Placek ziemniaczany

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113
Vidar, u nas nadal bardzo rzadko można spotkać w sklepie wybór kartofli różnych odmian. Pytanie sprzedawcy nie na wiele się zdaje. Może coś się zmieni. Koło mnie jest sklep Atak, w którym co jakiś czas są kartofle z importu, pakowane w siatki i z etykietami, na których jest napisane do czego kartofle z tej właśnie siatki są dobre. Ale to jest jeszcze rzadkość w Polsce. Na ogół pod koniec lata, wczesną jesienia jak pojawiają się kartofle z nowych zbiorów, to każdy sprzedawca w zieleniaku, na targu na pytanie jaka to odmiana odpowiada, irys, irga, albo jeszcz rzuca jakąś nazwę znaną ludziom od dawna. I zapewnia, że bardzo dobre. I na tym kończy się zazwyczaj ich wiedza.
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
No to mam nadzieje,ze sie to zmieni.U nas na worku jest nazwa,do czego sie nadaje(pieczenie,smazenie,gotowanie itp),jakie potrawy przykladowo mozna zrobic(np.pure,frytki,zapiekanka ...)i przepis.Przydatne to,zwlaszcza dla nieobeznanych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zmienia się, zmienia - od dłuższego już czasu można u nas kupić te ziemniaki w siatkach z opisem przeznaczenia. Nie jest tak źle
icon_wink.gif
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
U nas na rynku...sprzedawcy wiedzą jaka odmiana a nawet jakie są po "obróbce"
freu.gif
to bardzo ułatwia zakup
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
hazo @ 6 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=799732Vidar, u nas nadal bardzo rzadko można spotkać w sklepie wybór kartofli różnych odmian. Pytanie sprzedawcy nie na wiele się zdaje. Może coś się zmieni. Koło mnie jest sklep Atak, w którym co jakiś czas są kartofle z importu, pakowane w siatki i z etykietami, na których jest napisane do czego kartofle z tej właśnie siatki są dobre. Ale to jest jeszcze rzadkość w Polsce. Na ogół pod koniec lata, wczesną jesienia jak pojawiają się kartofle z nowych zbiorów, to każdy sprzedawca w zieleniaku, na targu na pytanie jaka to odmiana odpowiada, irys, irga, albo jeszcz rzuca jakąś nazwę znaną ludziom od dawna. I zapewnia, że bardzo dobre. I na tym kończy się zazwyczaj ich wiedza.
Hazo, to jest rzadkośc ale w Warszawie i okolicach. Juz nieraz czytałam np. na f. Kuchnia na Gazecie, że własnie tak jak wyżej opisałaś to tam wygląda. U mnie od zawsze nie dosyc, że jest wybór kilku róznych odmian, to sprzedawca jeszcze doradzi które ziemniaki do czego się najlepiej nadają. Ostatnio kupuję odmianę lord, bo nie są bardzo suche po ugotowaniu, smakowały mi też molly czy też moli bo różnie to piszą, ale moja pani od ziemniaków w tym roku ich nie sadziła
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113
Dziuniu, jako, że ja kartofle kupuję tylko w Warszawie lub najbliższej okolicy - to dla mnie to jest właśnie w Polsce.
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
beo ja również dziękuję za pyszny przepis
cvety.gif
Bardzo lubie takie placki:)

placek_ziemniaczany3__1_.JPG
 

Załączniki

  • placek_ziemniaczany3__1_.JPG
    placek_ziemniaczany3__1_.JPG
    115.3 KB · Wyświetleń: 15

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobilam sobie dziś na obiad z mozzarellą. Baaardzo smaczny
mniam.gif
Tyle że cienki ciut wyszedł taki jednoosobowy
icon_wink.gif
Ale za to dość chrupiący
icon_smile.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
cienki? z prawie kg ziemniakow?
icon_wink.gif
no chyba ze masz wieksza patelnie od mojej ;)
ciesze sie za smakowal
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A nie nie, nie zrobiłam z prawie kilograma ziemniaków tylko dla siebie
icon_lol.gif
icon_wink.gif
Użylam może ze 30 dkg ziemniaków, a płaski był bo mała patelnia za mała, a większa już za duża
fiesgrins.gif
Ale bardzo mi smakował, nie chciało mi się smażyć normalnych placków zmieniaczanych, a poza tym dawno ich nie jadłam, więc wypróbowałam ten przepis z powodzeniem
icon_smile.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
aaa... juz myslalam, ze z tego kilograma Ci wyszedl cienki, jednoosobowy placek
icon_lol.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Pycha! Deczko sie przypalil ale nie szkodzi, jedzonko rewelka, moj nie byl wegetarianski bo dodalam boczek podsmazony z cebula, tylko ta mozzarella gdzies zniknela, rozplynela sie.
 

Załączniki

  • P1020491.JPG
    P1020491.JPG
    94.2 KB · Wyświetleń: 3

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
joannas @ 8 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=942177Musze podnieść ten przepis, jak on mi się schował?

Mam pytanie, czy z tych proporcji wyczodzi jeden duży placek?
Swietny przepis! Joanno, nie moge na Twoje pytanie odpowiedziec, ale chcialam tylko zauwazyc, ze wlasnie gatunek ziemniakow ma duzy wplyw na koncowy efekt. Maczaste ziemniaki o wiele krocej sie gotuja (smaza) zawieraja duzo skrobi i nadaja sie idealnie na taki wlasnie placek.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113

Załączniki

  • DSC03430.JPG
    DSC03430.JPG
    33.6 KB · Wyświetleń: 14
  • DSC03432.JPG
    DSC03432.JPG
    35.7 KB · Wyświetleń: 8