Placek drożdżowy wielkopolski

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a no własnie tak sie nie mogłam dopatrzeć rodzynek na fotce :mrgreen:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Moja mama robi ciacho wg tego przepisu (Łasuch stracił okładkę już jakieś 10 lat temu :lol: ) ale jej nigdy owoce nie spadały na dno. Kruszonka też.
Rzeczywiście jest pyszne :mniam:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
lislawa widac taka juz ze mnie ofiara losu :mrgreen:

moze inną mąke ma i gęstsze wychodzi :roll: bo ja to wręcz wylewałam z miski do foremki :roll: ale z drugiej strony mi zawsze owoce opadają na dno :mrgreen: w każdym cieście ;) ale najważniejszy jest smak ;)
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Właśnie rośnie
icon_smile.gif
Nie mogę się doczekać :mniam:
Zrobię Paulinkową drożdżówkę a'la Owca :mrgreen: - z truskawkami i nbajaderkową kruszonką
icon_smile.gif
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Zrobiłam, pyszny. Trochę za długo piekłam i przypaliłam spód i wierzch, ale ona tak urósł (w piekarniku to jeszcze drugie tyle, aż uciekły truskawki), że wystarczy odkroić te "przypalonki". Moje pierwsze drożdżowe ciacho i jest super, lepsze od tych kupnych. Polecam. Na wierzch oczywiście kruszonka Bajaderki ;)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Zrobiłam, pyszny. Trochę za długo piekłam i przypaliłam spód i wierzch, ale ona tak urósł (w piekarniku to jeszcze drugie tyle, aż uciekły truskawki), że wystarczy odkroić te "przypalonki". Moje pierwsze drożdżowe ciacho i jest super, lepsze od tych kupnych

Nie spotkalam się z kupnym drozdżowym, które mogłoby mnie zachwycić. Dla mnie każde domowe drożdżowe jest zdecydowanie lepsze :!:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
CYTATNie spotkalam się z kupnym drozdżowym, które mogłoby mnie zachwycić. Dla mnie każde domowe drożdżowe jest zdecydowanie lepsze
Nawet nie próbowałam kupnego :mrgreen:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Melduję wykonanie
icon_smile.gif

Ciasto jest przepyszne,zrobiłam jak juz pisałam-z truskawkami i kruszonką bajderki.Wyrosło ślicznie,jest miękkie,żółte jak przystało i puszyste.Nie jest za słodkie dlatego dobrze komponuje się z kruszonką.I Tatuś zachwycony-a w końcu o to chodziło
icon_smile.gif
Paulinko dziękuję :bussi:

Zdjęcia sa robione komórką,daltego przepraszam za jakość :oops:
Mam nadzieje że udało mi się uchwycić chociaż odrobinę apetyczności ciacha :mrgreen:

2669.jpg


2668.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
CYTATNie spotkalam się z kupnym drozdżowym, które mogłoby mnie zachwycić. Dla mnie każde domowe drożdżowe jest zdecydowanie lepsze
Nawet nie próbowałam kupnego :mrgreen:
ja parę razy kupiłam kiedy musialam cos szybko na ząb rzucić a ładnie wyglądało :roll: kiedys tez kupilam zachęcona komentarzem mojego znajomego, że super babka drożdżowa, nie opłaca się piec-chyba nie jadł nigdy prawdziwie smacznego drożdzowego...
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
owieczka ale zamrożone suwoe czy upieczone?? :dump:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Paulinko, ratunku, czy to ma być prawie cała kostka drożdży, tak dużo ma być? Bo kostka ma 100g, więc stoję nad wagą i się waham :denknach:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
jejuuuu, ciasto już w blaszce, w ilu stopniach je się piecze? RATUUUUNKUUUUU!

Basiau dziękuję, tak też zrobiłam :lol: