Pączki, pączki, pączki...

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A teraz moje pytania
icon_biggrin.gif


1. Jak dlugo smazycie ? Tez mialam zgrzyt kiedys piekac paczki, bo wyszly w srodku niedopieczone. Na jakim 'ogniu' ? Rozumiem, ze jak tluszcz za goracy, to szybko sie 'pala' i sa w srodku surowe (zwlaszcza w okolicy nadzienia), wiec tak kombinuje, ze w tym przepisie jest mniejsze prawdopodobienstwo niedopieczenia
icon_biggrin.gif


2. Jak uzyskac ten piekny zolty pasek na obwodzie ? Slyszalam juz o przykrywaniu pokrywka, ale u mnie... zero... moze gdzieniegdzie taki niechcacy sie pojawil
icon_sad.gif
A najczesciej wcale....
Jak czarujecie ten pasek ?
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
JotHa, smaze 2min z kazdej strony, ale moje paczki sa bez nadzienia w trakcie smazenia. Mysle, ze te z nadzieniem, odrobie dluzej (minutke moze dluzej z kazdej strony).

Zeby uzyskac piekny zolty pasek ciasto musi byc dobrze wyrosniete i w trakcie przygotowywania nie mozna dosypywac maki. Poza tym temp. tluszczu musi byc odpowiednia - paczek ma plywac po powierzchni tluszczu a nie byc w nim zanurzony.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Wlasnie wykrawalam paczki i musze stwierdzic ze ciasto mi wyroslo i chyba wyszlo
banana.gif
... jeszcze tylko pieczenie...
a drozdzy dalam duzo wiecej, bo na odwrocie pisalao na jaka ilosc maki sa...

I tak jak JotHa zastanawialam sie nad tymi waszymi paskami na poczusiach...
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Aga, im mniej drodzy tym lepiej, Info podawane na opakowaniach jest w celu orientacyjnym. To ile nalezy ich uzyc aby otrzymac optymalne ciasto jest w przepisie...
Mam nadzieje, ze tym razem ci wyjda, koniecznie napisz o swoich wrazeniach...
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
A wiec te wyszly i to super, no moze nie sa takie jak wasze na zdjeciach ale te wyszly naprwde dobrze... wydaje mi sie ze wczoraj nie wyszly bo mialam jakies badziewne drozdze... napewno jeszcze je zrobie bo jestem uparta i musze dojsc do perfekcji
icon_redface.gif
icon_mrgreen.gif


Zapomnialam dodac ze na sam koniec zdazylam oparzyc 3 palce i teraz mnie piecze jak cholera...
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Poslugiwanie sie lyzeczkami czy lyzkami / szczegolnie lyzeczkami / jako miara jest zawodne. Nie wiem jak lyzeczki amerykanskie, ale np. wloskie sa mniejsze od polskich do herbaty, a wieksze od tych do kawy.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ciasto wyrobione przez maszyne, teraz rosnie w ciepelku, sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Używałam świeżych drożdży- około 20 g na 450 g mąki. Nie lubię suszonych.
Mam jedna uwagę odnośnie skórki- nie była chrupiąca, tylko raczej taka gumiasta. Coś zepsułam podczas smażenia czy taka jest ich uroda?
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
tak Tatter z twojego przepisu i chcę je zostawić w lodówce w tej pierwszej fazie ,a potem już ,,normalnie"
Te pączki wydają się mi ,że najmniej stracą (a może zyskają!?) przez te rośnięcie w lodówce,inne są pełne żółtek i chyba bardziej lubią kołderki niż chłodną lodówkę?
 

dominique

Member
Lut 6, 2006
186
0
0
Nie bedzie proby generalnej... ryzykuje i robie te paczki w czwartek dla tesciow... jak nie wyjda to...ale wydaja sie dosyc proste i szybkie, a przy dwojce malych Szkrabow jakiekolwiek pieczenie to sztuka. Na razie spisalam wszystkie wskazowki i zakupilam wszystkie produkty- bede robila z wisniami, mam nadzieje, ze wyjda takie jakie wyobrazam sobie, ze sa w smaku i ze zachwyce tesciow, hmm.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Robiłam z połowy porcji, wzięłam około pół małej, 4 dkg kostki, takiej z jaskółką. Mozesz użyć więcej
icon_smile.gif
To ciasto jest dosyc lekkie- mało jajek (u mnie 1), mało masła, woda, nie potrzebuje dużo drożdży. Wystarczy dać mu czas żeby wyrosło w cieple. Ja robiłam w maszynie, zostawiłam je w niej jeszcze z 15 minut po zakończeniu rośnięcia i wystarczyło.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,373
1,466
113
Linn @ 13 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448683Poslugiwanie sie lyzeczkami czy lyzkami / szczegolnie lyzeczkami / jako miara jest zawodne. Nie wiem jak lyzeczki amerykanskie, ale np. wloskie sa mniejsze od polskich do herbaty, a wieksze od tych do kawy.
Ja używam łyżeczek - miarek (łyżeczka ma 5 ml) i nigdy się nie zawiodłam. Zresztą porównałam i moja łyżeczka do herbaty ma tyle samo.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Aga, bardzo sie ciesze, dzielna kobitka z Ciebie!!!

Lis, skorka paczkowa - rodzaj i temp. tluszczu ma wielki wplyw.
Co do konkretnych paczkow z przepisu, zdaje mi sie, ze maja zwyczajna skorke, taka paczkowa, ani chrupiaca ani "gumiasta".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: