Muffinki kurczęce*

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Zrobiłam na dzisiejszy obiad - pychota !
lecker.gif

Bardzo nam smakowało - na pewno do powtórzenia
icon_smile.gif
Na zimno też są pyszne
icon_mrgreen.gif


Krysiu , dzięki za kolejny fajny przepis !
mniam.gif

 

Załączniki

  • mufinki_z_kurczaka3.jpg
    mufinki_z_kurczaka3.jpg
    61.1 KB · Wyświetleń: 0
  • mufinki_z_kurczaka4.jpg
    mufinki_z_kurczaka4.jpg
    64 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Cinka @ 3 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851803Zrobiłam dziś na obiad dokładnie tak samo. U mnie też wytworzyło się sporo płynów, dobrze że foremki ustawiłam na blasze to soki spływały na nią. Pod koniec też włączyłam termoobieg i się troszkę zrumieniły ale mięso wcale nie stało się wiórowate - wręcz przeciwnie bardzo soczyste wyszło, kruche i mięciutkie.
U mnie też pojawiło się sporo płynu , ale na szczęście piekłam na blasze , więc nie pociekło dalej . Piekłam jakieś 50 minut - ostatnie 10 minut na opiekaniu , bo mięso nie chciało się zrumienić .
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
U mnie też się wytapia, ale nie na tyle, żeby się przelewało. Tak sbie myślę, że jeżeli pieczarki nie są dobrze odparowane, to puszczają bardzo dużo soku. W majonezie też jest sporo tłuszczu.
Abbra, baaaardzo apetycznie wyglądają Twoje muffinki
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobiłam z czerwoną papryką, dymką i żółtym serem, mięso przyprawiłam jakąś ziołową eko mieszanką. Naprawdę pyszne, chłop też był zachwycony.
Jak kroicie mięso? Pojedynczego cyca wzdłuż na płaskie 2 części?
Nie chciało mi się na 2 sztuki rozgrzewać całej mufinkowej blachy, upiekłam w ramekinach.
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Krystyna9 @ 8 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=862896U mnie też się wytapia, ale nie na tyle, żeby się przelewało. Tak sbie myślę, że jeżeli pieczarki nie są dobrze odparowane, to puszczają bardzo dużo soku. W majonezie też jest sporo tłuszczu.
Abbra, baaaardzo apetycznie wyglądają Twoje muffinki
Czyli u mnie pewnie wytopił się tłuszcz z majonezu - bo pieczarki odparowałam przyzwoicie
icon_smile.gif


Krysiu , one są pyszne ! Jesteś mistrzynią w wyszukiwaniu świetnych przepisów
anbetung.gif
( i ich testowaniu oczywiście też
icon_biggrin.gif
)
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,127
1,645
113

Załączniki

  • Muffiny_kurcz_ce.jpg
    Muffiny_kurcz_ce.jpg
    105 KB · Wyświetleń: 0
  • Muffiny_kurcz_ce_1.jpg
    Muffiny_kurcz_ce_1.jpg
    91.4 KB · Wyświetleń: 1

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Był czas, że robiłam to danie na niedzielny obiad prawie co tydzień. Przepis poszedł w świat, smakowało wszystkim.

Dzis robię eksperyment - piekę dwie formy kurczęcych muffinek i po wystudzeniu zamrożę. W przyszłą sobotę przyjeżdzają na kilka dni goście i i nie dam rady przygotować wszystkiego w przeddzień. Ciekawe, czy będa równie smaczne po rozmrożeniu.

 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
rewelacyjny pomysl- dzisiaj wykorzystany, nadzienie z resztek (tj. wypelnilam risottem, ktore zostalo mi z wczoraj oraz kawalkiem sera, pomidorkiem i zabkiem czosnku). dziekuje
anbetung.gif
 

kooa

Member
Sty 29, 2009
19
0
0
Bardzo podoba mi się ten sposób na kurę;)
chciałam zapytać tylko, o co chodzi z tym majonezem i czy w razie czego można go czymś zastapić? np masłem?
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dziś znów je tworzę, a przepis "podnoszę", bo warto :O)

Edit:
Mój farsz:
pieczarki przesmażone z cebulą, czosnkiem i przyprawione "odważnie"
grillowana papryka w occie balsamicznym - odsączona, ale nie osuszana zbyt uważnie
ser - pozostał w lodówce :eek:)

Na wierzch majonez, po pół godzinie pieczenia posypię serem robiąc sobie syf w kuchence, cóż, jak się nie ma w głowie...

Do tego zamierzam podać ogórki w sosie śmietanowo-octowo-czosnkowym...

c.d.n.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
jaka- super, ze podnioslas temat bo jakos do tej pory mi umykal. Tyle razy przegladalam miesiwa i nie natrafilam na te muffinki. Mysle, ze w niedziele zaskocze moich domownikow pysznym i ciekawym obiadem
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Zrobiliśmy je wczoraj, ale chyba je trochę przesuszyłam... Majonez nie chciał się zrumienić i piekły się 40 minut. W smaku żadna rewelacja, ale wyglądają faktycznie efektownie
icon_smile.gif
Na pewno do nich wrócę, ale pokombinuję z nadzieniem, przyprawami itd

Nie mam zdjęcia w przekroju, bo mi bateria w aparacie padła...

Aha, i nie dałam do środka pieczarek, bo jedliśmy je z wyśmienitym sosem pieczarkowym Małej Mi

muffin_kurczak_IMG_42493.jpg
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
I ja je wczoraj popelnilam. Byly bardzo dobre. Taka lajtowa wersja kotletow nadziewanych pieczarkami. Oczywiscie bez paniery nasiaknietej tluszczem. A wiec o wiele zdrowsze i lzejsze. Pieczarki dobrze odparowalam mimo to troche wytworzylo mi sie plynow. Ale po wyciagnieciu ich z formy caly plyn zostal w blaszce wiec bylo ok. Na pewno bede je robic czesciej chocby z tego powodu, ze nie trzeba ich smazyc na tluszczu (jak panierowane kotlety) bo tego ostatnio unikam