Pascha Marinika

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
dziunia @ 8 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=843951Oby czystej oby czystej
fiesgrins.gif
icon_wink.gif
Jak najbardziej pieluszka się nada, ale ja bym ją najpierw wygotowała i wysuszyła. Gaza jest albo jałowa albo zapakowana fabrycznie, a pieluszki to nie wiadomo co robiły w drodze z fabryki do sklepu
icon_wink.gif
uzylam pieluszki- wyprana, sparzona. jednak nie byłaby potrzebna bo znalazlam sito które ma fakture i gęstość gazy;). zastanawialam się po co je kiedyś kupilam, a teraz już mam dla niego zastosowanie:D


aklat @ 8 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=844004właśnie mi twaróg odcieka na sicie
icon_smile.gif
choc nie jestem pewna czy nie za wcześnie zdjęłam go z ognia, tak orientacyjnie jak długo powinno się gotować mleko (ser z serwatka), u mnie wytrąciło się dosyć szybko, chyba (całosc zajela mi jakies 20 min.)
gruebel_2.gif
własnie mi tez się szybko serwatka wytracila- 15min i gotowe. a gotowalam na naprawde malej mocy (na 4 w 9 stopniowej skali). zobaczymy co z tego wyjdzie:)
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
moja pascha już w miseczce siedzi:). slicznie polaczyla się z maslem. jest intensywnie waniliowowa- laska do gotowania, cukier puder waniliowy wlasnej produkcji i chlapnęłam jeszcze esencje waniliową, żeby bylo wiecej ziarenek;). z bakalii dalam morele, zurawine, kandyzowana skorke pomaranczową i cytrynową, migdaly i posiekaną biala czekolade. dodalam tez sok z cytryny zeby nie byla zbyt mdla:). mam nadzieje,ze ladnie stwardnieje- po ubiciu ma konsystencje kremu maslanego.
cieszę się z niej jak dziecko, bo to calkowita egzotyka dla mnie
icon_mrgreen.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
icon_smile.gif
u mnie też już siedzi w lodówce i się chłodzi, zrobiłam tylko z migdałami i zurawiną, z odrobiną soku z cytryny, podjadałam troche mase i już się nie moge doczekac jutra kiedy bedzie degustacja
mniam.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
też dawałam 18% ale okazalo się, że wcale nie jest taka kwaśna- przeodbrzyłam inwesujac w droższą (i inna niz zazwyczaj) śmietanę;)
 

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
moja w lodówce. z orzechami i morelami

poszłam dziś do apteki i mówię że poproszę gazę.
-wyjałowiona czy nie?
-yyyyyyyy nie wiem, do celów kulinarnych
-może do paschy?
-tak, do paschy.
-ja też dziś robię, pierwszy raz. boję się że nie wyjdzie.
-to tak samo jak ja

życzyłam pani wesołych świąt i smacznej paschy
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Dziękuję
wink.gif


mysz @ 11 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=845027moja w lodówce. z orzechami i morelami

poszłam dziś do apteki i mówię że poproszę gazę.
-wyjałowiona czy nie?
-yyyyyyyy nie wiem, do celów kulinarnych
-może do paschy?
-tak, do paschy.
-ja też dziś robię, pierwszy raz. boję się że nie wyjdzie.
-to tak samo jak ja

życzyłam pani wesołych świąt i smacznej paschy
heheehhee dobre
icon_mrgreen.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
za tego wzgledu,ze u mnie tylko ja i tata jemy paschę to jej nawet nie kroimy tylko wyciagamy z lodowki i jemy lyzeczką-bez krojenia:). robilam z polowy porcji to i pascha nie jest duża;).
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
mysz @ 12 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=845143brzydka i kiepsko się kroi ale pyszna.
mimo że smakuje tylko mi i smierdzi spalonym mlekiem
Może tak jak ja dałaś się rąbnąc na podrobione masło.
Szlag mnie trafił jak po fakcie dojrzałam, ze to masło to tylko 60% masła w maśle.
Wcześniej było 70 teraz obnizyli do 60, moja sie kroiła paskudnie.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Moja sie kiepsko kroi przez bakalie (żurawina i skorka pomarańczowa).
Mnie nie smakuje (zbyt mdła, mimo, ze z rozpaczy wkropiłam nawet nieco cytryny- słodkie waniliowe masło z bakaliami), mężowi owszem.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,893
217
63
Właśnie, ja się tez trochę rozczarowałam
icon_sad.gif
Własciwie nie wiedziałam, czego się spodziewać, pierwszy raz robiłam, ale ... Ja robiłam z mleka i 18% śmietany, troszkę, bo na próbę. Ale żeby pascha powalała na kolana, no nie wiem, może tylko moja taka, inni mają lepsze?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Jak smierdzi przypalonym mlekiem, to pewnie sie przypalila, nie ma innego wytlumaczenia.
Mozliwe, ze jak jest mniej slodka, to bardziej czuje sie maslo. Tak gdybam.
Nigdy sie nie kruszyla, owszem (rodzynki wczesniej mocze, wiec nie ciagna wilgoci z paschy, a skora pomaranczowa jest pokrojona drobniutko), jest slodka, ale po zjedzeniu kawalka, za jakis czas ma sie ochote na kolejny. Maslo, jak podaje Hiena musi byc dobre, mleko daje tez mozliwie 3,2 lub i 3,5%. Smietane 18%.
Dzis nowi goscie posmakuja, ciekawa jestem reakcji.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: