wyszła świetnie plastyczna - choć smaku podchodzi mąką, pewnie przez margarynę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Hej dziewczyna, moge Was uspokoic, w przepisie nie wkradl sie zaden blad, tam jest 20 g glukozy
icon_smile.gif

To jest oryginalny przepis(po niemiecku) z ktorego korzystam, tutaj wkleilam juz wczesniej to samo tylko przetlumaczone:

9 g Gelatine, weiß, gemahlen
6 EL Wasser
20 g Traubenzucker
20 ml Wasser
750 g Puderzucker
90 g Palmfett
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
WOW to znaczy że ja mam błąd? MY GOOD ale to chyba w niczym nie przeszkadzało? jakos mi szło hi hi
a moze dla tego taka twardawa była po schłodzeniu? eeeeeeeeeee
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Od zawsze robiłam na 20g glukozy tą masę od Illy i wychodzi jak najbardziej ok, tak też chyba podawał oryginalny przepis, jak kopiowałam...
gruebel_2.gif

Co do pisowni, rzeczywiście kakao się już odmienia - a pamiętam, jak kilka lat temu było pytanie w "Milionerach" na nieodmienny wyraz i właśnie odpowiedzią było kakao. No ale nie obrażajcie się, w końcu mamy tu taką miłą i przyjazną atmosferę...
icon_mrgreen.gif
Kropkę możemy poprosić jedynie o łagodniejsze wyrażanie własnego zdania, bo rzeczywiście trochę niemiło to zabrzmiało...

Wczoraj wchodziłam bodajże o 23 na forum a dzisiaj już 2 strony przybyły, ależ wy szybko lecicie
rofl.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
dzięki dziewczyny za prawidłowy przepis SKĄD JA WZIEŁAM 200 ???????????
JUTRO WYPRÓBUJĘ na biedronce
cook.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Piegusku, skoro robiłaś kilka wersji masy cukrowej, to potem napisz, która według ciebie była najfajniejsza.
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Pieguss @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1090970hahaha a ja własnie skończyłam wyrabiać z 150g glukozy !! :O ale wyszła jak najbardziej super - ta którą robiła wcześnie nie była tak elastyczna
icon_smile.gif
, rwała się, a tą ciągnę i jak guma - jestem pod wrażeniem, ale następnym razem zrobię z oryginalnego przepisu
icon_razz.gif
- 20g glukozy hihihi
sorki Piegusku ale ja naprawdę mam w przepisie 200 g to jakiś chochlik ale mi tak wychodziła
anbetung.gif
 

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0
Sioniu:
Robiłam dwa razy tą od Dorotyxx:

ok. 80 dag cukru pudru
50 g glukozy ( w proszku)
4 łyżeczki żelatyny
70 ml zimnej wody
3 łyzeczki margaryny ,,Planta,,
olejek migdałowy ( ja wlewam całą buteleczke)
to były moje dwie pierwsze masy więc nie wiem czy coś sknociłam, czy nie jest za dobra, ale strasznie się kruszyła, nie mogłam nic z niej ulepić, obkładanie Złomka to był koszmar
icon_sad.gif


Później znalazłam Dorotyxx tutaj na forum już zmodyfikowaną i według niej najlepszą masę, oto przepis:

5 łyżeczek żelatyny
105 ml zimnej wody
10 dag glukozy
3 łyżeczki margaryny ,,planta,, - Plantę można zastąpić margaryną lando do kupienia w kauflandzie czy lidlu
olejek migdałowy
ok. 1-1,5 kg. cukru pudru ( w zależności od tego ile papka żelatynowa przyjmie cukru )

z niej robiłam do dziś, ta masa wychodziła bardzo fajna, jednak nie dodawałam nigdy tyle cukru ile w przepisie, natomiast dodawać musiałam więcej Planty, ona nigdy mi się nie wyrobiła na tyle, żeby była bardzo ciągliwa, żeby po jej rozciągnięciu wisiała jak sznurem w całości (wiesz o co mi chodzi?) tylko przerywała się na pół i ooo
icon_smile.gif


Natomiast dzisiaj zrobiłam pierwszy raz tą od illy z 200g glukozy
icon_razz.gif
i wyszła idealna, ciągnie się nie kruszy, nie przerywa, dodałam trochę więcej cukru pudru niż w przepisie, ale nie wiem czy to nie przez zwiększoną ilość glukozy, moze dlatego wchłonęła więcej.
Nie lepiłam z niej jeszcze figurek, dzisiaj na pewno nie zdążę, póki po samym wyrobieniu, konsystencja dla mnie wspaniała, masa w moim zbiorze zyskała numer 1.
Dzięki Wam dziewczyny oczywiście ją odkryłam za co dziękuję :*
 

Tymcia

Member
Sty 7, 2011
99
0
0
Ja też daję 200 na 3-3,5 łyżeczki żelatyny tylko potem się dziwiłam czemu tak mało wody do tej glukozy?
dump.gif

Piegussku słoneczniki robiłam z "wykrawaczki" własnej roboty.Tylko muszę udoskonalić bo nierówne i za długie płatki zrobiłam w tej wykrawaczce i trudno je potem "opanować".A na mniejsze inną wykrawaczkę wymyśliłam.
icon_mrgreen.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
to może nawet lepiej dać więcej glukozy? cooooo? może działa rozciągająco?
gruebel_2.gif
ja innej nie robiłam! tzn. taką bez planty ale tej nie polecam robi się twarda jak cegłówka można zabić
 

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0
Tymciu Ty to zdolna bestia jesteś
icon_smile.gif

hahaha ja też dziś się zastanawiałam kurcze co tak malo wody do tej glukozy, ale kit wstawiłam na ogień i mieszam, rozpuściła się ładnie to jadę dalej z koksem ;)

Waszko figurki też z niej lepisz??

jeszcze mam pytanie, podsypujecie przy rozwałkowywaniu cukrem czy mąką ziemniaczaną??
ok już sprawdziłam ;) podsypalam cukrem przylepiło się, podsypałam mąką i nic nie przywarło...
Tylko jak czyścicie później swoje gotowe torty z mąki??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Tymcia @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1090984Ja też daję 200 na 3-3,5 łyżeczki żelatyny tylko potem się dziwiłam czemu tak mało wody do tej glukozy?
dump.gif

Piegussku słoneczniki robiłam z "wykrawaczki" własnej roboty.Tylko muszę udoskonalić bo nierówne i za długie płatki zrobiłam w tej wykrawaczce i trudno je potem "opanować".A na mniejsze inną wykrawaczkę wymyśliłam.
icon_mrgreen.gif
tzn. sama robisz wykrawaczki? takie metalowe czy przerabiasz jakieś?
icon_question.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
ja wszystko z tej masy robię i podsypuje maką
Mam pytanko szukam magla do masy cukrowej pod hasłem magiel nie znalazłam jak myślicie co wpisać?
 
Status
Ten wątek został zamknięty.