Najprostszy sposob na kurczaka

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Widze Ze przepis ewoluuje
icon_lol.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I ja dołączyłam do wielbicieli tegoż danka. Wczoraj po raz pierwszy go piekłam - smakował wybornie!!! A robotki przy nim tyle co nic... Podałam go ze świeżymi bułeczkami, sałatką ze słoika - ogórki, papryka, marchewak, cebula,... i sosem (osobno) majonezowo-śmietanowo-czosnkowym.
Mniam...
Następnym razem może pokombinuję z ulepszaczami - tak z ciekawości, bo ten wczorajszy w smaku był IDEALNY.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzieki wam wszystkie cin-cinki
cvety.gif
Dzięki waszym opisom i ja się odważyłam i upiekłam
icon_mrgreen.gif

Wyszło supcio. Delikatne, soczyste mięsko, wytopiony tłuszcz, skórka chrupiaca, przezroczysta - mniamć
lecker.gif

O ile skórka była lekko za słona, to w srodku nawet mi sie wydawało za mało słone
icon_lol.gif
Ale to chyba złudzenie. Jednakże następnym razem napewno go nafaszeruje czymś, bo rzeczywiście cos mu brakowało smakowo - był za bardzo delikatny w smaku.
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, mięsko bardzo smaczne i delikatne
icon_smile.gif

Tylko dlaczego taki blady? Skórka faktycznie zrobiła się przezroczysta, ale rumienić się nie chciała
icon_sad.gif

A musiałam go w końcu wyjąć, bo widać było, że za bardzo wyschnie.
Następnym razem posypię go przyprawami, zwłaszcza pieprzem, czosnkiem i ostrą papryką.
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Witam
wink.gif
Milo mi, mam nadzieję często tu gościć
freu.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Mała_Mi @ 23 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=400242Zrobiłam, mięsko bardzo smaczne i delikatne
icon_smile.gif

Tylko dlaczego taki blady? Skórka faktycznie zrobiła się przezroczysta, ale rumienić się nie chciała
icon_sad.gif
Witaj Mała_Mi
wink.gif

U mnie kurczak tez nie zamocno się zarumienił, ale skórka smiesznie zabarwiła sie na różowo
icon_mrgreen.gif
Grunt, że chrupiąca, jak z rożna
fiesgrins.gif
Może musisz zwiększyć temp.?
gruebel_2.gif
Ja nastepnym razem zwiększę u siebie
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Zrobiony.pozarty.Smaczny,soczysty.Rano pocytryniłam go,natarłam przyprawą do kuraków,ziołami do srodka dałam czosnek.Przed wrzuceniem na sól osuszyłam go b ynie przykleiła się od razu.Piekłam razem z ziemniakami w soli/nie pamietam dokładnie ich nazwy/.Do tego sosik czosnkowy.Polecam-zwłaszcza,że samo się robi szczególnie teraz przed świętami.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Simona @ 18 Oct 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=185384Slyszalam ze w ten sam sposob mozna upiec rybe.
Mozna i wychodzi doskonala.
Tylko musi byc otoczona sola ze wszystkich stron. Ja uzywam morskiej soli gruboziarnistej i mocno skrapiam ja woda przed pieczeniem. Tworzy sie taka fajna skorupa, ze rozbijamy ja mlotkiem, co jest dodatkowa atrakcja przy stole.
icon_smile.gif
Tak z 1,5 kg soli sie zuzywa na 1 duza rybe.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
OK, geniealny przepis, najlepszy kurczak jakiego od dawna jadlam
daumen.gif
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif


tzn. mielismy tylko nozki, bo to jedyna czesc kuraka, ktora nam smakuje
icon_wink.gif


na 4 nozki zuzylam ok. 300g soli, ktora po upieczeniu wogole nie byla twarda, tak ma to byc?

nozki wyszly aromatyczne, soczyste z chrupiaca skorka

Simona
bussi.gif
bussi.gif
 

flamenco

Member
Lis 13, 2006
81
0
0
Witam Was
icon_smile.gif


Od dawna jestem czytaczką forum, ale z powodu popsutej cyfrówki nie uczestniczę czynnie, a szkoda
icon_sad.gif
A tak bez własnych fotek jakoś mi nijak, kiedy patrzę na Wasze pyszności ...

A co do kurczaka...
No właśnie, nawet bez foty postanowiłam się wpisać !
icon_smile.gif
Dziś zrobiłam, dziś pożarłam połowę
icon_smile.gif
))
Bardzo dobry to za mało powiedziane ! I wreszcie mam sposób na ekstra szybkie danie !
Słone nie było, bo sól rzeczywiście stwardniała. Skórka była chrupiąca (włączyłam grill na moment na koniec) i chyba pierwszy raz w życiu z prawdziwą przyjemnością zjadłam skórkę z pieczonego kurczaka: chrupiącą i nie gumiastą
icon_smile.gif
))

Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie spóbowali
icon_smile.gif

Niebawem pieke tym sposobem kaczkę, jesli ma być tym sposobem mniej tłusta
icon_smile.gif


Pozdrawiam i mam nadzieję, że niebawem dołaczę się z fotkami ;)
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Przepis jest super, muszę koniecznie spróbować jeszcze kaczkę (to będzie pierwsza kaczka w moim życiu, zawsze się obawiałąm tłustości a tu chyba nie ma szans
icon_smile.gif
).
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Ale dla kaczki jeszcze wiecej soli, tak z dwa kilo. Ostatni robilam - pierwszy raz - w kilo i bylo za malo bo troche plywala w tym.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,359
1,442
113
Simona @ 7 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=500454Ale dla kaczki jeszcze wiecej soli, tak z dwa kilo. Ostatni robilam - pierwszy raz - w kilo i bylo za malo bo troche plywala w tym.
To zależy od "tłustości" kaczki. Moja w kilogramie wyszła bardzo dobra. Tylko trzymałam ją w piekarniku nieco dłużej niż kurczaka. A przed - natarłam w środku cytryną, majerankiem i odrobiną soli.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Skonsumowany. Niezwyły smak, znaczy - w zasadzie kurczakowy smak, ale naprawdę nie spodziewałam się, że taki delikatny. I ta skórka <mniamć>