Napoletana Pizza

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Więc chyba nie da się tego ciasta zepsuć :mrgreen:
potwierdzam.
pewnie sie nie da zepsuc. Ja po prostu nie dolalam wiecej wody, a powinnam. Co to jest z ta maka, ze zawsze gnioty??
Osobiscie i tak wole make dodawac niz wode, bo z woda czasem sie klei.
Ale to bylo przy ciescie z oliwa to moze tego nie dotyczy ?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kermidt, a ty przypadkiem na wysokoglutenowej nie jedziesz? Ja słyszałam, ze w Kanadzie wlasciwie wszystkiemąki mają więcej glutenu niż w europie, bo takie macie zboża.
No bo glutenowa ciągnei duuuuużo więcej wody...

Nadia - ubawiłam się setnie! Dzięki za poprawienie mi humoru! Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyłu (i dodam, że to samo mi się przydarza - np dalam kiedyś 5 LITRÓW wody do galaretki bo mi coś przygrzało i bylam pewna że 500 ml to 5 litrów :oops: :lol: )
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hehe, wykazałam się takim debilizmem, że wstyd sie przyznać!

wlałam te galaretke do wszystkich dzbanków jakie znalazłam - i o dziwo nie wzbudziło to we mnie niepokoju. Dopiero po kilku godzinach się zorientowałam, kiedy galaretka nie wykazywała chęci ścięcia się
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kermidt, a ty przypadkiem na wysokoglutenowej nie jedziesz? Ja słyszałam, ze w Kanadzie wlasciwie wszystkiemąki mają więcej glutenu niż w europie, bo takie macie zboża.
No bo glutenowa ciągnei duuuuużo więcej wody...
tez dochodze do takiego wniosku.
Niby wszystko made in USA ale maka tutejsza dlatego juz mi to wpadlo na mysl.
Pizza wyrabiana w czwartek a pieczona w sobote na grilu wyszla doskonala. Stwierdzilam, ze nie warto zamrazac.
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
no to stoi sobie w lodówce i czeka na jutrzejszy dzien
icon_smile.gif

ps. robiłam z włoskiej mąki do pizzy..
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Marghe, u mnie się piekło dośc krótko. Coś koło 8-10 min.
Ale najlepiej sprawdzaj jak wyglądają brzegi ciasta, czy są już ładnie wypieczone...

Ps. też nie mam kamienia. Rzucałam bezpośrednio na mocno rozgrzaną blachę.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
krociutko. Ja patrze na ser, zeby babelkowal, ale sie nie przypalil.

najlepiej bylo z ta na grilu :mrgreen:
Jarek zobaczyl przez okno wieeeelki dym i rzekl "to juz byla pizza" :roll:

ale nie tak zle. zapalil sie tluszcz ze stekow, na nizszym ruszcie. Pizza stala wyzej
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Juz chyba za późno, ale ja piekłam jak Kubanka, mniej niz 10 minut, ale na gorącą blachę zsuwałam z papierem.
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Moje ciasto sie chlodzi od wczorajszego wieczoru w lodowce. Zobaczymy, co z tego bedzie. Troche sie boje, ale mam nadzieje, ze uda mi sie i bedzie smakowac, jak i Wam
icon_smile.gif
.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lidka, napewno się uda, co się ma nie udać!Tylko jeśli nie masz kamienia, to pamiętaj, żeby ciasto zsunąć na rozgrzaną blache (najlepiej podwójną (zamiast roziągać go na zimnej blasze i dopiero wkładać do pieca)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zmiana planów! właśnie przeczytałam w ksiażce Reinharta, zeby tę rozgrzewającą się blaszkę nasmarować tuz przed zsunieciem pizzy cienką warstwą oliwy -zamoczyć recznik papierowy w oliwie i przejechać po blaszce - to sprawi, ze temp od spodu będzie wyższa!! Ze też sama na to nie wpadłam!!

(no chyba, ze ktos woli jednak na papierze piec...)
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Wczoraj pierwszy raz robiłam pizze! Tylko ciasto mój narzeczony mi zrobił wczesniej. ALe tak mi sie spodobało, że nastepnym razem wypróbuje ten przepis. Tyle osób go zachwala
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Bajeczko, ale jeśli nie smkuje Ci pizza włoska, to ten przpis też Ci nie podejdzie...