Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

sylwiuńka

Member
Lut 15, 2011
23
0
0
Dziękuję wam przeogromnie! O tym że przed nałożeniem masy cukrowej trzeba położyć budyniowa albo maślaną nigdzie nie wyczytałam niestety. Żelatyny wydaje mi się że nie zagotowałam, mieszałam cały czas bojąc się bardziej że się przypali a nie zagotuje. Może dałam do niej za mało wody? No i masz racje- MĄKA! W żadnym przepisie jej nie ma- nie wiem dlaczego pomyślałam że to pomoże. Z tej masy którą mam można spokojnie robić kwiatki i figurki bo tego chyba nikt i tak nie je z tortu.

Nie mogę też u siebie w mieście kupić barwników! Patrzyłam na internecie polecane przez was (nie wiem już w jakim wątku) ale są one dość drogie- wiem że wydajne i dużo kolorów, ale jak na moje amatorskie zapędy to wystarczy mi czerwony żółty i niebieski ;D resztę sama kolorów mogę zrobić przecież.

Evenstar_Arwen- dzięki za link! wytłumaczone wszystko idealnie! Ja w przepisie miałam że plante trzeba rozpuścić i tylko 20 ml wody było. Spróbuję tej- może wyjdzie
 

uczennica

Member
Sty 22, 2009
1
0
0
Witam Was drogie Panie.
Juz od dł€ższego czasu sledzę Waszę mistrzowskie wypieki i wstyd mi pokazywac Wam moje.
Proszę podsuńcie mi pomysł na wypiek dla męza,kończy 42 lata a ja nie mam żadnej koncepcji:(
cry_1.gif

Napiszcie jaką zrobić masę aby wytrzymał trzy godziny w aucie.
Prosze pomóżcie
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
No, w koncu zamowilam ten zestaw barwnikow z Wiltona
icon_smile.gif
nie moge sie doczekac, az dojdzie.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
I bardzo dobrze, będziesz zadowolona
daumen.gif
Wczoraj barwiłam masę na tort z Hello Kitty, piękny blady róż, cudo:)

Co do tortu-chcę go obwiązać taśmą z masy i zawiązać kokardę. Już o to pytałam-jak zrobić kokardę?-ale nie chodzi mi o dużą kokardę z elementów, tylko taką symboliczną, bardziej płaską. Będzie umieszczona z boku i boję się, że za duża odklei się lub odpadnie. Może coś mi poradzicie, Cinki
anbetung.gif


I jeszcze-jak zrobić klej z żelatyny? Ile wody i ile zelatyny? Woda gorąca ma być?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Jeszcze nie robilam takiej kokardy wiec nie moge Ci pomoc,m wiem ze sa specjalne wykrawaczki w ksztalcie takich kokardek, ale pewnie nie masz....
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
katikity @ 22 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1096137To ja tak na poczatek o pomoc poprosze w linku jest pies i n emoge dojsc czy masa maslana czy cukrowa zrobiony bo mam podobnego robic tylko z pyskiem na lapach bo boje sie takiego samego ze mi glowa spadnie;)
Bede wdzieczna za porade
http://4.bp.blogspot.com/_-PF9l56dK_M/ScUL...+cake+girls.jpg
to mi wyglada na masę cukrową, drapaną. Ostatnio u Baddego podobnie robili. Takim małym przyrządem drapali masę na torcie w kształcie byka i wyszło pieknie
icon_smile.gif
To jakby takie malusie grabeczki czy grzebyk, ale fajny efekt z tego wychodził.
 
Cze 30, 2010
54
0
0
uczennica @ 24 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1096906Napiszcie jaką zrobić masę aby wytrzymał trzy godziny w aucie.
Prosze pomóżcie
Może spróbuj masy budyniowej z galaretką? Gdzieś tu była o niej mowa. Ja jej jeszcze nie testowałam ale w najbliższym czasie szykuję tort dla chłopaka i zrobię go właśnie z tą masą.

Ja też mam pytanie do was. Będę piec tort biust w tortownicy o średnicy 28 cm. Jak myślicie, czy jedna porcja masy cukrowej wystarczy na pokrycie całego biustu i zrobienia stanika czy lepiej zrobić z półtora porcji?
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Moim zdaniem wystarczy jedna porcja.

Robiłam tort serce o średnicy 30,5 cm, wystarczyło na pokrycie, kokardę i ozdoby, trochę nawet zostało.
 
Sie 22, 2008
203
0
0
Siedmiokropka @ 24 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1096970Co do tortu-chcę go obwiązać taśmą z masy i zawiązać kokardę. Już o to pytałam-jak zrobić kokardę?-ale nie chodzi mi o dużą kokardę z elementów, tylko taką symboliczną, bardziej płaską. Będzie umieszczona z boku i boję się, że za duża odklei się lub odpadnie. Może coś mi poradzicie, Cinki
anbetung.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Dawno nie byłam na forum a tu tyle zmian.
Nie wiem czy teraz tu wklejamy zdjęcia, pytamy i radzimy się?
Mam nadzieję, że nie popełnię gafy jak wkleję fotki swoich ostatnich tortów.

P1060595.JPG

P1060626.JPG
 

Załączniki

  • P1060595.JPG
    P1060595.JPG
    204.2 KB · Wyświetleń: 0
  • P1060626.JPG
    P1060626.JPG
    188.7 KB · Wyświetleń: 0

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Przepraszam, ale jeszcze jeden
icon_redface.gif


P1060621.JPG

Przy okazji prośba: czy ma ktoś sprawdzony przepis na ciasto red velvet? Na necie jest tego trochę, ale wolałabym taki już wypróbowany.
 

Załączniki

  • P1060621.JPG
    P1060621.JPG
    220.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Evenstar_Arwen @ 24 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1097070Może spróbuj masy budyniowej z galaretką? Gdzieś tu była o niej mowa. Ja jej jeszcze nie testowałam ale w najbliższym czasie szykuję tort dla chłopaka i zrobię go właśnie z tą masą.

Ja też mam pytanie do was. Będę piec tort biust w tortownicy o średnicy 28 cm. Jak myślicie, czy jedna porcja masy cukrowej wystarczy na pokrycie całego biustu i zrobienia stanika czy lepiej zrobić z półtora porcji?
Masa budyniowa z galaretka jest przepyszna, ostatnio zrobilam z nia tort i zrobila furore. Nie jestem tylko pewna, czy mozna na nia klasc bezposrednio mase cukrowa, bo tego jeszcze nie probowalam.
Co do masy cukrowej.... jedna porcja wystarczy, w mojej galerii jest tort z biustemm, dosyc duzy, zagladnij to zobaczysz jakiej wielkosci byl, i jedna porcja calkowicie wystarczyla, zeby pokryc ten tort.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Vanilka Ty nie przepraszaj tylko dawaj jeszcze i jeszcze!Twoje torty sa super!!!!!!!!!!!!!

ps.nie wiem jak się zachowuje masa cukrowa na masie budyniowej z galaretką ale na samej galaretce mi się masa cukrowa rozpływała
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: