Napoletana Pizza

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Syso, to w takim razie z całej porcji ile pizz CI wyszło? Bo jeśli jedna, to dlatego Ci nie wyszła. To ciasto nie nadaje się moim zdaniem na grubszą pizzę...
Nie, nie jedna. Z calej porcji wyszly dwie olbrzymie, rozciagniete na wielkosc blachy takiego szerszego piekarnika. :)Pizza byla naprawde cienka. Bardzo jednak podobala mi sie idea trzymania pizzy w lodowce, takie to praktyczne i zrobie tak samo ze swoja regularna pizza/ciastem, tyle ze dam mniej drozdzy.
To ciasto rozciagalo sie CUDOWNIE!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
To prawda, to jedyne ciasto, tkóre umiem rozciągać w powietrzu (tak jak w filmiku, który podała kiedyś chyba Bajaderka - tak siłą grawitacji!)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
:roll:

czy bardzo zla bedzie pieczona nie na kamieniu?

i skoro rosnie w lodowce, to czy mozna czesc ciasta zamrozic na przyszla pizze?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
można zamrozić, jak najbardziej, ale oczywiście przed tym trzygodzinnym rośnieciu na powierzu (po rośnieciu w lodówce)
Można je też trzymać przez 3 dni w lodówce, zanim się wyjmie do pieczenia.

Bez kamienia też można i bedzie nadal pyszne
icon_smile.gif
 

Elwing

Member
Mar 10, 2005
5
0
0
Gosiu twoja pizza wyszla super. Jak robilas sos pomidorowy i jakich skladnikow uzylas?-tzn jaki ser itp. Prosze o szybka odpowiedz!
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
pizza wyszla cudownie! Od dawna szukalam przepisu takiego jak ten. Od dzis jest to moj ulubiony!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:banana: Nie masz pojęcia, jak się cieszę!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Gosiu twoja pizza wyszla super. Jak robilas sos pomidorowy i jakich skladnikow uzylas?-tzn jaki ser itp. Prosze o szybka odpowiedz!
przepraszam, że nie zauwazyłam wczesniej Twojego posta! :oops:
Super że smakowało!

co do sosu: robię różnie, albo takie gotowe coś z kartonika (zagęszczony sok to się nazywa chyba /np firmy primo gusto, melissa etc/ meszam na ,,surowo" z posiekanym czosnkiem, cebulką, oregano, bazylia i smaruję tym cienko pizzę albo na patelni podsmazam na oliwie czosnek i cebulke i dodaję wyfiletowane pomidory (albo pół puszki).

taka cieniutka pizza nie lubi być przeładowana dodatkami więc najczęsciej ograniczam się do do sosu, lisktów bazylii i mozzarelli (jeśli mam, to po wyjęciu z pieca rzucam na pizzę garśc rukoli - podpatrzyłam to w rzymie i straszliwie mi smakuje pizza ze świeżą rukolą...
icon_smile.gif


jesli mam jednak ochotę na wiecej dodatków to kąłdę cienko pokrojoną salami albo tuńczyka z puszki albo czarne oliwki.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dzięki MArghe! wyglada bosssko!

A teraz wyjasnienie dla niewtajemniczonych: pizza ze zdjęcia Marghe to pizza z pizzerii Da Michele z neapolu. Peter Reinhart zachwala te pizze jako jedyna tak cienka w okolicach Neapolu (i podobno nie jest latwo rozciagnac ja o te kolejne kilka cm!).
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wcozraj zrobiłam z tego ciasta podpłomyki, ktore bardzo polecam. Ciasto rozciągnęłam jak na pizzę (ja to robie w powietrzu, prawie jak pizzolina ;) )

po wierzchu lekko skropione oliwą, upieczone na kamieniu (jakieś 7 minut). Jedzone jeszcze ciepłe, maziane ząbkiem czosnku.

znakomite

img292015pz.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
i co, pewnie neidobre było :cry:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Małgosiu, wyszła pyyyyyszna. Nie było czasu na zrobienie zdjęcia. Jedna zginęła w naszych gardłach, druga u "szwagrowstwa". :mrgreen: Super.
Duży plus, że ciasto można zrobić wczesniej, jest bardzo plastyczne. Szybko się piecze i jest bardzo, bardzo dobre.
Dziewczyny zachęcam do wypróbowania.
Mam tylko pytanie, czy ciasto powinno leżakować w lodówce w większej misce, bo ja dałam dość małą, przykryłam folią i ciasto wypełniło miskę aż po brzegi. Dac mu więcej miejsca następnym razem?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
u mnie leżakuje w dość dużej srebrnej-plastikowej misce - były chyba 4 w komplecie i ja używam drugiej największej.

potem po wyjęciu z lodówki powinno siedzieć na płaskim, zwiniete w kulkę.

i bardzo polecam rozciąganie go w powietrzu - ja się nauczyłam dzięki filmikowi od syso i teraz to dla mnie pryszcz, a keidyś robiłam tak :shock:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zaraz go poszukam
icon_smile.gif


zapomniaąłm z tego wszystkeigo powiedziec: straszliwie sie cieszę, ze Ci wyszła ta pizza! :dance: