Muffinki z budyniową niespodzianką

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
Zrobiłam wczoraj moje pierwsze muffiny właśnie z tego przepisu
icon_smile.gif
Pyszne, czekolada trochę wyszła bokiem, ale co tam ;D
Tylko martwi mnie i innych degustatorów ilość masła- czy wszystkie muffiny muszą być tak tłuste? W jaki sposób wpłynęłaby zmiana ilości tłuszczu w muffinach na jakość wypieku? I piekłam muffiny na termoobiegu - czy piec muffiny na termoobiegu? ;DD
 

Dobrusia

Member
Maj 1, 2009
2
0
0
Hej!
Dzisiaj pierwszy raz piekłam muffinki, troszkę się denerwowałam, ale myślę, że wyszły takie jak powinny ;) Wszystkim smakują
icon_smile.gif
miałam tylko problem z rozpuszczeniem w maśle cukru, który ostatecznie zbrązowiał a się nie rozpuścił :/ a po wystygnięciu zrobiły się grudy, które musiałam rozbijać
icon_sad.gif
co zrobiłam nie tak??
Na muffinki przepisów nie znam, ale znam na różne inne smakowite wypieki więc na pewno się nimi podzielę
icon_smile.gif

Zamieszczam fotki moich pierwszych muffinek
icon_smile.gif

pozdrawiam i dziękuje za pyszny przepis



 

Załączniki

  • SDC10580.JPG
    SDC10580.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 0
  • SDC10583.JPG
    SDC10583.JPG
    1.8 MB · Wyświetleń: 0

fiocco

Member
Mar 18, 2009
2
0
0
Wcześniej już piekłam te muffiny(ale z budyniem toffi i kasztankowa czekolada - mniam:)) i byłam bardzo zadowolona,a przed chwila upiekłam zmodyfikowana wersje - zrobiłam ciasto i wmieszałam do niego ( kostka o boku około 0.5 cm) gorzka czekoladę. Zrezygnowałam tym razem z budyniu i przelałam do malej tortownicy.
Ciasto siedziało w piekarniku około 40 minut,w 180 stopniach.
Ciasto pięknie wyrosło i miało ,co mnie zdziwiło , konsystencje jak babka piaskowa , zupełnie inną niż przy pieczeniu go jako muffinów. Cukier wymieszałam z suchymi składnikami,nie rozpuszczałam go w maśle,ale wątpię żeby właśnie to zrobiło różnicę w konsystencji.
Ciasto wyszło pięknie zrumienione i pyszne.
lecker.gif
Jedyny minus,ze czekolada opadła mi na dno,myślę ze jakby wcześniej,o czym niestety nie pomyślałam, obtoczyc ją w mące to nie byłoby takiego problemu. Może po prostu odrobina więcej mąki do samego ciasta? Sama nie wiem,
pozdrawiam:)
 
Lis 5, 2008
12
0
0
Zrobiłam, są pyszne! Dziękuję za przepis!
Zastanawiam się tylko, na ile mogę zredukować proszek do pieczenia, niestety go nie toleruję
icon_sad.gif


A oto moje muffinki
icon_smile.gif

_DSC3517bloh.jpg

 

Załączniki

  • _DSC3517bloh.jpg
    _DSC3517bloh.jpg
    348.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
To był mój debiut muffinkowy, więc umierałam ze strachu, że coś nie wyjdzie, zwłaszcza jak doleciał mnie z piekarnika zapach jajecznicy.
gruebel_2.gif
Na szczęście zamiast jajecznicy wyszły pyszne muffinki.
Zrezygnowałam z czekolady, żeby ładniej wyglądał zielony budyń w środku (trzeba było w końcu wypróbować barwnik
icon_smile.gif
).
sdc11516.jpg
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Pyszne, dziś zrobiłam i został tylko jeden
icon_wink.gif
Nie miałam czekolady i zrobiłam bez, ale następnym razem na pewno jej nie pominę, z kawałkiem czekolady muszę smakować jeszcze lepiej
icon_smile.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,842
64
48
też zrobiłam, pyszne są ;)

ps to mój pierwszy post na cincin, ale śledzę wątki muffinkowe od daawna ;)
budyn.JPG
 

Załączniki

  • budyn.JPG
    budyn.JPG
    51 KB · Wyświetleń: 1

Alice.

Member
Maj 22, 2009
1
0
0
Witam.
Muffinki wyszły za pierwszym razem i były SUPER (to były moje pierwsze muffiny, wiec bardzo bardzo polecam przepis!!!
icon_smile.gif
icon_smile.gif

Mam pytanie czy do ciasta mozna dodać 2 łyzki kakao zeby wyszły czekoladowe, co o tym sądzicie?
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,949
1,538
113
Wielkie
anbetung.gif
dla autorki tego przepisu. Przepis bardzo mi odpowiada, muffinki udały się, są smacznie, piekłam 20 minut w temp. 180 C. Kto wie, czy jutro nie spróbuję upiec, tym razem z innym nadzieniem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: