Rolada truskawkowa

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Muszę jeszcze dodać, że moi goście byli zachwyceni tą roladą. Jeju ile się na wychwalali. Nawet Piotr stwierdził do swojej żony: Ewa a czemu Ty nie robisz takich ciast w domu co???.... hihihi....

Dzięki za przepis :lol: :lol: :lol: :lol: Zrobił furrorę i zagości już na stałe w moim domku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
A mnie nie chce stezec sie masa :mrgreen: :dump:
jak dlugo trzeba czekac zeby zastyglo ??
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Beatkoeszowa, masa truskawkowa w smaku pycha, to mozna jesc jako mus na deser takie dobre, doslodzilam nieco, polozylam teraz probuje zastygac w lodowce 8)

truskawka.jpg
Robiłam tak jak owieczka torcik z tą masą truskawkową, na wierzch dałam jeszcze kleksiki bitej śmietany i było pycha. Robi się bardzo prosto i szybko. Zaniosłam na imieniny do pracy i zniknął w oka mgnieniu, spowodował znaczącą przerwę w rozmowie :lol: , Przepis na masę poszedł w świat.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Penia a dlugo czekalas aby masa stezala??
bo moja to chyba az za dlugo ale smak byl bardzo dobry
zrobilam rolade a uciapalam sie jak :dump: (po prostu za rzadka byla i tyle ale to z mojej winy :wink: )
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Penia a dlugo czekalas aby masa stezala??
bo moja to chyba az za dlugo ale smak byl bardzo dobry
zrobilam rolade a uciapalam sie jak :dump: (po prostu za rzadka byla i tyle ale to z mojej winy :wink: )
Ja z tych co szybko wszystko robią. Jak juz zrobiłam masę, to wstawiłam ją do lodówki i zajęłam się biszkoptem (kojenie, ponczowanie i mycie garów po masie) i po pół godzinie masa była dość sztywna, ale nie tak coby sie dała kroić nożem, to ją wyciepałam na ciasto i znowu to wszystko do lodówki. Masa do końca nie była tak sztywna, ale robiłam z mrożonych truskawek i pewnikiem wagowo w nich było wiecej wody niż trzeba :wink: Jeszcze tylko, że robiłam ze śmietany 36%.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Belle, ja też przy roladzie, tej ze zdjęcia u góry, się wyciapałam bo nie doczekałam, żeby stężała należycie :dump: Ale można dać dwie galaretki to zastygnie szybciej, tylko, że później może być za bardzo "tępa" a mnie to niezbyt odpowiada.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Dzieki Beatkosz rolada zostala zjedzona i szybko wspomnienie zostalo :wink:
nastepnym razem bede bardziej cierpliwa :oops: :mrgreen:
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
masa Beatkoeszeowa jest pyszna!

Wczoraj zrobiłam tort: biszkopt, masa truskawkowa, biszkopt, bita smietana.
Przybrany czekoladą i bitą śmietaną - wszystkim bardzo smakował. taki leciutki, nie za słodki, w sam raz!
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
no i znów ja... robiłam ją na Dzień Mamy do szkoły Maćka - już sam wygląd jej przyciągał wzrok bo ją pięknie ustroiłam robiąc na niej kratkę z masy z samych truskawek i żelatyny. No i potem łącznie z dyrektorem wszyscy pytali kto robił to ciasto - nawychwalali się o rany :oops: :oops: :oops: :oops: mało tego o przepis też nieomieszkali poprosić.
No ta rolada to po prostu rewelacja dla małych i dużych.

p/s Robiłam ją na bazie biszkoptu z dodatkiem proszku do pieczenia jest pulchniejszy biszkopt.
W środek rolady dałam brzoskwinki pokrojone na drobne kawałki. Wyglądało czarująco.

Dzięki Beatko :knuddel:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Hiihi - z jakiego przepisu korzystałaś robiąc biszkopt?
Z przepisu co to zawsze wychodzi :lol:
2 jajka
pół szklanki cukru
poł szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/8 szklanki mąki ziemniaczanej
i na koniec miksowania pół łyżki octu :lol:
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Mam pytanie do tych co robiły już ta masę czy na tort z dużej tortownicy wystarczy tej masy czy robic z podwójnych składników :roll:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Chciałabym zrobić torcik z masą truskawkową Beatoeszkową, ale.. ciacho ma być gotowe na czwartek, więc jeśli upiekę dziś biszkopt a jutro przełożę go masą - nic się nie stanie z ciastem? :roll: bita śmietana wytrzyma?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
To jak dzisiaj jest środa a na jutro masz mieć i na jutro planujesz przekładanie, to dlaczego ma nie wytrzymać? Przecież masa będzie świeżutka. Nawet jak byś dziś przełożyła, to jutro też będzie OK.
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
CYTATChciałabym zrobić torcik z masą truskawkową Beatoeszkową, ale.. ciacho ma być gotowe na czwartek, więc jeśli upiekę dziś biszkopt a jutro przełożę go masą - nic się nie stanie z ciastem? bita śmietana wytrzyma?
praktykowalam taki scenariusz i....

zrobilabym jak radzi beatkaeszowa, tzn. dzis juz zrobilabym caly tort przelozony- pieknie ci zawilgotnieje biszkopt.

Zrobilam raz tak- dzien wczesniej biszkopt, ktory sobie lezal pod sciereczka, a na drugi dzien mase (biszkopt z przepisu innego, nie beatkoeszowego) i ten biszkopt wyszedl taki suchy, nie wchlonal mi wilgoci masy, smakowal gdzies obok, wiec juz tak nigdy nie zrobie.