Najprostszy sposob na kurczaka

Rynka

Member
Sty 24, 2006
42
0
0
Kurczak jest przepyszny, dzisiaj robię po raz drugi, bo się mąż dopominał. A z kuchni dobiegają smakowite zapachy...
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Oczy mi wyszly na wierzch od czytania tego przepisu, prosze powiedzcie o co chodzi z ta solą, ze kurak taki wspanialy wychodzi?
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif
jak to dziala???
czy mozna w ten sposob upiec same udka?
dzieki
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
- Nie wiem, jak to dziala.

- Mysle ze mozna tak zrobic same udka bo ja robilam ryby i bylo ok.

- Nie, nie trzeba doprawiac.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,359
1,442
113
Ostatnio dodatkowo natarłam całego (zewnątrz i wewnątrz) sokiem z cytryny. Jeszcze lepszy mi się wydawał.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Koniecznie wypróbuję. Słyszałam o tym przepisie dawno - ale nie miałam odwagi wypróbować. Ale tyle zadowolonych tu pisze, że skorzystać muszę i przełamie się. Nawet wiem, że podam go do ziemniaków zapiekanych w mące i soli
fiesgrins.gif



P.S. Nie wiem dlaczego myślałam, że się solą podsypuje z wierzchu i pod spodem - chociaż jakby go obsypać tak solą , to byłby jak pieczony w glinie, co nie? Wystarczyłoby tylko puknąć, zdjąć skorupkę i mniam
mniam.gif
icon_mrgreen.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
CYTATnatarłam całego (zewnątrz i wewnątrz) sokiem z cytryny. Jeszcze lepszy mi się wydawał.
a powiedz mi czy jak go natarlas, to w wilgotnych miejscach nie wchlonal soli? bo ja swojego zamarynowalam dzien wczesniej i jednak skorka byla malo zjadliwa...
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,359
1,442
113
CYTATa powiedz mi czy jak go natarlas, to w wilgotnych miejscach nie wchlonal soli? bo ja swojego zamarynowalam dzien wczesniej i jednak skorka byla malo zjadliwa...
Nie wchłonął, bo sobie trochę poleżał taki pocytryniony - wcześniej go po umyciu wytarłam papierowym ręcznikiem. Nam bardzo smakował.
 

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Też zrobiłam - był pyszny.
mniam.gif

Mam jednak małe pytanie - jaka była skórka u Waszych kurczków. Moja przypominała mi cienki, chrupiący pergamin. Może to zasługa długości pieczenia - kurak ważył ponad 2 kilo /mniejszych w sklepie nie mieli/.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,359
1,442
113
katek @ 16 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=396034Też zrobiłam - był pyszny.
mniam.gif

Mam jednak małe pytanie - jaka była skórka u Waszych kurczków. Moja przypominała mi cienki, chrupiący pergamin. Może to zasługa długości pieczenia - kurak ważył ponad 2 kilo /mniejszych w sklepie nie mieli/.
U mnie na kurczaku też trochę była pergaminowa. Ale kaczka robiona tym sposobem była doskonała. Może to dlatego, że kurczak jest chudszy, a kaczka ma sporo tłuszczu pod skórą. Kaczkę oprócz skropienia cytryną w środku natarłam majerankiem.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
po tylu dobrych opiniach upieklam... i sie rozczarowalam, za malo doprawiony... moze kurczak powinien byc taki prawdziwy za wsi - to mialby inny smak.. moj niestety nam nie podszedl... szkoda kurcze bo taki prosty w przyzadzeniu, normalnie cudo
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
No właśnie mam parę wolnych kurzych nóg i tak dumam czy to oby nie za mało pikantne będzie. Chyba go z wierzchu natre czymś a od spodu tylko tę sól zostawie. Jutro się wypowiem
 

Bimij

Member
Maj 28, 2006
23
0
0
Kurczak na soli zagościł u nas wczoraj i po prostu SUPER
mniam.gif

aha - skóra była słona ( ale i tak jej nie jemy ).
I taki 1,5 kg to po 40 minut z każdej strony spokojnie może się piec.

Szybko łatwo i przyjemnie, a przede wszystkim smacznie
daumen.gif
 

anielcia

Member
Maj 24, 2006
337
0
0
Podpisuje sie takze pod wszystkimi pochwalami , ktore dotycza tego genialnie prostego i pysznego przepisu.
daumen.gif

Dzis pozarlismy upieczona kaczke (moja pierwszy w zyciu)
lecker.gif


Dziekuje za przepis.
anbetung.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
A ja w końcu zrobiłam dorsza a nie kurczaka, ale oczywiście w soli i był pyyycha!! Wcześniej był nasmarowany jakimiś przyprawami (mój szanowny małżonek już o to zadbał przed włożeniem do zamrażalnika) więc był przyprawiony. I mimo że troche mi się upaćkał w soli jak go układałam to nie był jakoś szczególnie i nie do zniesienia słony.
Więc polecam tę metodę
icon_smile.gif
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
I ja skusilam sie na tego kurczaka, tylko sprobowalam nadac mu troche aromatu
icon_mrgreen.gif
.....wysmarowalam go w srodku papryka, wsadzilam ziola i cebule nadziana rozmarynem....o rany jak pachnialo
mniam.gif
mniam.gif
....po przewroceniu kuraka wysmarowalam tez skore suchym czosnkiem.........wyszedl pieknie zarumieniony, soczysty i aromatyczny
mniam.gif
mniam.gif
- polecam dodanie przypraw do srodka
icon_mrgreen.gif
. Najwazniejsze jednak, zeby kurczak byl suchy na wierzchu- wtedy nie wciagnie soli ,na ktorej lezy
icon_exclaim.gif


Dziekuje za wspanialy i prosty przepis
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: