Muffinki pomarańczowe

witch

Member
Lip 9, 2007
21
0
0
Będę musiała się skusić na takie,bo wyglądają pyysznie
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Piękne!
mniam.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
tez je wczoraj upieklam, sa szybkie i smaczne
icon_biggrin.gif

choc nie tak piekne jak te S.D, gdyz nie byly 'zdobione'
icon_wink.gif


EDIT

tylko troche 'plaskate' mi wyszly, nie kopulki...
denknach.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
tak tak! smakuja!!
moze moje pomarancze byly wieksze od tych z przepisu i faktycznie bylo wiecej soku?
wszystko mozliwe
icon_wink.gif
 

karmela

Member
Lut 12, 2008
17
0
0
zrobiłam dziś , są przepyszne. co prawda nie miałam mleka więc dałam 4 łyżki śmietany 36% i nie wiem czemu zabrakło mi ciasta na 12 muffinkę ale i tak wszystkim smakowały. Na pewno jeszcze wrócę do tego przepisu.
Dziękuję
anbetung.gif


Pozdrawiam
wink.gif
karmela
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Piekne sa.

Ale czy one takie muffinkowate, czy bardziej babkowate - chodzi o strukture wnetrza ?
 

karmela

Member
Lut 12, 2008
17
0
0
Moje wyszły muffinkowate, z przepyszną chrupiącą skórką na wierzchu. W środku są miękkie i dość wilgotne. Bardzo dobre!!!
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Nie wiem jaka faza MM jest pieczenie bez tluszczu, ale moje mialy szanse takowa. Muffinki w papierkach i foremkach, a to...olsnienie, ze na kuchence pozostalo maslo.
rofl.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
dokladnie to samo odwalilam ostatnio z muffinami cappuccino z rodzynkami
icon_smile.gif

a, ze wyszly pycha, nastepnym razem maslo sobie tez daruje. zawsze to troche mniej kalorii..
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
inga_xx @ 16 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=661902dokladnie to samo odwalilam ostatnio z muffinami cappuccino z rodzynkami
icon_smile.gif

a, ze wyszly pycha, nastepnym razem maslo sobie tez daruje. zawsze to troche mniej kalorii..
Mowisz, ze bez... Mnie kusilo, ale ostatecznie wylalam ciasto z papierkow i polaczylam z tluszczem. Nie wyrosly w gore. Sa pkaskawe. Pieklam nieco dluzej, ale ladnie sie wypiekly.
Jedna pozarlam. Sa babeczkowate, ale wilgotne i w sumie tlustawe. Nawet wyjmujac z formy papierki mialy tluste...
U Siostry na zdjeciach piekne papilotki, a moje takie nijakie mimo, ze biale ze zlotym prazkiem.
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ponizej zdjecie robione w wiekszej foremce babeczkowej (tak zrobilam 6 sztuk i 6 w tradycyjnej muffinkowej). To nie jest najlepsze rozwiazanie, piec je razem. Inaczej sie wypiekaja. Na zdjeciu ponizej muffinek z 'babeczki'.

Co to tlustego... Powiem szczerze, ze to bylo tylko pierwsze wrazenie. Pozniej to minelo, tzn chyba papilotki wchonely. Podobnie, jak pokazaly sie prazki na papilotkach w muffinkach 'z babeczki'. Te z muffinowej formy do konca wygladaly, jak biala bibulka. Przy okazji, czy zawsze muffiny sie tak mocno trzymaja papilotek ? Robilam pirwszy raz w papilotkach i... zwlaszcza te 'babeczkowe'.

Ale, co by nei mowil... po 2 dniach sa super i warto zrobic
icon_wink.gif
Dziekuje Siostro.

muffin_pom.jpg
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
uff
icon_smile.gif

dobrze, ze smakowaloy
icon_smile.gif

ja nie pieke w papilotkach,bo dużo potem w nich zostaje
wiec pieke normalnie, a potem przekładam do papilotek, zeby byly takie "ąę' ;)

ale czemu Tobie wyszły opadnięte, to nie mam pojęcia
gruebel_2.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Siostra_Ducket @ 19 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=663215ja nie pieke w papilotkach,bo dużo potem w nich zostaje
wiec pieke normalnie, a potem przekładam do papilotek, zeby byly takie "ąę' ;)
Hmmm.. to jest sposob
icon_biggrin.gif

Siostra_Ducket @ 19 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=663215ale czemu Tobie wyszły opadnięte, to nie mam pojęcia
gruebel_2.gif
Nie wiem. Mozliwe, ze proszek do d... . Bo przeciez nawet, jak malo ciasta w foremce, to powinny byc nizsze, ale z gorka, prawda ? A te, sama widzisz...
icon_wink.gif