Pyszne ciasteczka ryżowe

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Upieklam ciasteczka polowa z nutella polowa z powidlami , ale jakies takie mi wyszly bo ja wiem mdle...cos zrobilam nie tak chyba :cry:
Może po prostu masz inny gust ciasteczkowy, ich chyba nie można zrobić źle. Myślę, że trzeba nadziewać jakimś wyrazistym w smaku, kwaskowatym czymś. Ja będę znów robić w piątek na imprezę andrzejkową zamiast ciasteczek z wróżbami
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Ja robie tak: do połowy ciasta dodaję kakao. Potem biorę trochę ciasta białego, trochę ciemnego do ręki i lepię z nich ciastko, podczas formowania same łatki wychodzą.

Asika obowiązkowo musi dobra, trwarda, lekko kwąśna marmolada inaczej ciastka wychodza mdłe. Można też dodać więcej wiórek kokosowych.
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Tak po prostu dodać kakao. Potem zrobić małe kulki (mniej więcej kulki, nie muszą być gładkie) z każdego koloru i łączyć robiąc już jedną większą ładną kulkę.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zrobilam wczoraj te ciasteczka, nie liczylam ile dokladnie wyszlo ale cos kolo 30 sztuk. zrobilam z dzemem wisniowym, piekly sie ok. 13-15 min. w temp. 200 st.

i dzis robie druga porcje tak bardzo posmakowaly mojemu menzowi:)) pyszne sa co tu ukrywac:)

i zrobilam takie dwukolorowe - bajerek
icon_smile.gif


pzdr
yenn
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
mmmmmmmm trzeba bedzie wkrotce zrobic.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Paulinko, śliczne i bardzo apetyczne zrobiłaś te ciasteczka.
Piękne zdjęcia i gratuluję umiejętności zmniejszania i wstawiania ich na stronę
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
hihihi nauczyłam się wreszcie :mrgreen: ale za to strasznie długo to trwa ale co ja bym dla Was nie zrobiła :wink:
Zawołałam mojego męża by popatrzył jakie robisz piękne zdjęcia
icon_smile.gif
a On się zaślinił gdy zobaczył Twoje piękne ciasteczka i powiedział, że ma na nie ogromną ochotę :lol:
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
Paulinko, bardzo ładne zdjęcia

Jeśli chodzi o zdjęcia na strony WWW, to należy używać raczej formatu z kompresją stratną czyli JPG (poświęcając trochę jakości, można zaoszczędzić na objętości pliku).

http://www.gimp.signs.pl/tutoriale2/008_gimp.shtml


To jest tylko rada.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Bazylko nie za bardzo zrozumiałam... moje zdjęcia są w JPG, potem idą na www.imageshack.us, i tam sie same hostują do PNG. Robię coś nie tak?
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
To nie wiem, ale dlaczego one są takie duże, około 450 000 bajtów to bardzo dużo.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Czy oprócz Valdiego nikomu już sie nie podobają moje ciasteczka? Tak samo z sezamowymi, ja wiem że Lidqi ładniejsze ale jakąś oszczędną pochwałę miło byłoby dostac.
icon_sad.gif
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
Zawsze możesz zmienić rozmiar zdjęć na mniejszy o ile będziesz chciała.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0