Pierniczki Aganiok

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
A mi w tym roku się nie udały
icon_sad.gif
Tzn w smaku były dobre, ale twarde jak kamień. I próbowałam wszystkiego - siedziały prawie 3 tygodnie zamknięte, nawet z jabłkiem, później wyjęłam leżały nie zamknięte. Polukrowane, poczekoladowane
icon_wink.gif
i nic nie zmiękły
icon_rolleyes.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
ewalukas @ 26 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=641310A mi w tym roku się nie udały
icon_sad.gif
Tzn w smaku były dobre, ale twarde jak kamień. I próbowałam wszystkiego - siedziały prawie 3 tygodnie zamknięte, nawet z jabłkiem, później wyjęłam leżały nie zamknięte. Polukrowane, poczekoladowane
icon_wink.gif
i nic nie zmiękły
icon_rolleyes.gif
Chyba musiałaś je zbyt długo trzymać w piecu. Moje były i są mięciutkie, ale ja wyjmowałam jak były jeszcze miękkie na wierzchu.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
I moje były miękkie jak wyjmowałam
icon_sad.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ewa, na bank za długo piekłaś. Trudno jest wyczuć ten moment, u mnie też parę blach się przesuszyło. Nie mogą się zbytnio zarumienić, mają być takie wręcz lekko niedopieczone!
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Paulinko ale przy wyciąganiu były tak miękkie, że palec się wbijał w ciastko
gruebel_2.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Nie miały, piekłam ok 6-7 minut, nawet myślałam, że za krótko
cry_1.gif
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
a moje niektóre byly mocniej przyrumienione, inne mniej, ale wszystkie znikaja szybciutko... i same pochwaly slysze, ze lepszych nie jedli x))
czasem juz tak jest, ze nie wiadomo czemu ale nie wychodzi tak jak chcemy... tak jak jest z zakalcami niestety....
 

cleopa

Member
Mar 19, 2008
168
0
0
ciasto lezakuje od 3 tygodni w lodowce....
Kiedy moge je upiec??? Moge tak okolo 6 grudnia wytrzymaja do świat nie stwadnieja czy co???
 

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
cleopa @ 24 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=780018ciasto lezakuje od 3 tygodni w lodowce....
Kiedy moge je upiec??? Moge tak okolo 6 grudnia wytrzymaja do świat nie stwadnieja czy co???
Cleopa możesz byc spokojna, te pierniczki mogą leżeeeeć i i tak są pyszne. Ja na twoim miejscu piekłabym tak ok 2 tygodnie przed świętami i zapuszkować. Ja będą ciągle twarde wsadź do pojemników pomarańcze to szybko zmiękną.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
podnoszę bo chcę dziś wyrobić ciasto. Czy jak się da więcej skórki pomarańczowej to będzie to ze szkodą dla pierników czy nie? (myślę o dodaniu podwójnej porcji czyli 1 szklanki)
 

hokusik

Member
Maj 29, 2009
122
0
0
Inula to zależy jak bardzo ją rozdrobnisz tę skórkę, ja np dodaję jeszcze migdały i orzechy ale takie zmielone żeby nie "psuły" formy pierniczkow. Duże kawałki przeszkadzają przy wykrawaniu.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
wzięłam się na sposób i lekko skórkę potraktowałam mikserem, bo krojenie kostek na kosteczki było zbyt monotonne
rofl.gif
Dałam pół szklanki skórki pomarańczowej i pół cytrynowej. W smaku na surowo wyszło super
icon_smile.gif
Następnym razem być może dam nawet więcej, się zobaczy za rok
icon_mrgreen.gif