Mufiny czekoladowo-wiśniowe Nigelli

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Piekłam je kilkakrotnie,bo to moje ulubione.
I dziś,nie mając składników,wzorowałam się na tym przepisie i wyszły smaczne,bardzo.
Otóż czekolada była mleczna z orzechami,które posiekałam.Dodałam więc kakao.Dżem wiśniowy-z braku- zastąpiłam śliwkowym i wrzuciłam parę czereśni z kompotu.
Można powiedzieć,że prawie stworzyłam nowy przepis.Polecam.
 

jagna_12d

Member
Mar 3, 2009
7
0
0
Mi również te muffinki nie wyszły, gdy otrząsnęłam się z tej tragedii odkryłam że była to wina mojego kiepskiego piekarnika tzn. trzeba było ustawić trochę wyższą temperaturę.
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Pyyyyyszzzne!

muffiny1.jpg


muffiny2.jpg
 

marta1982

Member
Kwi 18, 2009
43
0
6
Mi też niestety nie wyszły zakalec jak nic
icon_sad.gif
ale zjadły się bo w smaku całkiem dobre były. Myślę że to wina kiepskiego dżemy ale w sklepiku był tylko taki. Na pewno spróbuję jeszcze raz ale teraz z tą polewą, teraz nie chciało mi się po prostu jej robić jak babeczki oklapły.
 

logan

Member
Sie 10, 2008
7
0
0
Pyszne te mufiny. Ja jednak zdecydowanie wolę z dżemem pomarańczowym plus łyżka likieru cointreau lub z konfiturą malinową.

mufiny.jpg
 

Asiulek

Member
Lis 7, 2006
602
0
0
Chciałabym zrobić dzisiaj te muffinki, ale mam pytanko, czy muszę piec w papilotkach?? Zwykle upieczone do nich wkładam (przynajmniej zjada sie całą muffinkę ) Kiedyś piekłam w papilotkach i resztę muffinki trzeba było zeskrobywać z papilotki :/
Z Waszych opinii wynika, że są one dosyć delikatne, ale czy na tyle, że faktycznie nie idzie ich wyciągnąć by nie rozkruszyć??? Proszę o radę kochane specjalistki
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Asiulek @ 12 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=872950Chciałabym zrobić dzisiaj te muffinki, ale mam pytanko, czy muszę piec w papilotkach?? Zwykle upieczone do nich wkładam (przynajmniej zjada sie całą muffinkę ) Kiedyś piekłam w papilotkach i resztę muffinki trzeba było zeskrobywać z papilotki :/
Z Waszych opinii wynika, że są one dosyć delikatne, ale czy na tyle, że faktycznie nie idzie ich wyciągnąć by nie rozkruszyć??? Proszę o radę kochane specjalistki
Moze nie jestem specjalistka
icon_mrgreen.gif
, ale troche muffinkow juz upieklam, w papilotkach lub bez, i zdecydowanie wole w papilotkach. Po pierwsze, z czysto praktycznych wzgledow, nie trzeba pozniej szorowac formy, nic sie nie rozlewa, bo papilotki ladnie trzymaja. Dobre papierki nie "zabieraja" muffinkow, tzn. nie trzeba nic zeskrobywac z papieru, bo same ladnie odchodza. Te konkretne muffinki Nigelli wcale sie nie krusza, tzn. moje sie nie kruszyly nawet po wyjeciu z papierka. Moze po prostu musisz przetestowac Asiulku kilka rodzajow papierkow roznych firm zeby znalezc te najlepsze dla Ciebie.
icon_smile.gif
A swoja droga, w ladnej papilotce kazdemu muffinowi do twarzy, choc jak mowia "nie papilotka zdobi muffina'.
zwinker2.gif
Pozdrawiam i zycze udanego muffionowania!
icon_mrgreen.gif
 

wokkasz

Member
Gru 31, 2008
206
0
0
o tak, trzeba przyznać, papilotki muszą być odpowiednie

piękne zdjęcia, chyba trzeba będzie zrobić.... tylko boje się,że mi nie wyjdą tak jak niektórym

jagna_12d
Mi również te muffinki nie wyszły, gdy otrząsnęłam się z tej tragedii odkryłam że była to wina mojego kiepskiego piekarnika tzn. trzeba było ustawić trochę wyższą temperaturę.

też mam kiepski piekarnik, mam nadzieję, że wyjdą, masz może taki na cyferki? ile trzeba nastawić przy takim dosyć starym tego typu?
 

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
Uwielbia te muffinki
mniam.gif
Mi tez za pierwszym razem nie wyszly, ale sie nie poddalam.
Za drugim razem - obledne, jedne z moich ulubionych
icon_lol.gif

 

Załączniki

  • DSCN0016.JPG
    DSCN0016.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0

carmelova

Member
Maj 2, 2008
2
0
0
dzisiaj je robię po raz pierwszy, zdam relację jak wyszły, tyko ja mam inną formę, tą z ikei z długimi wglębieniami. Czy muszę w związku z tym coś modyfikować?
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Znowu zrobiłam te pyszne muffineczki
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • DSCN7709.JPG
    DSCN7709.JPG
    44.2 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Przypomniałam sobie o nich dzisiaj i tak mi zapachniały, że od razu upiekłam. Tradycyjnie z mniejszą ilością cukru (100 g), ale tym razem w silikonowych "różyczkach". Wyglądają pięknie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
A czy da się upiec w samych papilotkach? nie rozlezą się ??
icon_smile.gif
Bo formy na muffinki nie posiadam / jeszcze !!! zaznaczam/ a mam na nie straszzzzną ochotę?
Dziś kupiłam śliczne kolorowe papilotki i nie wiem czy ryzkować i próbować bez formy ? Poradźcie kochane początkującej ...
anbetung.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Joanna @ 26 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=547435Dałam mniej cukru (100g) (ciach...)
Piekłam pół godziny (grzałki góra i dół).
Wlasnie wstawilam, za rada Joanny grzalka gora-dol, ale efekt jest nieprzewidywalny - bo mam nowy piekarnik.
dump.gif

Temp. tylko 170 st. zgodnie z podpowiedziami producenta ...
Ciasto surowe zniewalajace w smaku - nie omieszkalam wylizac miski
icon_mrgreen.gif
.
Dałam cukru tylko 1/3 szklanki. Do tego gorzka wedlowska czekolada i konfitura z wiśni Materny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: