Masa do robienia ozdób na ciasta i torty

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Cinka Właśnie wykonałam różyczki na tort urodzinowy męża. Do masy dodałam zamiast barwników kakao. Z efektu jestem zadowolona a jaką frajdę miał mój 3 letni synek Lepił ozdoby na tort taty z resztek .Jesli jutro uda mi się z róż zrobić bukiet na torcie to prześlę zdjęcie dzięki za przepis
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Śliczne te Wasze ozdoby z tej masy!!!
daumen.gif

Też będę o niej pamiętać przy najbliższzej okazji
icon_smile.gif
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
mi masa wyszła ok, jest gęsta, ale strasznie się klei. Siedzi teraz w lodówce i liczę na to, że jej konsystencja się zmieni. Cinka ratunku, jak juej pomóc ? Czemu jest taka kleista? Teraz nic a nic z niej ulepić się nie da
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Masa jak ostygnie staje się troszkę twardsza, ale jeśli jak piszesz - strasznie się klei to podejrzewam że jednak z nią coś nie tak... ona praktycznie przy wgniataniu cukru powinna już być plastyczna i tworzyć coś jak zagniecione ciasto kruche - taka kula.
Obawiam się że to wina mąki - albo ciut za mało dałaś, albo mąka mało chłonna i nie wciągnęła płynów tyle ile powinna
icon_frown.gif
Jeśli to to, to już "popij wodą" chyba się nie da naprawić. Przynajmniej nie wiem jak - mi zawsze wychodziła gęsta i nie miałam okazji by wypróbowywać jakieś metody naprawcze. Może dognieść więcej cukru... nie wiem
Przykro mi
icon_frown.gif


Mam nadzieję że jak się oziębi to może coś z tego jeszcze będzie - trzymam kciuki!
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
Kochana, mam nadzieję że jednak coś się z niej uda zrobić. Jesli nie wyjdzie to tylko i wyłącznie moja wina - jak wgniatałam cukier była takiej konsystencji jak plastelina. Tyle ze potwem zamiast barwnika dąłam ciut gęstego soku porzeczkowego0chciałam uzyskać ciemnofioletową barwę. Widocznie sok skiepścił.Jesli chodzi o Twój przepis to nie masz się czego obawiać, wszystko z nim ok, mogłam po prostu nie eksperymentować. Tort na sobotę- niedzielę, więc nie ma bólu, spokojnie powtórzę różyczki.Aczkolwiek szkoda by było gdyby dziś nie wyszły.Dzieki za przepis.Pozdrawiam.
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
potraktowałam tę masę zamrażarką. A nóż coś z tego wyjdzie ;)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A - więc to przez sok - ufff
icon_wink.gif

Gdyby (tfu tfu) jednak nie wyszło i będziesz zmuszona powtórzyć - to użyj tego soku zamiast wody, albo pół na pół z wodą - tak by płynu było tyle co ma być a żeby już w tym zawierał się ten barwiący sok
daumen.gif
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
dzięki piękne za rady. ale chyba uda sie masę uratować
icon_smile.gif
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
Wyszły mi śliczne róże
banana.gif
, potem do masy dosypałam kakao i zrobiłam unerwione listki. Po prostu cudo, w życiu nie miałam tak pięknego tortu.I nie wyczarowałabym go gdyby nie Ty, Cinko.Dziękuje ślicznie za przepis, na pewno nie raz będę do niego wracać
icon_smile.gif
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
Akulka pokażę jutro jak zrobię zdjęcie
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Świetnie, dzieki
daumen.gif
icon_wink.gif

Ja nadal boje sie takich mas, ale to bardziej przez to, ze ze mnie artystyczne beztalencie ;-(
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
dea @ 16 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=563805Wyszły mi śliczne róże
banana.gif
, potem do masy dosypałam kakao i zrobiłam unerwione listki. Po prostu cudo, w życiu nie miałam tak pięknego tortu.I nie wyczarowałabym go gdyby nie Ty, Cinko.Dziękuje ślicznie za przepis, na pewno nie raz będę do niego wracać
icon_smile.gif
Ooooo nie - z tym się nie zgodzę - ja ci tylko "dałam wędkę - rybkę złowiłaś sama"
icon_lol.gif

Cieszę się ogromnie że się udało i że jesteś zadowolona - z niecierpliwością czekam na zdjęcia dzieła
icon_smile.gif
bussi.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
Cinko o 3 w nocy probowalam ten przepis
icon_biggrin.gif


Zrobilam z cwierc porcji, dodatkowo mase z maki podzielilam na pol wiec to chyba 1/8 byla, bylo dlugo miekkie wiec dalam wiecej cukru pudru, w sumie zamiasat 62,5g dalam 150g. czulam, ze konsystencja jest ok, choc do lepienia za miekka wiec wsadzilam do lodowki i roze lepilam dzisiaj rano.

To byla taka proba generalna, bo ozdoby potrzebne mi sa za dwa tygodnie. A moze jesli je ususze to moge je uzyc za ten czas (jako element wylacznie dekoracyjny)?. Z 1/8 porcji wyszlo mi tyle co na zdjeciu plus 3/4 ciasta dalej siedzi w lodowce. Zaluje ze mialam tylko czerwony barwnik.A to moczenie w cukrze to kiedy? Chyba jedynym minusem jest brak mozliwosc uzyskania koloru bialego...

Krzywe te moje roze, bo ja mam dwie lewe rece, ale to tylko jeszcze bardziej rekomenduje twoj przepis, bo jak mi wyszlo to juz kademu wyjsc
icon_mrgreen.gif


Dziekuje za ten przepis niezmiernie!!!
cvety.gif
(przepraszam za jakosc zdjecia)
roze.jpg
 

Załączniki

  • roze.jpg
    roze.jpg
    127.4 KB · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Bahomet - różyczki rewelacja
freu.gif

Cieszę się że ci się masa udała bo przyznam że drżę kiedy ktoś próbuje ją robić
icon_biggrin.gif


Co to maczania w cukrze krysztale - trzeba to zrobić od razu po ukształtowaniu różyczki, wisienki czy czegoś... bo im później tym powierzchnia mniej klejąca i cukier się nie utrzyma.
Dłużej przechowywane ozdoby tracą połysk i ciut jaśnieją - powierzchnia zastyga w suchą skorupkę i całość jest bardziej stabilna - już nie zmieni kształtu chyba że ktoś połamie
icon_smile.gif
tu już więc do wyboru - jak kto chce.

Gratuluję różokręcenia
icon_biggrin.gif
naprawdę śliczne ci wyszły!
daumen.gif