Napoletana Pizza

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
jswm @ 11 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=774207no właśnie ciekawa jestem, bo wczoraj próbowałam zagnieść i dość dziwnie to wyszło,
jutro chyba spróbuję inaczej
Jak zagnieciesz to stracisz bąble, które powstały podczas rośnięcia, ciasto może być twardsze i mniej chrupiące, lepiej więc go nie maltretować
icon_wink.gif


dorota_s1 @ 12 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=774420ja robię tę pizze odkąd ją poznałam prawie co sobotę, moi chłopcy wolą tę niż z pizzerii, a ostatnio nie wychodzi mi rozciąganie....
to chyba zależy od mąki, teraz jak się przeprowadziłam, kupuję gdzie indziej mąkę, ta lidlowska chyba bardziej się nadawała
Mąka ma duże znaczenie, najlepsza jest taka z wysoką zawartością białka i z takiej mąki ciasto będzie się lepiej rozciągało.
 

Deanne

Member
Lis 15, 2006
52
0
0
dziewczyny bardzo prosze o linka do filmu na ktorym pokazane jest jak sie rozciaga ciasto w rekach, pamietam ze ktos podawal (nie jestem pewna tylko czy to na pewno w tym watku), przeszukalam ten watek i inne, ale nigdzie tego nie znalazlam a byc moze ze po prostu przeoczylam.
Prosze o pomoc!
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Deanne był kiedyś dobry film, ale strona na której był, nie wszystko udostępnia teraz za darmo, na szybko udało mi się znaleźć to:
http://www.youtube.com/watch?v=pdWX-LgpqGM
Oprócz tego stosuję wstępne rozgniatanie ciasta opuszkami palców.Wszystko zależy od Ciebie, tzn. czy nie boisz się rzucać ciastem
icon_wink.gif
Dobre ciasto rozciąga się pod własnym ciężarem, tzn. łapiesz za brzeg i obracasz, wystarczy przyciąganie ziemskie:
http://pl.youtube.com/watch?v=BiyZoCTB63M
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Deanne

Member
Lis 15, 2006
52
0
0
Izolda dzieki za te linki:)
chcialam kolezance podac linka do takiego filmiku gdzie kobieta (cos mi swita, ze troche starsza, ale ogladalam go dawno wiec nie pamietam dokladnie) dosyc sprawnie rozciagala pizze w rekach, ale ten drugi filmik tez jest ok dla poczatkujacych.
Ten pierwszy natomiast suuper! jutro zaczynam cwiczyc:p
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ten który pamiętasz, to niestety już go nie ma (strona częściowo płatna), wiem o który Ci chodziło, też uważam, że był bardzo przystępny.
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
znowu dziś piekłam - z podwójnej porcji

tym razem dalam około szklanki mąki pytlowej (zeby było zdrowiej), reszte typ 500

wyszlo pyszne

tym razem zamiast nadawac ksztalt rekami, uzylam walka do ciasta i bardzo sie sprawdzil
icon_smile.gif


dziewczyny, zostało mi troche ciasta, macie jakies pomysly na jego wykorzystanie na inne cele niz pizza?

moze cebularze?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Nikka a może zrób calzone, farsz możesz zrobić jak Ci fantazja podpowiada, albo skorzystać np. z przepisu Tatter, ten polecam z czystym sumieniem, robiłam
lecker.gif
 

Stramenopile

Member
Lip 8, 2007
17
0
0
hej
icon_smile.gif

zabieram się dziś za to ciasto, bo zrobiłyście mi niesamowitego smaka.
I pytania - czy dobrze rozumiem że:
chodzi o drożdże w proszku, a nie te normalne?
jeśli nie mam miksera do ciasta, ani maszyny do chlebów to mam wyrabiać ręcznie, przy czym czasy wyrabiania są dwukrotnie większe?
Proszę o odpowiedź i dzięki wielkie
Buziaki
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Czy nie daje sie ani odrobiny oliwy do ciasta?
 

pistis

Member
Sty 28, 2009
17
0
0
W prawdzie jak na razie pizzę z tym ciastem zrobiłam tylko raz, ale wg mnie jak na razie to jest nr 1. Ciasto wyrabiałam ręcznie, kamienia też nie mam i zapewne nie wyszło mi tak świetnie jak Wam, ale smakowało i tak rewelacyjnie.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
A ja dzis znow popelniam.

I narobilyscie mi ochoty na calzone!
 

ushii

Member
Mar 21, 2006
411
0
0
Czuje się podle bo wykorzystuję przepisy z cina, a prawie nigdzie nie napisałam swojej opinii! czas to zmienić, a że dziś będzie pizza to tu zaczynam
icon_smile.gif


ciasto absolutnie przepyszne, odkąd spróbowałam tego przepisu żadnego innego już nie próbuję, nie mam po co (no, czasem robię to grubsze, nowojorskie
icon_smile.gif
) i na kamieniu i na blasze (jak robię poza domem) - jest doskonałe. i w dodatku przepis jest tak prościutki, ze nie miałam problemu z zapamiętaniem go po wsze czasy :D

aha i dzięki niemu mogłam się zorientowąć, że mój Kiciuś źle wyregulowany jest, bo skoro mi nie mieszał go dobrze, a innym tak...
icon_smile.gif


idę grzać piekarnik
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ostatnim razem blacha byla zazdrosna. Nie moglam pizzy wyrwac.
Dlaczego?