Placek ziemniaczany

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
No to super
icon_mrgreen.gif


ja znow w ten weekend robie
icon_redface.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
pychotka
icon_smile.gif

zrobiłam z nieco większej ilości składników, smażyłam na dwóch patelniach, co akurat wystarczyło dla czterech głodnych osób
mniam.gif

Uważam, że natka pietruszki jest tam jak najbardziej na miejscu i nie nalezy z niej rezygnować. Placek przekładalo się na druga stronę fantastycznie i łatwo.
Zrobiłam to wg sugestii z pokrywką, nic sie nie rozpadło, nic nie kleiło, no po prostu bomba.

dsc03335jn9.jpg

Myślę, że ten placek, jeśli tylko nie trzeba trzeć ręcznie ziemniaków, jest sposobem na szybki i smaczny obiad. Od wariacji sera i ziół zależy ostateczny smak i charakter tej potrawy.
Dziękuję za ten przepis, będę do niego wracać.
cvety.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Pieknie Ci wyszedl! wyglada bardzo smakowicie!
Zgadzam sie, ze ziola i przyprawy sa tu bardzo wazne, i gatunek sera rzecz jasna rowniez
icon_smile.gif

Ciesze sie, ze smakowalo!
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
A ja mam małe pytanko do Was Dziewczynki jakim innym serkiem ewentualnie można by zastąpic te sery proponowane przez autorke tego smacznego przepisu,bo mam nieodpartą ochotę na tego cudownego placka ale odstraszyły mnie ceny tych serów jak je dzisjaj zobaczyłam .
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Hm, autorka
icon_wink.gif
chyba Ci za bardzo nie pomoze niestety
z tej prostej przyczyny ze nie wiem jakie sa dobre sery w PL ktorych mozna by tu uzyc
ale jestem pewna ze zaraz nam tu ktos pomoze
icon_smile.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ila 45 @ 10 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=787530A ja mam małe pytanko do Was Dziewczynki jakim innym serkiem ewentualnie można by zastąpic te sery proponowane przez autorke tego smacznego przepisu,bo mam nieodpartą ochotę na tego cudownego placka ale odstraszyły mnie ceny tych serów jak je dzisjaj zobaczyłam .
Sądzę, że warto spróbować zrobić z mozzarellą. Z tych serów prezentowanych przez Beę jest najtańsza i placek wychodzi bardzo smaczny. Wiem bo sama robiłam z mozzarellą. Wydaje mi się, że nie warto szukać sera wśród tych tanich serów dostępnych w Polsce, bo są po prostu niesmaczne. A kupienie lepszego w smaku żółtego sera wyjdzie Cię finansowo podobnie jak mozzarella.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
cleopa @ 10 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=787567czyli nie "wyciskać"wody z ziemniaków? takie utarte i przyprawione na patelnie od razu???
Jesli sa bardzo 'wodniste' to troche mozna; mnie na dnie miski troche tej wody zostaje, wiec przekladajac ziemniaki na patelke lekko 'odciskam' je lyzka, by ta woda juz na patelke sie nie dostala

Shinju @ 10 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=787573Sądzę, że warto spróbować zrobić z mozzarellą. A kupienie lepszego w smaku żółtego sera wyjdzie Cię finansowo podobnie jak mozzarella.
I to wszystko tez zalezy jaki zolty ser; bo niektore niezbyt nadaja sie do takiego 'stopienia' i nie sa potem najlepsze w smaku; ale z takim 'raclette' to tez jest pycha
lecker.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
moim zdaniem ser powinien być wyrazisty w smaku, bo on właśnie nadaje charakter tej potrawie. Czy to będzie mozzarella czy inny o podobnej konsystencji, to myślę, że szkody potrafie nie narobi
icon_smile.gif

Tak właściwie, to jeśli starłybyśmy na wiórki ostry ser żółty, to też byłoby smacznie.
Ten placek jest rewelacyjny a środek można wzbogacać wg własnego uznania.
Mam nadzieję, że nie naraziłam się Autorce
gruebel_2.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Autorce to nie wiem (bo przepis ksiazkowy
icon_wink.gif
) ale mnie z pewnoscia nie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Dzięki wielkie za odpowiedzi właśnie zakuiłam mozzarellę i mam ochotę poczynic tego placuszka .Mam nadzieję że wszystko wyjdzie ok i smacznie.Oczywiscie wrażeniami sie podzielę .
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Wygląda tak że ślinka leci!
mniam.gif

Mój L. uwielbia placki ziemniaczane, ciekawe jak zareaguje, jak mu coś takiego zaserwuję!? I może jakiś sosik.

Może własnie jutro się na niego skuszę...mniam