Muffiny jogurtowe

Marciszon

Member
Lut 9, 2008
12
0
0
Muffiny zrobione...i co? katastrofa.
gruebel_2.gif
Nawet na miano plaskaczy nie zasługuja, że tak powiem zapadły się, a ciasto jakby kluchowate. A wszystkiemu winne są maliny, które nie wiedzieć czemu przyszło mi ochotę dodać. Ciasto za wilgotne, nie chciało się dopiec, a w międzyczasie brzegi zrobiły się podejrzanie brązowe. Tak sobie myśle, że sam jogurcik malinowy jogobella by wystarczył...jakoś to przeżyje i następnym razem nie dam się skusić na żadne genialne pomysły, oj nie!
dump.gif
 

Tyiga

Member
Gru 30, 2007
23
0
0
Upiekłam na niedzielę, wyszły rewelacyjnie :D
Znikły wszystkie w tempie ekspresowym
icon_smile.gif


Tylko siostra stwierdziła, że jak dla niej mało wyrazisty smak, i proponuje polewę cytrynową do nich
gruebel_2.gif
 

akaes

Member
Mar 18, 2008
5
0
0
Ależ ze mnie ofiara
icon_redface.gif
Dziś piekłam mufiny drugi raz, ostatnio wyszły kiepsko choc pyszne. Tym razem smaczniejsze, le jakieś znów za tłuste i znów oklapły... weszlam więc na wątek i jeszcze raz przeczytałam przepis i oczywiście zamiast 1,5 szkl mąki zapisałam sobie 0,5 szklanki mąki
icon_rolleyes.gif
I tak są pyszne, ale już nie mogę doczekać się następnego razu, gdy zrobię wszystko tak jak należy
icon_mrgreen.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja pieklam raz bardzo tluste i w ogole nie chcialy odejsc od papierkow.
 

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
zrobilam przed chwileczka....
jakos tak pieklam, pieklam i moje chyba sa niektore za jasne a inne ciemniejsze...albo ja sie nie znam...
ale najwazniejsze, wyszly smaczne
mniam.gif


oto one: 20080609_00033.jpg
20080609_00034.jpg
 

Załączniki

  • 20080609_00033.jpg
    20080609_00033.jpg
    116 KB · Wyświetleń: 0
  • 20080609_00034.jpg
    20080609_00034.jpg
    111.1 KB · Wyświetleń: 0

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Moze piekarnik piecze nierowno albo zle ustawilas mufinki.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
do wszystkiego używam termoobiegu
icon_mrgreen.gif


a muffinki apetyczne
lecker.gif
aż mi się zachciało
mniam.gif
 

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
to prawda...wczoraj zrobilam i dzisiaj tez mam ochotek...ale niestety w pracy bede dluzej...wiec moze w srode...
 
Kwi 4, 2008
9
0
0
Witajcie,
Dziś na szybko upiekłam te babeczki - są przefantastyczne. Dodałam Jogobelle z owocami lesnymi - pachniało jezynami i jagodami w calym mieszkaniu. TŻ powiedział że pyszne
icon_smile.gif
)
Nastepnym razem dodam troche mniej cukru bo IMHO jogobella dosyc slodka jest... Aha, 180 st. z termoobiegoiem jakies 23-25 minut - nic nie opadło i od papierka odchodzą (moze nie na goraco-ale ciepłe zjedlismy, od razu po 3 na łebka:)))
Bardzo dziekuje za przepis, SUPER, SUPER, SUPER.
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Wlasnie wyjelam z piekarnika. W smaku sa dobre, ale mi nie wyrosly, tylko takie plaskie do ranty foremki tylko. To moje pierwsze babeczki, jeszcze potrenuje na innych przepisach, ale powiedzcie czemu nie wyrosly?? jaki zrobilam blad??
 
Kwi 4, 2008
9
0
0
hofi @ 5 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=725027Wlasnie wyjelam z piekarnika. W smaku sa dobre, ale mi nie wyrosly, tylko takie plaskie do ranty foremki tylko. To moje pierwsze babeczki, jeszcze potrenuje na innych przepisach, ale powiedzcie czemu nie wyrosly?? jaki zrobilam blad??
Wczorajupiekłam je po raz drugi i też nie wyrosły, i też od papierków nie chciały odchodzić. Piekłam za drugim razem u mamy w tradycyjnym gazowym 25-chyba letnim piekarniku bez termoobiegów i tym podobnych bajerów i myślę że to jest wina piekarnika. Za pierwszym razem piekłam u siebie w piekarniku elektrycznym z termoobiegiem(patrz 2 posty wyżej) i były piekne wyrośnięte i popękane malowniczo na górze. Nadmieniam że piekłam dokładnie z tych samych skladników - nawet jogurt był o tym samym smaku.
 

P.Sawyer

Member
Lip 21, 2008
4
0
0
No więc - spróbowałam. pełna obaw, czy nie zrobię zakalca i czy w ogóle urosną, wyliczyłam sobie wszystko tak, żeby zrobić tylko z połowy składników. Nie byłabym sobą jednak, gdybym czegoś nie poknociła i nie dodała za dużo cukru
icon_mrgreen.gif
strasznie słodkie mi wyszły... piekłam w foremkach babeczkowych, bo innych nie mam i nie wyrosły jak te wyżej na zdjęciach, ale myślę, że to wina zaburzenia proporcji ;)
Tak czy inaczej, wyszły pyyyszne, jogobella z wiśniami nadała im super smak i już mam zacny plan upieczenia ich drugi raz jutro
icon_smile.gif

Dzięki wielkie za przepis
icon_smile.gif