Rolada truskawkowa

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Owieczko - miałam dokładnie takie same wątpliwości..
icon_smile.gif
ok. Fajnie, że nie trzeba nasączać tego biszkoptu! zrobię więc jednego dnia całość i posiedzi w lodówce do następnego dnia.
 

a_niusia

Member
Gru 6, 2004
375
0
0
dziewczyny jak dlugo ta masa musi stac w lodowce zeby sie sciela?? moja siedzi juz ponad dwie godziny i ciagle jest plywajaca
icon_sad.gif
help!
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Aniu moja tez dlugo siedziala i niechciala sie sciac
moze jak jest taka plywajaca zostaw ja tam do jutra w lodowce
a spokojnie przelozysz jutro rano

;)
 

a_niusia

Member
Gru 6, 2004
375
0
0
jednak nie wytrzymalam do dnia nastepnego i dodalam troche zelatyny rozpuszczonej w malej ilosci wody
icon_sad.gif
nie mam pojecia czemu masa nie chciala mi zgestniec... jedynym odstepstwem od przepisu bylo to ze dodalam slodzik zamiast cukru bo robilam w wersji dla diabetyka. Czy to mogla byc przyzyna?
a przy okazji jeszcze jedno pytanko: jak sobie radzicie z biszkoptem ktory sie skurczyl i odstaje od blaszki czasem nawet na centymetr? chodzi o wersje ciasta z blachy - nie roladę. Czy wypelniacie powstala luke kremem czy jak? :roll:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
no już niby znalazłam odpowiedź na moje pytanie ale zobaczyłam zdjęcie
tortu owieczki, podzielonego na 2 blaty i muszę się jeszcze raz głupio :roll: zapytać o to czy mi masy wystarczy bo ja chcę biszkopt podzielić na 3 (średnica 26 cm).

No i czy naprawdę nie nasączać biszkoptu? To ma być tort więc nie chcę żeby był za suchy :mrgreen:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Powiem Ci, że jak robiłam w formie tortu to nasączyłam delikatnie biszkopt syropem z brzoskwiń w puszce. I masy zrobiłam wtedy z 1 i 1/2 porcji :lol:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
hihiiiii, dzięki
icon_smile.gif


teraz spokojniejsza jestem :mrgreen: :mrgreen:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
a ja zrobiłam w formie tortu
icon_smile.gif
na urodziny dziewczyny mojego brata.

tort był pyszny! leciutki, lekko kwaskowy. W sam raz na upalne dni
icon_smile.gif

Zachwycił wszystkich. Jedynie miałam kłopoty żeby masa stężała - jakoś długo to trwało a że robiłam późno wieczorem to w końcu zostawiłam ja do rana w lodówce. Rano pomyslałam że będzie zbyt "twarda" żeby przełożyć biszkopt więc ją troszeńkę "dociepliłam" :dump: no i wtedy była znowu za rzadka i trochę spływała. Więc musiałam nakładać po trochu i do zamrażalnika.

Beatko, dziękuję za wspaniały przepis! i na masę i na roladę z jej udziałem!
 

miranka

Member
Sie 16, 2005
415
0
0
Zrobiłam na Dzień Matki. Bardzo fajne ciasto. Robiłam w formie tortu. Troszkę przedobrzyłam, bo niepotrzebnie nasączyłam biszkopt, ale i tak wszystkim baaardzo smakowało :mrgreen:
Dzięki Beato za przepisik :mrgreen:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
I ja zrobiłam rodzinka była zachwycona, brali dokładki dopóki nic nie zostało, szkoda tylko, że ja nie bardzo sobie radzę z robieniem rolad :roll: ale za to smak wynagradza wszystko
Rolada.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Agatko jak sobie nie radzisz?? piękna jest! żebyś Ty moje ciepane widziała jak je pięknie zwinęłam w roladke :mrgreen: :lol: Twoja jest śliczna i jak smacznie wygląda
icon_razz.gif