paluchy z piersi kurczaka w chrupiącej panierce goldflakes*

kropelkaa

Member
Lip 23, 2007
3
0
0
Przepis rewelacyjny- wykonywałam juz kilkanaście razy i zawsze z pełnym sukcesem. Dzisiaj testuję z usoczyśnieniem kurczaka przez moczenie w wodzie z solą- jak będzie jeszcze smaczniej to odpłynę.
Swietnie sprawdza się na wszelkie wyjazdy, do pracy i z tortillą.
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Też często robię te paluchy - nasz syn wręcz uwielbia je.
icon_mrgreen.gif

Zamiast tartej bułki dodaję mini grzaneczki czosnkowe i dodaję jeszcze z przypraw zioła prowansalskie oraz bazylię
lecker.gif
mniam.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
zroblam te paluchy wczoraj na obiad i powiem ze jakos mi nie podeszly, ale dzis za to pokroilam je na mniejsze kawalki podsmazylam i wsadzilam do torlilli i bylo bardzo smaczne w tej wersji pychota z sosem czosnkowym mniamc, dziekuje Malgosimi za przepis
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Zamiast platkow mozna uzyc crackersow: crackersy, jajko i sol.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
to moze tez byc dobry pomysl ;) chcialam jeszcze wyprobowac paluszkowa panierke jak mi zasmakuje spobuje z krakersami
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
moni20 @ 2 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=879979tylko niestety nic nie rozumiem
icon_smile.gif
Tu składniki to:
3 opakowania krakersów (nie za bardzo rozumiem to w nawiasie, ale chodzi o to chyba żeby były chrupiące)
pierś z kurczaka 400 g
1 jajko
sól

I ogółem w przepisie: Krakersy rozdrobnić w malakserze, kawałki kurczaka panierować w jajku i krakersach, a następnie smażyć na oliwie extra vergine i po 10 minutach są gotowe do jedzenia.

Niestety nie przetłumaczę dosłownie, bo jeszcze na tyle nie umiem włoskiego. Na razie to dość pobieżna moja samoukowa wiedza.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Niedawno zabrałam się za tę panierkę, ale okazało się, że troszkę było dużo tego kurczaka, a płatków mało...
icon_wink.gif

Użyłam więc, jako dopełniacz doi corn flakes, sporej garści słonych paluszków (+ kilka grubych słodkich sezamowych, których już nikt nie chciał
icon_wink.gif
) i krakersów cebulowych (z Lajkonika).

Mięsko opanierowałam w mieszance suchych ziół, vegety i ostrych przypraw, potem w jajku ze śmietanką, następnie w tej mieszance.

W moim przypadku wszystko byłoby OK, gdybym nie pokroiła drobiowych piersi na tak wąskie paski.
Na świeżo - wyjęte z piekarnika były super, ale po chwili jakieś suszki się z nich zrobiły...
icon_smile.gif

Następnym razem będą grube !
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
CYTATNiestety nie przetłumaczę dosłownie, bo jeszcze na tyle nie umiem włoskiego. Na razie to dość pobieżna moja samoukowa wiedza.
Linn @ 3 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=880224Nie ma co rozumiec: miksujesz grubo crackersy / nie na pyl /, kawalki kurczaka wkladasz do rozbitego jajka, potem obtaczasz w crackersach i smazysz, odsaczacz na papierze i gotowe. Mozna powbijac dla szpanu wykalaczki.
dziekuje Wam, mimo wszystko Linn jak ja totalnie wloskiego nie znam to nawet taka proscizna jest dla mnie wielka niewiadoma
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
A nam te paluchy nie podeszły... nie wiem co zrobiłam źle, ale suche były i za bardzo było czuc bułkę tartą
icon_sad.gif
robiłam wg proporcji małgosimi, ale z płatkami kukurydzianymi....
 

pscolki

Member
Mar 12, 2009
167
0
0
Zrobiłam i ja - już dwukrotnie, na babskie spotkanie i na obiad domowy, za każdym razem bardzo smakowały. Do tego dipy czosnkowy i z majonezu z ajvarem i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
Żeby kurczak był soczysty wystarczy go nie piec zbyt długo:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Chyba źle zrozumiałam przepis i nie wyszły mi, suuuche okropnie i dziwne
cry_1.gif


Czy może mi ktoś wytłumaczyć gdzie ma być olej skoro w przepisie napisano, że zanurzyć w suchej panierce?
Ja olejem posmarowałam blaszkę.
Po 15 minutach góra była niedopieczona z suchą panierką
icon_rolleyes.gif
a spód mocno ciemny, więc musiałam każdy kawałek przewrócić na plecy czego nie ma w opisie i dopiero udało się zjeść, taki nie przekręcony kawałek był niesmaczny.