Napoletana Pizza

cupcakeater

Member
Paź 3, 2009
9
0
0
Miałam podobnie - z tym, że z braku kamienia zdecydowałam się upiec na blaszce wyłożonej papierem.
Z tym, że już na początku narobiłam sobie problemów, dodając zbyt dużo wody - ciasto nie chciało za bardzo współpracować, kleiło się i rwało przy rozciąganiu.
Na pewno jednak zrobię powtórkę, bo mimo wszystko ciasto wyszło pyszne - domownikom nie przeszkadzał dodatek celulozy;)
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Właśnie zagniatam, ale chyba dokonałam profanacji ciasta, bo nie miałam żadnej wysokobiałkowej mąki w domu i użyłam orkiszowej jasnej chlebowej typ 750 - jutro wyjdzie szydło z worka, jeśli się nie uda, to jutro powtórka z rozrywki, ale już z właściwą mąką.
icon_smile.gif
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Pizza super, z Małgosinym sosem rewelka
icon_smile.gif
. Ciasto było tak plastyczne, że siłą grawitacji się rozciągnęło, ale w prostokąt, nie dałam rady inaczej, bo to już wyższa szkoła jazdy
icon_smile.gif
. Tylko jeden minus nie zarumieniło się - piekłam na rozgrzanej blaszce - nad tym muszę jeszcze popracować.
Ogólnie pychota
icon_smile.gif
.
Dzięki za rewelacyjny przepis - rewelacyjny, bo pychota i pizza wyszła kulinarnej nodze jaką jestem
icon_smile.gif
.
 

cupcakeater

Member
Paź 3, 2009
9
0
0
nikka @ 6 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1057913robił ktoś tę pizzę w wersji pełnoziarnistej?
Ja robiłam: mix pszennej 550 z pełnoziarnistą Lubelli, graham 1850 z żytnią 2000, Lubella z graham, graham z pszenną... reasumując - możesz dać oczyszczoną z pełnoziarnistą w dowolnych proporcjach albo nawet z tej pierwszej zrezygnować. Weź tylko pod uwagę, że taka mąka może wymagać innej ilości wody (to się okaże najpewniej 'w praniu'
icon_wink.gif
) i nie rozciągnie się tak ładnie. Mimo to, że pizza wyszła dobra to moim zdaniem napoletana jest lepsza przy 'zwykłej' mące, do pełnoziarnistej polecam raczej inne przepisy (była kiedyś taka z dodatkiem twarogu)
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
dziękuję Ci za odpowiedź

wiesz, to ostatnie zdanie jest bardzo, bardzo cenne i skłania mnie do tego, by chyba jednak pozostać przy białej mące - pizzę tę robiłam chyba 2-3 razy i była fantastyczna, ale nie dawałam nic pełnoziarnistego

no cóż, poszukam przepisu z dodatkiem twarogu, a przy tej pizzy pozostaje mi zjedzenie przed pizzą łyżki otrębów zmieszanej z jogurtem
icon_smile.gif
 

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
Zrobilam na dzisiejszy Dzien Pizzy, wyszla znakomita, pyszna. Po raz pierwszy robilam pizze na kamieniu i mialam problemy z uformowaniem ciasta, ale rozciagalo sie bardzo dobrze. Zrobilam z sosem pomidorowym i serem. Jest lepsza niz z jakiejkolwiek pizzerii. Na pewno do powtorki. Dziekuje za super przepis.
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Zrobiłam pizzę, do tego sos pomidorowy Reinharta - jest wyśmienita!
icon_smile.gif
Trzeba tylko pamiętać, żeby nie dawać za dużo składników, bo może popłynąć. Ciasto cieniutkie, super, trzymało się w powietrzu po podniesieniu za brzeg:) Jedyny problem, jaki miałam, to taki, że zapomniałam się i uformowałam ciasto na podkładce do pieczenia wielokrotnego użytku... jednak zapomniałam, że nie wolno jej używać do temperatury wyższej niż 250 stopni i musiałam przekładać tak cienką pizzę ze składnikami na papier do pieczenia. Jakoś się udało, tylko była zdeformowana nieco i chyba nie do końca się upiekła. Mimo wszystko wyszła pyszna ;) A tak wyglądała pizza z mozzarellą, szynką i kukurydzą (druga, niezdeformowana pizza z tego przepisu
icon_mrgreen.gif
):

p1050241u.jpg
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
To jest najlepsza pizza na świecie. Robie ja regularnie odkad tu zajrzałam.
No może Enzo ma porównywalną. TA JEST BOSKA!!!
Dziękuję za przepis.
Piekę ją na takich blaszkach na stojaku kupionych w Lidlu.
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Świetna pizza. I w dodatku łatwa. Ciasto świetnie się rozciąga chociaż jak mi kiedyś wyjdzie okrągła pizza to umrę ze zdziwienia. Tym razem to mi jakaś trójkątna wyszła
icon_rolleyes.gif
Szkoda tylko, że nikt mi nie powiedział, żeby sobie zrobić ciasto x 2, bo pożarliśmy w ekspresowym czasie i pozostał pewien niedosyt
icon_mrgreen.gif
Zdecydowanie potrawa niebezpieczna dla mojej sylwetki. Najbardziej zaskoczyły mnie brzegi, które miały wielkie dziury i smakowały jak ciabatta
icon_eek.gif
Jutro będzie powtórka
mniam.gif
 

Darek82

Member
Kwi 28, 2011
65
0
0
A czy sekret tego ciasta tkwi w sposobie mieszania - w sensie czy można wyrobić ciasto rękoma? Czy najważniejsze jest to powolne wyrastanie w lodówce? Bo dziwi mnie fakt, że ciasta wcale się nie wyrabia, a jest ono bardzo elastyczne. A w wersji tradycyjnej, nie da się rozciągnąć ciasta, jeżeli nie jest dobrze wyrobione. To gdzie tkwi ten kluczowy sekret?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Sylvia @ 5 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1251661Mam pytanie co do mieszania ciasta "hakami". Czy zwykły mikser z końcówkami w kształcie "loków"
icon_smile.gif
będzie się nadawał?
http://www.mixelectronics.pl/bosch-mfq-3030,15274?prt=41
Chodzi mi o takie końcówki, jak na zdjęciu u dołu.
właśnie takie końcówki, które leżą na zdjęciu pod mikserem, służą do mieszania drożdżowego. I, korzystając z miksera, takich właśnie używam.
 

Tina86

Member
Lut 1, 2009
3,200
8
38
Zrobiłam dzisiaj z podwójnej porcji oczywiście, jedna już upieczona i zjedzona, druga część ciasta czeka na męża i wtedy zrobię. Wyszła pyszna.
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Kiedyś miałam podejście do tej pizzy, niestety wyrabiałam ręcznie i piekłam bez kamienia. Odkąd mam kamień testuję coraz to nowe przepisy, na ten też przyszedł czas. Już więcej testować nie będę
icon_smile.gif
To ciasto jest rewelacyjne, najlepsze jakie jadłam. Nawet udało mi się ją rozciągnąć w powietrzu!
icon_eek.gif
Polecam bardzo serdecznie i dziękuję za przepis
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Wczoraj robiłam tę pizzę pierwszy raz. Użyłam mąki lubelli do ciast drożdżowych. Ciasto pyszne. Uzyskałam nawet taki efekt bąbelków na cieście:) Wyrabiałam je w maszynie do chleba. Mało pracy a efekt wspaniały.