Puszysta babka z orzechami

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Babka fantastyczna. Mięciutka, puszysta a jednocześnie wilgotna.
Zamiast orzechów włoskich dałam mieszankę przeróżnych orzechów i wyszła wspaniała, taka intensywnie orzechowa.
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
fajna babka, mam ja juz 4 dzien (ostatni kawaleczek) i ciagle swieza jak pierwszego dnia :shock: a na dodatek uwazam ze czas dodaje jej uroku :wink:
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Super babka, mimo,ze został mi jeszcze kawałek od soboty to ciągle jest świeża i smaczna. Do mojej sypnęłam mieszankę orzechów różniastych plus rodzynki.
Następnym razem jednak część ciasta przełożę do drugiej foremki, bo chciała mi szalona baba uciec, tak rosła :mrgreen:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Super babka, mimo,ze został mi jeszcze kawałek od soboty to ciągle jest świeża i smaczna. Do mojej sypnęłam mieszankę orzechów różniastych plus rodzynki.
Następnym razem jednak część ciasta przełożę do drugiej foremki, bo chciała mi szalona baba uciec, tak rosła :mrgreen:
u mnie tez tak strasznie rosla ze duzo musialam sciąc zeby stala
 

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
Następnym razem jednak część ciasta przełożę do drugiej foremki, bo chciała mi szalona baba uciec, tak rosła :mrgreen:
ja nauczona doświadczeniem własnie tak się z nią rozprawiam:
część wkładam do foremki babkowej, a część do keksówki.

I jak same mówicie: to wcale nie szkodzi, że jej tak dużo wychodzi. Ona z każdym dniem lepsza i lepsza
icon_smile.gif



ewa
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
stwierdzam tak: upieklam na swieta ale ile ciast mozna zjesc we dwojke? Wiec babka sie ostala. I rzeczywiscie dzis mija 4 czy 5-ty dzien od upieczenia a babka nadal jest super a malo tego jest lepsza
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
chciałabym ta babke zrobić w małych foremkach z kominkiem... takie mini babki
icon_smile.gif

ile mam w nie masy wlac? 3/4 czy mniej?

jak je zdobicie? pukrem pudrek czy np. czekolada też pasuje?
albo taka polewa orzechowa?

już mi ślinka cieknie :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
czas najwyzszy odkopac przepis !!!
icon_smile.gif


babka jest wyborna. upieklam ja dzisiaj. zmodyfikowalam babe w ten sposob, ze oprocz orzechow, dodalam 1 szklanke rodzynek, mase podzielilam na pol i do 1-ej czesci dodalam lyzke kakao, a do 2-ej lyzke maki. calosc oblalam roztopiona czekolada z orzechami wloskimi.

pychotka
lecker.gif
dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
kusi mnie ta baba tylko sie zastanawiam czy oprocz orzechow wrzucic tez kawalki czekolady jak myslicie?? robilyscie ja juz z czekolada??
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
co prawda niedostalam odpowiedzi na moje pytanie odnosnie czekolady w ej babce, ale zrobilam juz jest upieczona i posypana cukrem podrem, za niedlugo degustacja... podziele sie wrazeniami smakowymi i foto...
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Przepraszam Moni, nie zauwazylam pytania. Wedlug mnie, spokojnie mozna do niej dodac czekolade, rodzynki, skorke, co zechcesz
icon_smile.gif
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Zrobiłam - pycha.

Zamiast oleju dałam paczkę masła i wyszła puchata :



Dzieki
icon_smile.gif


PS Cała blacha ciasta zrobiona o 11 rano juz zniknęla
icon_smile.gif