Masa do robienia ozdób na ciasta i torty

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
sliczne.....
icon_smile.gif
 

gabrujelka

Member
Gru 19, 2005
12
0
0
matko, tego mi właśnie brakowało. jak tak się napatrzyłam to już mam tylko jedno w głowie - czyli zdobienie tortu
icon_smile.gif
a jak zdobienie to i cały tort
icon_smile.gif
kucza paka, no i moją dietkę trafiło. niegodziwe Wy !!! Madziulka, Twój tort jest , a raczej był - bajeczny !!! serdecznie gratutuje i pomysłu i wykonania
icon_smile.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Raz Hienie śmierć.
Idę kleić. Prosze trzymać za mnie kciuki.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Nie wyszło.
icon_sad.gif

Pojecia nie mam co źle zrobiłam. Zabraklo mi cukru aby wgniatać go w mase bez opamiętania.
Robiłam z połowy porcji. Mąka zaparzyła mi się do konsystencji ciasta ptysiowego, ale pozniej masa mimo dodawania cukru nie chciala stężeć. Kombinowałam dodajac mąkę ale to byl bład gdyz ciasto robilo sie bardzie gumiaste. Ratowałam sytuacje podgrzewajac calosc na ogniu ale nie udalo sie. Spórbuje następnym razem zmniejszyc ilosc plynow chociaz nie wiem czy to wina plynow skoro z podanych proporcji innym udawalo sie ukleic ozdoby.
Mozecie mi mówić królewna z drewna.
icon_sad.gif
Łapki z drewna.
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_sad.gif
przykro mi strasznie - nawet nie wiem co doradzić, ale przychodzi mi do głowy jedynie mniejsza chłonność mąki i za dużo płynu... a ta zaparzona mąka to ona taka klajstrowato gumowata jest, dodawanie cukru zmniejsza klajstrowatość na rzecz plastyczności...
no przykro że nie wyszło - zwłaszcza że to chyba na specjalną okazję być miało
icon_sad.gif
 

BeataJulia

Member
Maj 14, 2007
218
0
0
Znalazłam w necie kiedyś taką masę do lepienia ozdób, jest bardzo prosta a efekty (było zdjęcie) były powalające.

Może któraś skusi się wypróbować, bo ja jakoś jeszcze nie miałam okazji.

Masę robi się tak:
Po równo cukru pudru i mleka w proszku (nie granulowanego) i do tego dolewasz mleka skondensowanego niesłodzonego aż powstanie odpowiednia konsystencja.
 

kwapisz

Member
Gru 13, 2006
22
0
0
Kombinowałam dodajac mąkę ale to byl bład gdyz ciasto robilo sie bardzie gumiaste. Ratowałam sytuacje podgrzewajac calosc na ogniu ale nie udalo sie.


Zastanawiam się czy to nie wina podgrzewania?
Czy poczekałaś aż zaparzona masa wystygła? Jesli nie to pod wpływem ciepła ckier puder się topił i "upłynniał"
icon_smile.gif

Jeśli masa była chłodna to nie wiem co to mogło być ale nie martw się ty lko próbuj dalej np z innym przepisem
icon_smile.gif
 

Racuszek

Member
Cze 26, 2007
109
0
0
Dzisiaj jadę do sklepu i będę eksperymentować z ta masą!! najlepiej jeszcze jak zafunduje sobie plasteline aby ćwiczyć te różyczki bo nadal nie mam pojęcia jak je zrobić??
 

martula205

Member
Kwi 12, 2007
30
0
0

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
mi ta masa wyszła za rzadka, nie chciała sie wałkować, nie mam pojecia dlaczego, dodałam wiecej cukru ale to nic nie pomogło.
icon_sad.gif
(
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak się zastanawiałam czemu masa mogła wyjść zbyt rzadka, bo jesteś kolejną osobą która miała taki problem. Wyszło mi że to wina mąki - bo tak samo dzieje się w wypiekach - czasem po prostu trzeba dosypać więcej niż w przepisie stoi bo ciasto wychodzi za rzadkie - tu to samo. I o ile w cieście można sytuację poprawić i dognieść mąki - tak tu jak się zaparzy to już nie bardzo się da...
Ta zaparzona masa ma być bardzo gęsta - taka że trudno mieszać.

Przykro mi że ci nie wyszła
icon_frown.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Szykuje mi sie próba generalna z lepienia masy -- przeraża mnie to
icon_neutral.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dziewczyny błagam - róbcie te ozdoby parę dni wcześniej - one spokojnie wytrzymają, a w razie niepowodzenia jest czas by ratować się powtórką lub inną masą czy ozdobami.
Sumienie mnie gryzie jak ta masa nie wychodzi i to w dodatku na imprezę
pinggrins.gif
cry_1.gif

Cały w niej pic tkwi w zaparzeniu mąki na gęęęsty klajster.
 

Racuszek

Member
Cze 26, 2007
109
0
0
Cinka... mimo, że zaparzyłam masę na "gęsty klajster" też wyszła rzadka ale od biedy się zlepiała.
Inna historia, że w trakcie robienia tortu powierzyłam masę Mężowi - nie wiem co mi odbiło
icon_eek.gif
- a on nie dość, że nie dodał cukru pudru na widok zbyt rzedkiej masy to jescze ma takie .... łapy, że klejenie malin mu nieco nie wyszło.... chyba domyslacie się jaki był efekt:
k015.gif


Nastepnym razem poeksperymentuje nieco wcześniej albo ot tak dla ćwiczeń.