Placek ziemniaczany

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Tak sobie wymyslilam , ze moznaby zrobić normalne placki ( pewnie nie z tego przepisu, bo z tego wychodzi rzadkie ciasto z tego co wyczytalam więc zrobilabym ciasto jak do normalnych placków tyle ze dodam tarty żolty ser do środka (plus cebula i natka pietruszki oczywiscie) Myslicie ze to mogloby się udac??
gruebel_2.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113
Z tego przepisu mnie nigdy - a robiłam go wiele razy z różnych kartofli - nie wyszło rzadkie ciasto. Tu kartofle trze się na dużych oczkach. Nie wychodzi rzadka miazga tylko dość duże wiórki.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Podpisze sie pod Hazo; tego nawet chyba 'ciastem' nie mozna nazwac ;) to starte na duzych oczkach kartofle. Tak jak starta na duzych oczkach marchewka ciastem sie nie stanie.

A co do pytania Iluano, to placki warzywne z dodatkiem startego zoltego sera istnieja, wiec mozesz oczywiscie i takie popelnic. Choc wtedy nie tarlabym ziemniakow na duzych oczkach chyba...
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Mam dzisiaj jedną z "białych" nocy. Nie dość, że nie mogę spać, to jeszcze zachciało mi się jeść. Wybór padł na ten placek. Zrobiłam z połowy porcji (jeszcze stanowczo za dużo) i wyszedł wyborny. Z serów miałam akurat mozarellę i wszystko udało się doskonale. Jest do stałego powtarzania (byle nie w nocy). Dziękuję za wyśmienity przepis.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Seniorko, milo mi bardzo, ze i Tobie posmakowalo
icon_smile.gif
Podziwiam Cie, ze robilas to wszystko w nocy i zycze jak najmniej takich bialych nocy...
knuddelz.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nieprzespane noce zdarzają mi sie dość rzadko, ale wtedy szukam zajęcia dla rąk, bo umysł pracuje na półobrotach. Co nie znaczy, że do gotowania nie potrzebna głowa. Ale wtedy czas szybciej ucieka, a ja przez całą noc zdążę zgłodnieć. Ten placek uratował mnie wczoraj Został kawałek i nad ranem odgrzałam go na patelni, bo nie mam mikrofalówki. Smakował prawie jak świeży. Jeszcze raz dziękuję za doskonały i smakowity
lecker.gif
przepis.
bussi.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Wyglada swietnie, chociaz ja mam teraz ochote na placek ziemniaczany maczany w skwarkach wedzonych...mmm. Chyba ide gotowac ziemniaki na placka:p
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,421
113
Bardzo dawno nie robiłam tego placka, a dziś tak za mną chodził, że musiałam zrobić.
W środku niebieski lazur.
placek_ziemniaczany_z_serem.jpg

placek.jpg
 

Załączniki

  • placek_ziemniaczany_z_serem.jpg
    placek_ziemniaczany_z_serem.jpg
    75.9 KB · Wyświetleń: 116
  • placek.jpg
    placek.jpg
    80.5 KB · Wyświetleń: 119

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Zrobiłam ze scamorzą, dobre. Będę powtarzać. Zrobię też na pewno wersję z serem z niebieską pleśnią.
 
  • Like
Reakcje: Eweralda

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Smaży się. Dodałam Grand Blue z niebieska pleśnią i szynkę szwarcwaldzką, co widać. Jeszcze posypanie zieleniną i ułożenie warstwy wierzchniej.
Edit: mój błąd, że zrobiłam go na stalowej patelni, bo jest największa, a chciałam mieć placek cienki i chrupiący.
Niestety, nie dał się odwrócić. Teraz wierzch dopieka się pod grillem w piekarniku. Mam nadzieję, że jak trochę ostygnie, to się spód odklei. :)
 

Załączniki

  • Placek ziemniaczany.JPG
    Placek ziemniaczany.JPG
    111.9 KB · Wyświetleń: 16
Ostatnia edycja:
  • Like
Reakcje: Aniutka i janie