Masa do robienia ozdób na ciasta i torty

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
JAM, no ale efekt oko cieszy
daumen.gif


Tyle że to tutaj w tym wątku to nie jest taka prawdziwa masa cukrowa - to jej alternatywa
icon_wink.gif

Wątek z masą cukrową, z przepisami, wersjami, trudnościami i wszelkimi radami na jej temat masz tu https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33167 jak go przeczytasz to nie będziesz miała najmniejszych trudności z niczym - będziesz mistrzem
icon_wink.gif
daumen.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
DZiękuje bardzo, czytam i zapisuje uczę się pilnie
icon_smile.gif
. Napiszę że zaczeło się od Tortu na roczek synka akurat przypadające na święta wielkanocne. W piatek zamówiłam Tort w sobote w południe mąż odebrał. Aż mnie zatkało miałbyć cudny w stylu angielskim ( ZDJĘCIE PONIŻEJ) za 270zł co dla mnie jest ogromną kwotą. Ale wzór jaki oglądałam w cukierni był tego wart..... a na roczku świątecznie cała spora rodzinka. reklamacji nie przyjęto za późno już na nowy sklepy sie pozamykały. ;( po świetach poszłam do własciciela pokazałam fotki. To zostałam poinformowana że jak sie nie ma pojęcia o cudzej pracy to nie ma się prawa krytykować. Ochłonełam zaczełam czytać kupiłam składniki i sprawdziłam czy mam prawo krytykować prace cukiernika ..... i spodobało mi się , dziś w planie motylki ażurowe z lukru
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
O matko... szczęka mi opadła i pozbierać jej nie mogę - no co ty piszesz?? Cukiernia zrobiła TO? za takie pieniądze... bez prawa do reklamacji i krytyki - no to trzeba mieć tupet! Pojęcia o pracy to chyba nie ma ten cukiernik
dump.gif
O ile róże niezłe to obłożenie woła o pomstę do nieba - kolor adekwatny akurat
icon_wink.gif

Współczuję sytuacji
knuddelz.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
dziękuje za współczucie
icon_smile.gif

wyczytałam że masy cukrowej nie nakłada się na bitą śmietane, gdyż ta ją rozpuszcza i jest to jedna z pierwszych zasad cukiernictwa
icon_razz.gif
a tort według zamówienia miał być biały z błękitnymi różami i girlandami wokoło. ciut się różni
icon_razz.gif
....
 

ola_wroclaw

Member
Lis 20, 2012
496
0
0
JAM,
hahahahahahahahahahahahah1!!!!!


Współczuję Ci, ale też nie mogę się powstrzymać od śmiechu ;)
Jak można coś takiego sprzedać? Ja bym się zapadła pod ziemię. A nie, przepraszam! Ja bym tego nigdy nie zrobiła, mój pierwszy tort był o NIEBO (pasuje) lepszy od tego "Czegoś".
Jak mi kiedyś klientka powiedziała, że "roszpunka jest za mało do siebie podobna i to będzie TRAGEDIA dla mojej córki" to się po jej wyjściu popłakałam i 2 dni nie mogłam funkcjonować.... z tym bym chyba skoczyła z 7.piętra.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mnie najbardziej z kapci wybiło to że "jak sie nie ma pojęcia o cudzej pracy to nie ma się prawa krytykować"
icon_lol.gif

Pytanie - kto tu nie ma pojęcia
icon_wink.gif
 

ola_wroclaw

Member
Lis 20, 2012
496
0
0
Cinka @ 11 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1419699Mnie najbardziej z kapci wybiło to że "jak sie nie ma pojęcia o cudzej pracy to nie ma się prawa krytykować"
icon_lol.gif

Pytanie - kto tu nie ma pojęcia
icon_wink.gif
to jest w ogóle chamskie. Bo przecież klient kupujący takiego potwora chyba też ciężko pracuję żeby wydać ciężko zarobione pieniądze. Widocznie ten "pan właściciel" też nie ma pojęcia o czyjejś pracy...
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
faktem jest że jak go maż do domu przyniósł to nie wyglądał aż tak źle, ja się wściekłam bo był niezgodny z zamówieniem, 5 róż zamiast bukietu nie te kolory i wogóle...
ale jak po 5 godzinach wyjełam go z lodówki w takim własnie stanie to już........ (można sobie wyobrazić
ugly_08.gif
eek2.gif
baa.gif
) ....
zahnlos.gif

dzięki tej sytuacji znalazłam was a to chyba już dobrze
icon_mrgreen.gif

a jutro wkleje motylki lukrowe bo o tym szkoda gadać
icon_smile.gif



Ola -wrocław, widać ambitna z Ciebie istotka, też nie dałabym rady żyć ze świadomością że coś takiego wyszło z mojej cukierni (teoretyzując)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
miglietta @ 12 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1419943powtarzacie się dziewczyny, już w innym temacie widziałam tego torta . fakt - maskaraq
tak zdjecia zostały wklejone w inny temat na prośbę jesnej z forumowiczek
icon_smile.gif

Dziś dostałam cudowna paczuszkę od kuriera
icon_mrgreen.gif

i zaczeły się czary chciałam wszystko przetestować i spoźniłam sie z obiadem
icon_razz.gif

Córka szła na urodziny do koleżanek(bliźniaczki 8 lat ) więc pomyslałam że jadalne kartki z życzeniami będą w sam raz
icon_smile.gif
wraz z motylkami
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
Pochwalę się moim pierwszym tortem z masą zaparzaną Cinki jak ją nazywam
icon_smile.gif

Nie ma się czym chwalić patrząc na wasze prace ale skoro obiecałam to wstawiam. Mam tylko prośbę nie wystraszcie się ;)
 

Załączniki

  • DSC01898.JPG
    DSC01898.JPG
    671.5 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC01897.JPG
    DSC01897.JPG
    721.2 KB · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wcale nie jest źle - jeszcze jakbyś dół przycięła równo i wykończyła wałeczkiem czy kuleczkami, albo wstażką to byłoby całkiem bardzo dobrze
icon_biggrin.gif
 

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
Dziękuję bardzo.
Na dole taki nieregularny wałeczek to efekt pomocy mojej 5letniej córci...Ale frajdy miała, zresztą Chrześnica również doceniła i o dziwo zjadła cały kawałek choć za ciastem nie przepada. Krem zrobiłam z białą czekoladą( oczywiście z cincin) i był wyśmienity.