Precelki

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
hazo @ 21 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=694131Nie bardzo rozumiem kiedy ciasto Ci tak rosło.
gruebel_2.gif
Moje było przez cały czas takie samo, a trochę czasu zajęło mi wycinanie i pieczenie.
Może coś zmieniłaś w przepisie i dlatego Ci sczerstwiały
icon_question.gif
One zrobione dokładnie wg przepisu długo zachowują świeżość.
Hazo nie zmieniłam w przepisie nic a nic. Zawsze jak robię coś po raz pierwszy staram się trzymać ściśle przepisu, a dopiero później jak coś wg mnie jest nie tak to eksperymentuję.
Ciasto rosło mi jak szalone właśnie w czasie wałkowania i wycinania ciasteczek, musiałam ciasto trzymać w lodówce i odkrajać po kawałku do wałkowania bo robiła mi się z ciasta poducha. Drożdży dałam też ciut mniej niż w przepisie - kostkę 4,2g.
W pieczeniu ładnie porosły, zbyt długo w piekarniku nie trzymałam bo nie lubię zsuszonych ciasteczek - były akurat, po upieczeniu mięciutkie w środku, bardzo dobre. Nie mam pojęcia czemu tak szybko czerstwiały
dontknow.gif
dobrze że prawie wszystkie poszły pierwszego dnia. Te które zostały trzymałam w woreczku foliowym.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Mnie nie roslo. Moze nieco luzowalo strukture w srodku, jak czekalo na wycinanie, ale precelki sie nie odkszatalcaly, nic a nic. Wszystko ladnie.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Moje też sie nie odkształcały. Po prostu podrastały troszkę w pieczeniu. Samo ciasto rosło jak szalone jak leżało w kuli na blacie.
 

miglietta

Member
Mar 10, 2010
662
0
0
oooooo, super przepis.nawet mam taką foremkę. kupiłam przed świętami i jeszcze nie wypróbowałam. a więc do dzieła......
 

miglietta

Member
Mar 10, 2010
662
0
0
dzisiaj je znowu upiekłam, ale w trochę innym wydaniu
 

Załączniki

  • ciastka_halloween.jpg
    ciastka_halloween.jpg
    43.6 KB · Wyświetleń: 0
  • dynia.jpg
    dynia.jpg
    56.8 KB · Wyświetleń: 0

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Idę piec...
Są super ,ale muszę kupić foremkę do precelków.Dziękuję za przepis.
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Naszło mnie. Tym razem 7 blach piekarnikowych.
icon_biggrin.gif


bl_ciasteczka11a.jpg


To tylko jedna, większa z dwóch puszek.

bl_ciasteczka11b.jpg