Muffiny jogurtowe

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
witam upiekłam wlasnie mufinki jogurtowe zgodnie z orginalnym przepisem, są rewelacyjne już pare zjadłam a musze je zawieźć na przyjęcie ogrogowe siostruni.
Ja również nie mam formy do wypieku muffinek i zawsze piekę w samych papilotach zaznaczam ze w pojedynczych i jeżeli nie nakładać za dużo ciasta to sie nic nie dzieje nie wylewają sie i nie przewracają. Nie będę ukrywać nie wszystkie są super kształtne i nie wszystkie równie wysokie jak te pieczone w formach ale najważniejsze że pyszne
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Oto moje muffinki, wykonane z powyższego przepisu:
Wyszły wspaniałe, puszyste, mięciutkie, wilgotne i niezwykle smaczne. Bardzo dziękuję za przepis
cvety.gif
Przepis będzie wykorzystywany na pewno wiele razy.
Dodałam jogurt Danone bez cukru, więc dałam trochę więcej cukru niż jest w przepisie + cukier waniliowy. Polewa: 50 g masła + tabliczka mlecznej czekolady z nadzieniem toffi.
 

Załączniki

  • muffin1.jpg
    muffin1.jpg
    73.7 KB · Wyświetleń: 0
  • muffin2.jpg
    muffin2.jpg
    61.4 KB · Wyświetleń: 0

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Mniamuśne Ci wyszły
lecker.gif


Cieszę się, że smakowały
icon_mrgreen.gif
 

vea

Member
Cze 16, 2007
33
0
6
Robiłam je już kilka razy, bardzo dobre byly np z jogurtem jogobella z ziarnami, smak pomaranczowo-bananowy
lecker.gif
ale chcialo mi sie takich w wersji czekoladowej, wiec dodalam kakao, ale efekt nie byl zbyt spektakularny... Wiec nastepna probe wykonalam z wisniowa jogobella i kawalkami czekolady (sypnelam jeszcze musli bo akurat mialam) i byly pyszne, ale jednak nie czekoladowe.... wiec wzielam sie na odwage i ugotowalam budyń czekoladowy
icon_eek.gif
no ale wydalo mi sie ze moze byc mdle wiec dodalam dzemu morelowego domasy, skórke pomaranczową i rodzynki
lecker.gif
wyszly super!!!
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

26magda3

Member
Wrz 19, 2006
246
0
0
zaraziłam się manią muffinkową
icon_biggrin.gif


właśnie pieką się jogurtowe, ale z dodatkiem mieszanki owocowej z puszki, rodzynek i miodu pitnego
cheers.gif


jak sie upieką to napiszę jak wyszły
mniam.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Cieszę się, że smakowały
icon_mrgreen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
A ja sie na nie gniewam nastepnego dnia. W tym samym dniu sa ok <w smaku dobre> ., ale nastepnego dnia maja okrutnie twarde ranty. No chyba, że ja zle je piekę, albo co innego źle robię
icon_neutral.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Akulka @ 11 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=600788A ja sie na nie gniewam nastepnego dnia. W tym samym dniu sa ok <w smaku dobre> ., ale nastepnego dnia maja okrutnie twarde ranty.
A widzisz, że najlepiej tak jak u nas, od razu wszystkie zjadać, jak są jeszcze ciepłe
icon_mrgreen.gif
Twarda skórka, to urok tych muffinków (mi smakuje), wydaje mi się, że to może mieć związek z jogurtem, czy jest on gęsty, rzadki, ile % tłuszczu. Jogurt wpływa na wilgotność muffinka, więc pewnie też na twardość skórki i rantów.
No nie gniewaj się już
bussi.gif
na te muffinki.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Będę się gniewać, bo ja jednego dnia nie jestem w stanie zjeść wszystkich ;-( I te suchelce po brzegach, to dla mnie nie bardzo... Mój P. je nawet lubi, ale to ja mam władzę muffinkową
icon_lol.gif
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Asiulek

Member
Lis 7, 2006
602
0
0
Zrobione na andrzejki, oczywiście z danio i snikersem, wszyscy zachwyceni i choć było mnóstwo jedzenia, a muffinek ok. 40 sztuk - zniknęły, one po prostu zniknęły. Gdyby nie rozrzucone tu i tam papilotki to bym pomyślała że ukradli hihi
Dzięki za przepis w imieniu wszystkich wczorajszych imprezowiczów!!!!!!!
anbetung.gif
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Muffinki całkiem dobre, ale dopiero po ostygnięciu, bo na świeżo to miałam wątpliwości czy się aby na pewno dopiekły. W piekarniku ładnie wyrosły, a zaraz po wyjęciu oklapły. Poza tym wyszły mi jakieś strasznie tłuste, chociaż dałam minimalną ilość margaryny, jaka była podana w przepisie, czyli 100 g
gruebel_2.gif
Papilotki przesiąkły tłuszczem i sporo tłuszczu wyciekło także do dołków foremki. Tak ma być, czy jednak zrobiłam coś nie tak ??
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Chyba coś nie tak. Ale co ?
Może za krótko piekłaś ? Wiesz, piekarnik piekarnikowi nie równy.
Ja robiłam je jakiś czas temu i owszem - muszą wystygnąć przed konsumpcją bo wydają się niedopieczone, ale one po prostu b. wilgotne są.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Musiało być coś nie tak
gruebel_2.gif


Zaznaczyłam, że muffiny wyglądają na niedopieczone, ale po wystygnięciu są ok.
Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wyszły tłuste i coś tam wyciekało
gruebel_2.gif
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
olcieek @ 5 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=644393Chyba coś nie tak. Ale co ?
Może za krótko piekłaś ? Wiesz, piekarnik piekarnikowi nie równy.
Ja robiłam je jakiś czas temu i owszem - muszą wystygnąć przed konsumpcją bo wydają się niedopieczone, ale one po prostu b. wilgotne są.
Może i za krótko, chociaż piekłam pół godziny (piekarnik na prawie maksa)
gruebel_2.gif
ale to nie ma związku z ilością tłuszczu, bo tłuszcz nie wyparuje. Jak dla mnie jest go tam stanowczo za dużo, następnym razem zmniejszę ilość margaryny, może wyjdą lepsze
icon_smile.gif
Może jogurt był jakiś wyjątkowo tłusty
icon_neutral.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Zrobiłam jeszcze jedno podejście, ale tym razem zmniejszyłam ilość margaryny do 50 g i teraz wyszły super !!
icon_mrgreen.gif

I tak są wilgotne, ale na pewno nie są tłuste tak jak poprzednio - pycha
mniam.gif