Pączki, pączki, pączki...

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Juz smazycie, lasuchy...
baa.gif
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Linn, ja smażę co kilka dni dwadzieścia kilka sztuk za każdym razem
icon_mrgreen.gif
, zaczęłam w Sylwestra skończę w tłusty czwartek ( może
icon_wink.gif
)ale z innego przepisu
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Alez tu sympatcznie-kawiarenkowo- paczkowo w tym watku...
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Beatko, Tobie wybaczam w zamian za to, ze skorzystam z przepisu.
icon_lol.gif
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Nie wyszlo mi
icon_sad.gif
Moze dlatego ze poraz pierwszy robilam paczki, nie wiem... kurcze upiekly sie tylko 9 a reszta wyladowala w koszu...
icon_sad.gif

Ale ja sie tak latwo nie poddam, sprobuje jeszcze w tym tygodniu...
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Ja sie nie zrazam, napewno je jeszcze zrobie i to w tym tygodniu... na dodatek z meze stwierdzilismy ze te ktore sie upiekly to naprawde byly pyszne, nie zaslodkie poprostu w sam raz...
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Tatt, można je wyrobic w maszynie? W czwartek smażę dla znajomych, chciałam wypróbować wcześniej rózne przepisy.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Jasne, ze mozna.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
AgaKyc, a czemu wyszło tylko 9, pozostałe nie dosmażyły się? Jeśli tak, to polecam sprawdzać podczas smażenia patyczkiem energicznie wbitym w pączka, jak wyciągniesz i nie jest oklejony ciastem, znaczy, że gotowe.
lis ja ostatnio wszystkie w maszynie wyrabiam.
Linn a co? chcesz mój przepis? wpisany jest.
Mnie wszystkie pączki podobnie smakują, ostatnio tylko odkryłam, że im wolniejsze ciasto, tym bardziej puszyste wychodzą.
Margotsama jestem ciekawa jak wyszłyby po takim wyrastaniu w lodówce,z innymi drożdżowymi jest OK ale nie próbowałam jeszcze tak z pączkami, chyba przetestuję.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
BeataSz @ 12 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448116Margotsama jestem ciekawa jak wyszłyby po takim wyrastaniu w lodówce,z innymi drożdżowymi jest OK ale nie próbowałam jeszcze tak z pączkami, chyba przetestuję.
ja chyba będę musiała też ,bo nie będziemy jeść wczorajszych pączków w tłusty czwartek,a inaczej nie dam rady usmażyć pączków w czwartek
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Eee, jeśli o to chodzi, to ja codziennie jem świeżutkie, bo zaraz po usmażeniu zamrażam, na drugi dzień rozmrożone nie ustępują niczym takim świeżo smażonym.Jak do pracy zanoszę, to wszyscy się dziwią jak zdążyłam tak rano pączki zrobić.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Margot, odpowiedzialam na Twoje pw, ale tutaj rowniez wpisze, ze nie zdazylo mi sie lodowkowac paczkow jeszcze...chyba nie mialam takiej potrzeby.
W zasadzie "wyrastanie" w lodowce samego ciasta na paczki nie powinno stanowic problemu.
Daj znac koniecznie jakie Ci wyszly. Rozumiem, ze robisz z mojego przepisu
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Usmażone- z połowy porcji wyszło 16 solidnych. Ciasto ma doskonałe proporcje- nie lepiło się, było świetnie wyrośnięte i sprężyste. Używałam mąki wysokobiałkowej, jak do wszystkich drożdżowych wypieków.
Pączki są bardzo lekkie, puszyste, rzeczywiście takie "dietetyczne". Mimo braku alkoholu w ogóle nie są opite tłuszczem.
Bardzo niekłopotliwe w przygotowaniu kiedy wyrabia sie w maszynie, lepienie też jest przyjemne, ponieważ ciasto sie nie klei, jest elastyczne i delikatne.
A teraz sama muszę zjeść wszystkie
icon_lol.gif
Chyba zamrożę połowę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Z ciastem chyba sobie poradze, ale macie moze jakies wskazowki co do samego smazenia? Na co zwrocic uwage, jak poznac wlasciwy czas itp.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Dzisiaj chyba robie jeszcze raz, bo do 3 razy sztuka...i teraz wyrobie w thermomixie...
aha a jakich drozdzy instant uzywacie bo moze moje sa niedobre...
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
AgaKyc @ 13 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448392Dzisiaj chyba robie jeszcze raz, bo do 3 razy sztuka...i teraz wyrobie w thermomixie...
aha a jakich drozdzy instant uzywacie bo moze moje sa niedobre...
Robiłam z instant, ale dałam ich 3 łyżeczki a nie jak mówi przepis tylko dwie, bo w przepisie wg. mnie jest ich stanowczo za mało, u Bajaderki na mniejszą ilość mąki jest łyżka drożdży instant, a tutaj prawie na kilogram tylko dwie łyżeczki
gruebel_2.gif


Lin, ten link jest genialny
bussi.gif
właśnie szukałam dobrego przepisu na lukier i wydaje mi się, że ten jest całkiem niezły
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (kasha @ 13 Feb 2007, 08:51 ) index.php?act=findpost&pid=448437Robiłam z instant, ale dałam ich 3 łyżeczki a nie jak mówi przepis tylko dwie, bo w przepisie wg. mnie jest ich stanowczo za mało, u Bajaderki na mniejszą ilość mąki jest łyżka drożdży instant, a tutaj prawie na kilogram tylko dwie łyżeczki
gruebel_2.gif
Drozdzy jest wystarczajaco duzo. Robie te paczki od wielu lat i zawsze dodaje tyle ile podalam w przepisie. Wyrastaja zawsze, sa lekkie i puszyste, byc moze wiele zalezy od rodzaju drozdzy, choc przyznam, ze zdarza mi sie kupowac polskie droszdze instatnt Oetkera (wtedy rowniez dodaje dwie lyzeczki!!!) Poza tym porownywanie tego przepisu z przepisem Bajaderki (pod katem ilosci drodzy oczywiscie) nie ma sensu, gdyz przepisy znacznie sie roznia.



QUOTE (Linn @ 13 Feb 2007, 07:25 ) index.php?act=findpost&pid=448389Z ciastem chyba sobie poradze, ale macie moze jakies wskazowki co do samego smazenia? Na co zwrocic uwage, jak poznac wlasciwy czas itp.
W przepisie jest rowniez informacja jak poznac, ze olej (tluszcz) jest wystarczajaco rozgrzany, szczegolnie jesli brakuje nam termometra.
Aby nie utracic odpowiedniej temperatury jednorazowo smaze 3-4 paczki...

QUOTE (AgaKyc @ 13 Feb 2007, 07:31 ) index.php?act=findpost&pid=448392Dzisiaj chyba robie jeszcze raz, bo do 3 razy sztuka...i teraz wyrobie w thermomixie...
aha a jakich drozdzy instant uzywacie bo moze moje sa niedobre...
Zdarzylo mi sie wyrobic ciasto na paczki z drozdzami Oetkera, wyszly takie jak zawsze wiec moge polecic, chociaz czesciej robie z DovesOrganic.


QUOTE (Lis @ 13 Feb 2007, 00:46 ) index.php?act=findpost&pid=448314Pączki są bardzo lekkie, puszyste, rzeczywiście takie "dietetyczne". Mimo braku alkoholu w ogóle nie są opite tłuszczem.
Bardzo niekłopotliwe w przygotowaniu kiedy wyrabia sie w maszynie, lepienie też jest przyjemne, ponieważ ciasto sie nie klei, jest elastyczne i delikatne.
Lis, bardzo sie ciesze!!!
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: