Piernik Hańdzi

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
A jak z tym przechowywaniem,macie już jakieś doświadczenie w tej kwestii,tz.jak długo,w czym i gdzie ewentualnie przechowywać
icon_question.gif
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Nic dodać , nic ująć - miękki, wilgotny i aromatyczny . Dodałam tak jak Joanna mojej śliwki w czekoladzie. Bardzo nam zasmakował.
 

Załączniki

  • PICT0005.JPG
    PICT0005.JPG
    103.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
iwona44 @ 15 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=637954A jak z tym przechowywaniem,macie już jakieś doświadczenie w tej kwestii,tz.jak długo,w czym i gdzie ewentualnie przechowywać
icon_question.gif
Moj (co prawda z przepisu Ines, ale ona sa b.podobne) stoi sobie w piekarnimi, w formie, w ktorej pieklam juz 8 dni. Wyglada idealnie. Ludze sie, ze jeszcze pociagnie do swiat
icon_wink.gif
Jak nie, to zjemy wczesniej.
icon_biggrin.gif

Oczywiscie nie jest ani przelozony powidlami, ani niczym poladny. To juz przed planowanym spozyciem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113
Pysiu, przepiękny piernik ( i równie piękny półmisek).
icon_smile.gif

Cieszę się bardzo, że Ci smakuje.
icon_smile.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
JotHa @ 16 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=638211Moj (co prawda z przepisu Ines, ale ona sa b.podobne) stoi sobie w piekarnimi, w formie, w ktorej pieklam juz 8 dni. Wyglada idealnie. Ludze sie, ze jeszcze pociagnie do swiat
icon_wink.gif
Jak nie, to zjemy wczesniej.
icon_biggrin.gif

Oczywiscie nie jest ani przelozony powidlami, ani niczym poladny. To juz przed planowanym spozyciem.
No to w poniedziałek najdalej we wtorek piekę pierniczek
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Właśnie wsadziłam do piekarnika,faktycznie na keksówkę było za dużo więc od razu wzięłam tortownicę ,zrobiłam z modyfikacjami Joanny,czyli cukier i miód oraz wlałam kieliszek alkoholu jakiś koniak sama nie wiem,ale kroić go nie będę,to już jest wypiek na święta
icon_mrgreen.gif
,tylko schowam w piwnicy,co oczy nie widzą.....
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113
Ja też go często piekę w dużej tortownicy.
icon_smile.gif
Jest wtedy bardziej podzielny i łatwiej się go kroi...
icon_smile.gif


Trzymam kciuki, by wyszedł piękny i smaczny...
daumen.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Oto i on,może trochę za duża ta tortownica,ale nie szkodzi,pęknięcie jest wynikiem nie wiem czego a,że nierówno urósł to wina piekarnika,on jest sfiksowany,ciasto pięknie pachnie,ale nie kroję idę go od razu schować.Postaram się o fotkę rozkrojonego,jak nie zapomnę
 

Załączniki

  • DSCF0824.JPG
    DSCF0824.JPG
    1.4 MB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113
Iwona, piernik pierwsza klasa!
daumen.gif

Pęknięciem się nie przejmuj - wszystkie pierniki pękają! Taka ich trudna uroda...
icon_wink.gif
Czekolada wszystko zatuszuje...
icon_wink.gif

Tortownica też w sam raz! Mam nadzieję, że piernik posmakuje Twojej rodzinie.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113
Na bazie tego przepisu zrobilam ciasto pomarańczowo - czekoladowe, dając zamiast powideł śliwkowych domowy dżem gruszkowo - pomarańczowy z imbirem, zamiast przypraw korzennych - otartą skórkę i sok z jednej pomarańczy, zamiast jednej łyżeczki sody - proszek do pieczenia, a zamiast kakao - 1/3 tabliczki czekolady. Jestem bardzo ciekawa efektów tego eksperymentu...
Piekłam w mojej nowej gładkiej formie z kominkiem.
Z pozostałej czekolady zrobiłam polewę, dodając do niej nieco otartej skórki pomarańczowej.

EDIT:
Ciasto wyszło na szczęście bardzo smaczne, aromatyczne i wilgotne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Joanno, rewelacyjna idea! Mam do zagospodarowania słoik dżemu pomarańczowego, który mi absolutnie nie podszedł
icon_smile.gif
Dzięki za pomysł na coś korzennego, pomarańczowy piernik z cynamonem i imbirem powinien być całkiem sympatyczny
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
zrobilam i jest rzeczywiscie wilgotny, smaczny ale jak dla mnie 2 lyzeczki przypraw to zbyt malo, nie ma tego wybitnie korzennego smaku,
ktory tak bardzo lubie
bardziej przypomina ciasto kakaowe z nuta korzenna oczywiscie to tylko moje zdanie
ale na pewno zrobie wiecej razy bo ciacho smaczne tylko dodam wiecej przypraw korzennych:mrgreen: