Pierniczki Aganiok

Gru 16, 2005
686
0
0
wczoraj napiekłam się pierniczków z 2 kg mąki i b. się cieszę, że tyle ich wyszło, bo są boskie, przepysznie słodkie i jeszcze ten posmak skórki pomarańczowej...mmm. Zgodnie stwierdziłyśmy z mamą, że to jest nasz ulubiony przepis pierniczkowy i dlatego na pewno pojawi się w przyszłym roku:) Chyba dodałabym nawet ciut więcej bakalii (skórki i orzeszków, które b. fajnie chrupią) tylko faktycznie trzeba kroić b. drobno.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Oto tegoroczne pierniczki
icon_smile.gif


Ciasto bylo idealne - idealnie sie walkowalo i wycinalo; pierniczki sa miekkie i puszyste i jak dla mnie - idealne w smaku.

Aganiok09.jpg
 

Załączniki

  • Aganiok09.jpg
    Aganiok09.jpg
    77.6 KB · Wyświetleń: 1

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Dzisiaj wyrobiłam i odstawiłam do leżakowania ciasto na pierniczki z tego przepisu. Jedyną zmianą jakiej dokonałam to pominięcie bakalii, bo wolę pierniczki bez nich. Zdam relację za 6 tygodni jak wyszły
icon_smile.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
a ja bakalie owszem
lecker.gif
fiesgrins.gif

pierwsze tegoroczne

ciacha_003.jpg
 

Załączniki

  • ciacha_003.jpg
    ciacha_003.jpg
    303.3 KB · Wyświetleń: 1

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Wczoraj zagniotlam ciasto. Robie te pierniczki pierwszy raz. Surowe cistao jest pyszne. Doskonale dobrane proporcje. Dalam 2 paczki przyprawy Kotanyi zamiast podanych w przepisie przypraw, a bakalie zmielilam w maszynce.
 

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Moje juz upieczone i sa pyszne.
Nie wiem co sie stalo ale w tym roku moje pierniczki wyszly o wiele lepiej niz w tamtym z czego bardzo sie ciesze.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Cos nie bardzo podeszly mi te pierniczki. To znaczy smak jest ok ale bardzo ciezko pracowalo sie z ciastem. No i bardzo tracily ksztalt. W dodatku nie byly takie ladnie gladziudkie tylko jakies takie..., braklo mi do nich cierpliwosci i reszte ciasta upchnelam w lodowce na blizej nie okreslona przyszlosc. A tak chcialam miec ladne, ksztaltne pierniczki do dekorowania. Eh...
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Zrób z tego ciasta krajankę, a do dekoracji wybierz inny przepis, np. autorstwa Janki. Ciasto jest cudownie plastyczne i pięknie się z nim pracuje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Cieszę się, że mogłam pomóc. Sama bardzo lubię piernikowe krajanki i piekę je z różnych ciast, ostatnio - z ciasta pani Ewy (z amoniakiem), ale ze staropolskiego (czyli tu Aganiok) też piekłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: