Millionaire's Shortbread

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Caritko, coś pieknego... czy mozesz zdradzić ile ostatacznie masła dałaś na spód ciasta? Ja równiez mam doświadczenie w kwestii mało spójnej podstawy ciasta, więc chętnie skorzystam z Twojej rady. A ten czekoladowy Twój wierzch to starta na tarce czekolada ?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Katee @ 16 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=691930Caritko, coś pieknego... czy mozesz zdradzić ile ostatacznie masła dałaś na spód ciasta? Ja równiez mam doświadczenie w kwestii mało spójnej podstawy ciasta, więc chętnie skorzystam z Twojej rady. A ten czekoladowy Twój wierzch to starta na tarce czekolada ?
Dziekuje za mile slowa
bussi.gif

Katee, szczerze powiem, ze ciachnelam takie dwa grubsze kawalki masla prosto z kostki ( tak z brzegu
icon_wink.gif
) i nie wazylam ich.
- Moze to byly jakies 2 lyzki, takie troche kopiaste? hmmm... moze troche wiecej ? Trudno mi dokladnie powiedziec.
Sprobuj dawac po troche, az calosc bedzie w " jednym kawalku"
icon_wink.gif
Wydaje mi sie, ze tak bedzie najlepiej.
Sini radzi, zeby dac lyzke lub dwie mleka albo stopionego masla.
Dla mojego spodu bylo troche malo, wiec "wladowalam" tyle, zeby sie sie trzymalo razem
icon_wink.gif

Poprobuj, na pewno sie uda
icon_wink.gif


Co do wierzchu.
To tak, to starta gorzka czekolada
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
...no, no, no...
icon_rolleyes.gif

pierwszy i ostatni raz zrobiłam! za bardzo wciąga, słodkie jest tak jak lubię (dla mnie nic nigdy nie było i nie jest za słodkie!) pyszne, pyszne, pyszne, takie połączenie składników daje ten niepowtarzalny smaczek, podobnie jak sernikobrownies z malinami!!!!

Zrobiłam z petitek (25 dag bo miałam większa tortownicę) dałam 10 dag masła i 6 łyżek mleka i spód nie kruszy sie wcale
daumen.gif


Polecam!
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
masz racje jean strasznie wciaga
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
ja wrzucilam jeszce slone orzeszki i od czasu kiedy go zrobilam pierwszy raz (czyli miesiac temu) to ciacho bylo u mnie juz 2 razy
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
hmm a mialam schudnac
icon_sad.gif
icon_sad.gif
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Pyyycha. Słodkie do wypęku, ale ja tam słodkości się nie boję.
zahnlos.gif

Upiekłam na spodzie z przepisu Joanny, który pan mąz kazal koniecznie pochwalić.
icon_lol.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,379
1,468
113
Poćwiczyłam, żeby nie zepsuć mazurka na tegoroczną Wielkanoc.
icon_mrgreen.gif


post_956_1235210077.jpg

Tym razem zrobiłam spód z przepisu na ciasteczka walentynowe. I to było bardzo dobre rozwiązanie ubiegłorocznych problemów z kruszącym się spodem. Ciasto jest kruche, bardzo smaczne i nie kruszy się przy krojeniu. Do 1/2 ilości składników na ciasto dodałam 2 łyżki kakao, ale następnym razem zrobię jednak bez tego dodatku. Na wierzch dałam 1 czekoladę gorzką i 1 mleczną. Piekłam w tortownicy 26x26 cm.
 

Załączniki

  • post_956_1235210077.jpg
    post_956_1235210077.jpg
    34.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Hazo, wykonanie perfekcyjnie, zdjęcie rewelacyjnie. Jak zawsze wszystko na najwyższym poziomie!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
szkoda, że nie przeczytałam, dla odświeżenia pamięci, całego wątku a zwłaszcza przedostatniego wpisu
icon_rolleyes.gif

No jak na złość spód z herbatników całkowicie pozostał sypki ( nie wiem dlaczego
dontknow.gif
, bo przecież robiłam już nie raz i było OK) zjadało się masę krówkową z czekoladowym wierzchem a sypki spód łyżeczką z blaszki
icon_rolleyes.gif

ale jak zawsze smakowo perfect!

nie ma się czym chwalić ale wstawię dowody mojej porażki ( wizualnej) świątecznej
icon_mrgreen.gif


swieta_wielkanocne_040.jpg

swieta_wielkanocne_041.jpg
 

Załączniki

  • swieta_wielkanocne_040.jpg
    swieta_wielkanocne_040.jpg
    35.5 KB · Wyświetleń: 1
  • swieta_wielkanocne_041.jpg
    swieta_wielkanocne_041.jpg
    35.2 KB · Wyświetleń: 1