paluchy z piersi kurczaka w chrupiącej panierce goldflakes*

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
kasha @ 20 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=884641Chyba źle zrozumiałam przepis i nie wyszły mi, suuuche okropnie i dziwne
cry_1.gif


Czy może mi ktoś wytłumaczyć gdzie ma być olej skoro w przepisie napisano, że zanurzyć w suchej panierce?
Ja olejem posmarowałam blaszkę.
Po 15 minutach góra była niedopieczona z suchą panierką
icon_rolleyes.gif
a spód mocno ciemny, więc musiałam każdy kawałek przewrócić na plecy czego nie ma w opisie i dopiero udało się zjeść, taki nie przekręcony kawałek był niesmaczny.
Chlapkę oleju dodaje się do suchych składników panierki. W czasie otaczania kurczaka panierką jest ona trochę "lepka".
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
zapomnialam dodac, ze robilam w ub. tygodniu na 18-stke corki, wyszly przepyszne
lecker.gif

moja chlapka oleju byla nieco spora, a paluchy staly sie malenkimi kostkami na wykalaczce i podanymina zimno raz, takimi na jeden kes...
mialy branie
zahnlos.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

ania....

Member
Wrz 8, 2009
1
0
0
Witajcie!
Mam zamiar zrobić ten przepis, tylko nie wiem jak przygotować piersi jak kupie całe, jak je pokroić.
Podajcie jeszcze raz mi cały dokładny przepis
Dziękuję serdecznie.
wink.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Jedliśmy je przez dwa dni, ale moglibyśmy jeść i dłużej. Zaletą tej potrawy (oprócz bossskiego smaku) jest niesamowita prostota wykonania. Składniki panierki traktuję w mikserze, ale z umiarem, żeby nie wyszedł proszek. Potem tylko pokroić pierś i... voila... robi się samo.

Dzisiaj z brązowym ryżem i surówką z pekinki.

A fajne jest to, że mozna panierkę dostosować do swoich preferencji co do pikanterii.

 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
sdc105770001kfc.jpg
sdc105780001kfc.jpg


Za pierwszym razem smażyłam, bałam się że jak będę piec to się nie zrobią.
Ale byłam w błędzie, z piekarnika są o niebo lepsze
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
świetne! Zrobiłam z drobnymi modyfikacjami, zamiast bułki tartej taka sama ilość pokruszonych krakersów, mięso wcześniej marynowałam w przyprawach ( gyros + złocista + chili) z dodatkiem oleju. Piekłam w piekarniku, Wyszły pyszne i ani trochę nie za suche. Podane będą na imprezie imieninowej mojej mam, jako "raz w mordeczki" z sosem czosnkowym i dipem paprykowym. Na pewno będę często wracać do tego przepisu
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Aaa, w krakersach! też muszą być świetne. Ja często robię z pokruszonymi paluszkami. Do panierki daję szczyptę cynamonu - pycha!